REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Apple“ jau susirinko visus pinigus padovanojusi pasauliui išmanųjį telefoną. Šiais metais „Samsung“ bandys mums padovanoti išmanųjį laikrodį. Bet ar pavyks uždirbti visus pinigus?

REKLAMA
REKLAMA

Metų pradžioje savaitraštis „Ekonomika.lt“ rašė, kad būtent 2014-ieji taps ne išmaniųjų laikrodžių, bet išmaniųjų apyrankių metais ir kiekvienas gamintojas, pabandęs jas pranokti masyvesniu gaminiu, patirs fiasko. „Samsung“ šįkart pabandė žaisti saugiai ir pristatė naujovių paketą, taigi mūsų akiratyje modelis „Galaxy S5“ ir išmanusis laikrodis „Gear 2“.

REKLAMA

Trūko tiek nedaug

Išmanusis „Galaxy S4“ buvo tikrai sėkmingas – bene skandinaviškas dizainas, greitai veikianti operacinė sistema ir tuo metu viena geriausių kamerų rinkoje. Nuo pirmtako naujasis modelis skiriasi tuo, kad visais šiais žingsniais pasilypėjo aukščiau, bet ne per daug.

„Galaxy S5“ tapo didesnis, bet delne jis tikrai nesijaus lyg svetimkūnis. Bendrovė „Samsung“ neatsisakė plastikinio dangtelio, bet šįkart, kaip ir visi naujieji gaminiai, šis modelis turi perforuotos odos imitaciją. Pagrindinio klavišo kraštai yra blizgūs, bet atrodo toli gražu ne atgrubnagiškai. USB ir įkrovimo jungtis paslėpta po dangteliu korpuso apačioje. Tai šiek tiek erzina, nes kiekvienąkart išmaniojo ekrane pasirodo perspėjimas, kad būtinai reikia uždaryti šį dangtelį, bet tam yra rimta priežastis, apie kurią – po keliolikos pastraipų.

REKLAMA
REKLAMA

„Galaxy S5“ integralumas – apvalintų kampų korpusas, kurio linijas atkartoja kamera, pagrindinis klavišas ir blykstė, – abejingą paliks nebent beviltišką ciniką, bet neskubėkite džiaugtis. Suprantama, kad skonis yra skonio reikalas, bet „Samsung“ dvi ligšiolines kartas gludintą dizainą ima ir suniokoja dirbtinio metalo apvadu aplink korpusą, kuris dar turi du įgaubimus. „Galaxy S5“ nėra galingas smūginis grąžtas ar laikrodininko atsuktuvas, todėl gamintojai manęs neapgaus, kad šis sprendimas (o kad kas leistų suduoti dizaineriui liniuote per pirštus!) buvo pritaikytas, idant naudotojui būtų patogiau. Grožio konkursą šiemet kol kas laimi „HTC One“, apie kurį žinių iš manęs dar sulauksite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be moksliukų stigmos

Išmanieji laikrodžiai, tik pasirodę, buvo kritikuojami dėl to, kad jiems dėl sudėtingo valdymo reikia skirti pernelyg daug dėmesio. Dėvintis tokį prietaisą žmogus atrodė kaip ne pats populiariausias vaikas mokykloje su laikrodžiu, kuris turi integruotą skaičiuotuvą.

Panašiai atrodė „Samsung“ išmaniojo laikrodžio „Gear 2“ pirmtakas „Galaxy Gear“. Jis turėjo integruotą mikrofoną apyrankės sagtelėje ir kamerą guminėje apyrankėje. Su tokiu laikrodžiu atodytumėte tikrai ne kaip Džeimsas Bondas, o veikiau kaip Maksvelas Gudrutis. O kas šiandien norėtų atrodyti kaip Maksvelas Gudrutis?

REKLAMA

Laimei, bendrovė šįkart ne tik atsisakė ilgesnio pavadinimo ir prestižo nesuteikiančių varžų korpuse, bet ir sugebėjo į pastarąjį sutalpinti 2 mln. taškų raiškos kamerą ir mikrofoną su širdies ritmo matuokliu. Šiuo atveju „Gear 2“ apyrakę galima keisti, o tai padaryti norėsis daugeliui. Laikrodis, nors tai ir neerzina, ant riešo nesilaiko tvirtai, o sutrumpinus guminę apyrankę ji pradeda spausti.

Čia taip pat iki galo išlaikytas dizaino vientisumas, nes šlifuoto metalo korpusas tiesiog nekrinta į akį. Išmanusis laikrodis nerėš akies ir prie klasikinio kostiumo su baltais marškiniais. Vis dėlto tokiame kontekste jis bus lyg tas draugas, su kuriuo be problemų susitiktumėte pasikalbėti bare, tačiau į ilgesnę kelionę mieliau leistumėtės vienas. Na, gal dar atvirlaiškį nusiųstumėte.

REKLAMA

Jokių vėlavimų

Kaip Meg White ir Jackas Whiteas iš „The White Stripes“ arba kaip Nelė Paltinienė ir Eugenijus Ivanauskas, taip kartu dera „Galaxy S5“ ir „Gear 2“ įrenginiai. Tiesa, pastarasis gali veikti ir su ankstesniu „Galaxy“ modeliu bei didžiuoju „Note 2“.

Išmaniuoju laikrodžiu, susiejus jį su telefonu, galima atsiliepti į skambučius, skaityti trumpąsias žinutes, elektroninį paštą, stebėti socialinių tinklų pranešimus ir valdyti muzikos grotuvą (puikiai veikia ir su „Spotify“). Tik pasirodžius laikrodžiui daug kas ne tik nusiminė, bet ir viešai skundėsi, kad juo negalima atrašyti į pranešimus. Sutikite, jei kišenėje turite 5,1 colio įstrižainės „Super AMOLED“ ekraną, juo tai padaryti bus beveik penkiskart patogiau. „Gear 2“ turi išsaugotus žinučių ruošinius atsakymams ir to pakanka, jei tikrai skubate. Taip pat yra patogu atsiliepti į skambučius, nes pakanka kiek kilstelti riešą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir „Galaxy S5“, išmanusis laikrodis turi infraraudonųjų spindulių siųstuvą, kuris leis valdyti televizorių, televizijos imtuvą, kondicionierių ir kitus prietaisus. Verta paminėti, kad pagrindinis konkurentas „HTC One“ gali pasididžiuoti tik televizoriaus valdymu, o ir šis nėra taip lengvai konfigūruojamas kaip „Samsung“. Su „Gear 2“ jūs tikrai tapsite Džeimsu Bondu, valdydami savo elektroninius prietaisus tiesiai nuo riešo.

Šiandien palikti piniginę namuose tikrai nėra taip baisu kaip išmanųjį telefoną ir nereikia kalbų, kad esame savarankiški be jo. Vis dėlto turint abu šiuos įtaisus priklausomybė mažėja. Su „Gear 2“ galima fotografuoti, filmuoti trumpus vaizdo įrašus ir kurti balso priminimus, kaip tai daro profesionalūs sekliai ar rašytojai. Kai tik išmanusis laikrodis patenka į „Galaxy S5“ veikimo zoną, ši informacija iškart sinchronizuojama ir persiunčiama į pasatarąjį.

REKLAMA

O labiausiai ši simbiozė pasireiškia, kai išmaniojo telefono rasti negalite. „Gear 2“ turi specialią funkciją „Find my Device“, kuri priverčia susietąjį įrenginį skambėti ir taip sutrumpina jo paiešką arba bent jau paverčia ją oria procedūra. Bent jau į darbą nepavėluosite.

Kalbant apie paieškas, išmanusis laikrodis turi pasirinktinę funkciją, kuri suteikia galimybę pasirinktais kontaktais nusiųsti savo koordinates ir padarytą nuotrauką, tereikia paspausti pagrindinį klavišą keturis kartus. Nesiimsiu spėlioti, kokiam scenarijui reikalinga tokia funkcija, bet ją puikiai galima pritaikyti miške (juk artėja grybų sezonas) ar pasiklydus mieste. Ir darkart tampate 007.

REKLAMA

Tiek aktyvumo nereikia

Jau skaitėte apie uždaromą USB jungtį „Galaxy S5“ apačioje. Čia ir yra toji vyšnaitė ant pyragėlio, nes abu prietaisai yra atsparūs dulkėms ir vandeniui. Testuojamasis telefonas nebuvo pritaikytas kontaktui su vandeniu, bet pagaliau bent kas nors apsaugojo vartotojus nuo paranojos, kad įrenginys gali sušlapti.

Aišku, tai nukreipta į aktyvų vartotoją, kuris buriuoja, plaukioja, važinėja dviračiu. „Galaxy S5“ prie kameros turi lazerinį jutiklį, prie kurio pridėję pirštą sužinosite savo širdies ritmą. Funkcija patogi, jei turite sveikatos sutrikimų, kitu atveju – niekuo nesiskiriate nuo senjorų, sėdinčių prie automatinio kraujospūdžio matuoklio vaistinėje. Šaunus bandymas funkciją integruoti į „S Health“ programėlę, bet dauguma vartotojų vis tiek liks prie tokių alternatyvų kaip „Endomondo“ ar „Runastic“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, toks pat jutiklis įmontuotas ir „Gear 2“. Patogu yra tai, kad jis veikia kaip žingsniamatis, todėl parbėgus namo nubėgtas atstumas ir širdies dūžių rodmenys iškart atsiduria „S Health“ statistikoje. Problema ta, kad širdies ritmas yra skaičiuojamas su gana nemaža paklaida, todėl balsas iš laikrodžio praneša, kad reikia padidinti tempą, o po kelių sekundžių jau prašo jį sumažinti. Taip ir bėgau trūkčiodamas, nelyg vairavimo mokyklos geltonsnapis ant estakados.

Tai buvo paskutinis momentas, kai supratau, kad „Gear 2“ yra labai kokybiškas gaminys, bet jis niekada netaps išmaniuoju laikrodžiu, o tik viso labo išmaniojo telefono papildu. Solo partijos dar reikės palaukti.

Karolis Birgilas

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų