REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų verslo leidinio „The Economist“ paskelbta „Leo LT“ kritika, sukėlusi ažiotažą ir privertusi premjerą teisintis Seimui, buvo grindžiama bene vienintelio šaltinio nuomone. Juo galėjo būti Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius R. Kuodis, rašo „Verslo žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip paaiškėjo iš žurnalistų susirašinėjimo su už Rytų Europą atsakingu „Economist Intelligence Unit“ (EIU) ekonomistu Aidanu Manktelow, ataskaitos apie „Leo LT“ kūrimą prielaidos buvo grįstos vos kelių šaltinių Lietuvoje, iš jų vienintelis prisipažįsta kalbėjęs apie energetiką.

REKLAMA

Pasak dienraščio, iš susirašinėjimo su A.Manktelow paaiškėjo, kad jo vienos savaitės vizito Lietuvoje metu, kai EIU atstovas rinko informaciją savo ataskaitai, pagrindiniais jo šaltiniais tapo Prezidentūros ir Lietuvos banko atstovai.

Su A.Manktelow patvirtino bendravęs prezidento patarėjas, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Ramūnas Vilpišauskas. Šalies vadovo patarėjas tvirtina nuolat bendraujantis su „The Economist“ žurnalistais ir teigia, kad jau ne kartą bendradarbiavo šiam leidiniui rengiant ataskaitas apie Lietuvos politinį ir ekonominį profilį. Tačiau R.Vilpišauskas kategoriškai tvirtina su   (EIU) ekonomistu apie „Leo LT“ kūrimo aplinkybes nesikalbėjęs.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes šnekėjomės apie valstybės biudžeto formavimo ypatybes, bendras šalies ekonomikos tendencijas - tai įprasta mūsų susitikimų tema. Energetikos tema apskritai neiškilo. Tikrai prisimenu, kad apie „Leo LT“ klausimų nebuvo“, - tikina R. Vilpišauskas.

Lietuvos banko atstovas spaudai Mindaugas Milieška informavo, kad jo atstovaujama institucija nėra gavusi jokio žurnalo „The Economist“ ar EIU atstovo prašymo suteikti informacijos, komentuoti ar kitaip talkinti renkant informaciją ataskaitai apie nacionalinio investuotojo kūrimą. Kaip jau skelbta, EIU ekonomistas oficialios informacijos nemėgino gauti ir iš kitų Lietuvos institucijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M.Milieška taip pat teigia neturįs duomenų, kad EIU darbuotojas buvo susitikęs su banko ekspertais.

Tačiau vienas Lietuvos banko atstovas, Ekonomikos departamento direktorius R.Kuodis patvirtino EIU analitikui išdėstęs savo požiūrį ir „Leo LT“ klausimu.

„Oficialios jokios ten (pozicijos) nebuvo, bet aš kaip ekonomikos analitikas su juo (A.Manktelow) kalbėjausi daugeliu klausimų: apie infliaciją ir apie energetiką. Nieko čia nauja. O dėl rinkos konsolidavimo ir kitų klausimų, tai jau yra jo išvados. Aš buvau tik vienas iš kokių dešimties žmonių, su kuriais jis susitiko būdamas čia, Lietuvoje“, - teigė R. Kuodis, tačiau negalėjo atsakyti, kas buvo kiti A.Manktelow šaltiniai.

REKLAMA

„Economist Intelligence Unit“ leidinyje teigiama, esą nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“, kuri turės įgyvendinti stambiausius energetikos projektus, steigimas nėra efektyviai pagrįstas nei finansiškai, nei nacionalinių interesų gynimo prasme.

Tuo tarpu valdančiųjų partijų veiksmai siekiant įgyvendinti šį projektą bei nutildyti jo kritikus, kaltinant juos nacionalinių interesų nepaisymu, anot leidinio, primena sovietinės eros taktiką.

Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis ir Lenkija ketina statyti naują atominę elektrinę. Šio ir kitų energetikos projektų įgyvendinimui Lietuva steigia bendrovę „Leo LT“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų