REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsibėgėjant mokslo metams uostamiesčio policininkai tikrina, kaip savo vaikus tėvai veža į mokyklas bei darželius. Ar mažieji sėdi specialiose kėdutėse, yra prisegti. Policininkai net pasakoja atvejį, kai mama, išleidusi savo vaiką, prie tos pačios mokyklos partrenkė kitą mažametį.

Įsibėgėjant mokslo metams uostamiesčio policininkai tikrina, kaip savo vaikus tėvai veža į mokyklas bei darželius. Ar mažieji sėdi specialiose kėdutėse, yra prisegti. Policininkai net pasakoja atvejį, kai mama, išleidusi savo vaiką, prie tos pačios mokyklos partrenkė kitą mažametį.

REKLAMA

Pasak pareigūnų, situacija metams bėgant nesikeičia – tėvai ir toliau pamiršta pasirūpinti vaikų saugumu.

Su vienais vairuotojais griežtai, su kitais švelniau bendrauja uostamiesčio pareigūnai. Policininkai tikrina, ar saugiai tėvai vaikus veža į mokyklas ir darželius: „Tai matau, kad nesegi saugos diržo. Taip? Berniukas. Būna pasitaiko, bet reikia tėveliams duoti pastabas, nes jūs dabar atsakote už savo vaiką.“

Kaip ir kiti pažeidėjai, moteris aiškina, kad taip jai nutiko pirmą kartą: „Taip išėjo, kad mes netoli gyvename. Tai galvojau, pamesiu iki mokyklos. Aš net nepažiūrėjau, šiaip visada diržą prisisegame, važiuojame tvarkingai, bet kadangi rytai yra skubūs.“

REKLAMA
REKLAMA

Skubėjo ir kitas vairuotojas. Tačiau pamatę, kaip vežamas vaikas, antakius kilstelėjo net policijos pareigūnai. Nors mažametis ir prisegtas, bet virš jo galvos styro kopėčios: „Netyčia, neplanuotai, tiesiog per kelią gyvename, susikrovėme vakar stelažus, objektą baigėme. Žmona neturėjo laiko nuvežti vaiką į darželį, kiekvieną rytą vežu vaiką į darželį, visada saugiai, tvarkingai vežam. Pirmą diena taip netikėtai. Nebebus to ir nepasikartos tikrai. Tikrai nėra pavyzdys visai Lietuvai, kaip reikia vežti vaiką.“

REKLAMA

Savus pasiteisinsimus vardija ir kiti nesaugiai vaikus vežantys klaipėdiečiai. Moteris aiškina, kad speciali kėdutė liko kitame automobilyje.  „Išvažiavo vyras su kita mašina, ir taip gavosi. – Kaip manote, ar saugu taip vaiką vežioti? – Žinoma, ne.“

Dažnas ne tik be specialios kėdutės, o ir priekyje, keleivio pusėje, vaiką pasisodinęs veža. Pareigūnai aiškina, kad eismo įvykio metu vairuotojas instinktyviai suka automobilį į šoną mėgindamas apsaugoti save, todėl būtent keleiviui kyla didžiausias pavojus. 

Kėdutė būtina vaikui, jei jo ūgis nesiekia 135 centimetrų. Ir nors baudos už tokius pažeidimus nėra didelės, policininkai visada apeliuoja ir į tėvų sąžinę: „Už šitą pažeidimą yra numatyta bauda nuo 30 iki 50. Pirmą kartą, jei neteko susidurti per metų laikotarpį, yra pusė minimalios. Tai 15 eurų turite susimokėti per 15 dienų. “

REKLAMA
REKLAMA

„Labai keistas dalykas, kaip tos pačios mamos, vairuotojos, nepraleidinėja kitų vaikų per pėsčiųjų perėjas. Ir mes turėjome incidentą, kada atveža savo vaiką mažametį į mokymosi įstaigą ir paleidžia savo vaiką ir savo transporto priemone pavažiuoja 100 metrų ir partrenkia kitą vaiką, einantį per pėsčiųjų perėją“, – sako Klaipėdos kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika. 

Apie išsiblaškiusius ar automobiliu bandančius privažiuoti vos ne prie pat mokyklos durų tėvus pasakoja ir ugdymo įstaigų atstovai. 

„Visokių būna. Ir truputėlį tokių piktesnių pokalbių. Būna, kad veržiasi ir pažeidžiant ženklą per teritoriją. Bet kalbamės, prašome, stengiamės, kad išgirstų“, – teigia „Gilijos“ pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Edita Liutkuvienė. 

Tokie patikrinimai, kaip tėvai veža vaikus į mokyklas ar darželius, tęsis visą rugsėjį. Žinoma, policija situaciją stebės visus mokslo metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų