REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinėje Karalystėje gyvenantis tėvas sukritikavo ir pavadino „nežmoniškomis“ koronaviruso taisykles, kurios draudžia jam ir jo žmonai vienu metu lankyti sveikstantį savo sūnų. Mažasis Maksas kenčia nuo aplastinės anemijos – būklės, kai kaulų čiulpai ir kamieninės ląstelės negamina pakankamai kraujo ląstelių.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantis tėvas sukritikavo ir pavadino „nežmoniškomis“ koronaviruso taisykles, kurios draudžia jam ir jo žmonai vienu metu lankyti sveikstantį savo sūnų. Mažasis Maksas kenčia nuo aplastinės anemijos – būklės, kai kaulų čiulpai ir kamieninės ląstelės negamina pakankamai kraujo ląstelių.

REKLAMA

Mama Reičelė Nicholson (27) yra tinkama donorė savo sūnaus kaulų čiulpų transplantacijai, kuri yra vienintelė išeitis.

Maksui praėjusią savaitę buvo atliktas pirmasis chemoterapijos ciklas. Kai bus baigtas šis gydymas, jam reikės persodinti kaulų čiulpus.

Tačiau Reičelei ir jos vyrui Connorui Gardneriui teks praleisti du mėnesius atskirai, kol Maksas bus gydomas karališkojoje Viktorijos ligoninėje. Naujos taisyklės leidžia Reičelei likti su savo sergančiu sūnumi, tačiau Connoras gali aplankyti savo berniuką tik tam tikromis lankymo valandomis.

Connoras (29) sakė: „Mano sūnus ruošiasi pradėti chemoterapiją, po kurios jam bus persodinti kaulų čiulpai, ar tai tikrai yra tinkamas laikas atskirti tėvus vienas nuo kito? Norėčiau sužinoti, kodėl jiems tai yra priimtina. Mes visi kartu dvi savaites prieš priėmimą į ligoninę laikėmės griežto karantino, mano sūnui ir žmonai buvo atlikti koronaviruso testai ir abu rezultatai yra neigiami. Aš sutikčiau pasidaryti koronaviruso testą.

REKLAMA
REKLAMA

Nežmoniška yra neleisti vaikui susitikti su abiem tėvais vienu metu. Aš ir Reičelė negalime kartu būti viename kambaryje, kuriame yra tikrai saugu, tačiau galime kartu nusileisti į kavinę ir tada vienas iš mūsų gali sugrįžti pas sūnų. Nėra prasmės. Aš manau, kad toks lankymas yra net pavojingesnis vaiko imuninei sistemai. Leidžiama eiti į parduotuves dėl tapetų klijų ir žaisti elitinį sportą su dar 21 žmogumi. Manau, kad Vyriausybė turi dar kartą peržvelgti šią politiką. Reikia ją permąstyti. Aš tikrai suprantu, kodėl jie įveda draudimus, bet manau, kad sergančių vaikų tėvų aplinkybės skiriasi.“

REKLAMA

Prieš naujai įvestą karantiną jiems buvo leista praleisti vieną valandą kartu su sergančiu vaiku. Tačiau dabar vienu metu į sūnaus palatą įleidžiamas tik vienas lankytojas, todėl Reičelė turi iš jos išeiti, kad Connoras galėtų pamatyti Maksą.

Supykęs tėtis pridūrė: „Mes negalime praleisti valandos kartu tame pačiame kambaryje, kai išgyvename tokią siaubingą situaciją ir jaučiamės dėl to blogai. Esu šiek tiek nusivylęs. Tai nėra ligoninės kaltė. Jie turi laikytis tokių taisyklių, nes jiems buvo liepta jų laikytis.“

REKLAMA
REKLAMA

Niukaslo Nacionalinės sveikatos tarnybos fondo (Newcastle NHS Foundation Trust) atstovė sakė: „Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį mes saugiai atnaujinome lankymąsi stacionarinėse palatose. Mes pritaikėme kiek įmanoma mažiau apribojimų, tačiau paskelbus naują nacionalinį karantiną ir padidėjus užsikrėtimams nauja koronaviruso atmaina, mes priėmėme labai sunkų sprendimą įgyvendinti griežtesnius apribojimus, ir leisti tik būtiniausius lankymus.

Mūsų jaunesniems pacientams tai reiškia, kad vienu metu su jais gali būti tik vienas iš tėvų. Mes suprantame, kad tai nuvilia, tačiau griežtesni apribojimai yra būtini, kad mūsų pacientai, jų šeimos nariai ir darbuotojai būtų saugūs.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

KAS YRA APLASTINĖ ANEMIJA (MAŽAKRAUJYSTĖS FORMA)?

  • Aplastinė anemija yra rimta, pavojinga gyvybei būklė, kai kaulų čiulpai ir kamieninės ląstelės negamina pakankamai kraujo ląstelių.
  • Dėl šios ligos sumažėja raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių bei trombocitų kiekis.
  • Raudonieji kraujo kūneliai perneša deguonį visam kūnui, todėl kai jų trūksta, raumenys negauna pakankamai deguonies. Dėl to žmonės tampa silpnesni ir pavargę.
  • Baltieji kraujo kūneliai yra nepaprastai svarbūs imuninės sistemos veiklai, o trombocitai padeda krešėti kraujui.
  • Aplastinė anemija dažniausiai gydoma kaulų čiulpų transplantacija, tam, kad organizmas pradėtų gaminti pakankamai kraujo ląstelių.
  • Liga gali būti ir paveldima, ir bet kuriuo metu savaime išsivystyti.
  • Kai kuriais atvejais aplastinė anemija gali virsti leukemija, taip pat sukelti gyvybei pavojingą širdies nepakankamumą.
  • Tai yra reta liga, kuri gali pasireikšti maždaug vienam iš 500 000 žmonių. Ja dažniau suserga vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės.

Šaltinis: „Great Ormond Street“ ligoninė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų