REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

20 milijonų litų skirta bendrovei, kuri ketina pagaminti ir įrengti keliasdešimt įrenginių, blokuojančių mobilųjį ryšį.

REKLAMA
REKLAMA

Kalėjimų departamentas surengė konkursą įrengti mobiliojo ryšio blokatorius penkiose įkalinimo įstaigose. Jau rugsėjį jie turėtų veikti Alytaus pataisos namų gyvenamojoje zonoje.

REKLAMA

Spalį – Lukiškių kalėjime, lapkritį – Marijampolėje ir kitose įkalinimo įstaigose.

Konkurse dalyvavo kelios kompanijos, tačiau laimėjo geriausias sąlygas ir geriausią kainą – 20 milijonų litų – pasiūliusi bendrovė „Nota Bene“.

Už šiuos pinigus bus pagaminta keliasdešimt įrenginių, kurie bus montuojami pagal galingumą.

„Blokatorių yra įvairaus galingumo. Nuo to priklauso jų veikimo zona, siekianti nuo 10 iki 30 metrų. Įrenginių pajėgumas priklausys ir nuo antenos bei krypties perimetro“, – portalui Balsas.lt sakė  bendrovės techninis konsultantas Gintaras Svetlavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, blokatorius gamins viena Europos Sąjungos šalis.

G. Svetlavičius neatmetė galimybės, jog išmanantys fiziką asmenys galės įveikti blokuojamos zonos teritoriją per palydovinį ryšį: „Kiek žinau, įkalinimo įstaigose yra protingų asmenų, kurie dės pastangas įveikti blokatorius.“

Kadangi blokavimo įrenginiai priklausomi nuo elektros tiekimo, matyt, bus mėginimai ją nutraukti.

Tačiau, sakė G. Svetlavičius, nutraukus elektros tiekimą įrenginyje pradės veikti atsarginis akumuliatorius: „15 minučių įrenginys vykdys savo funkcijas, o to laiko pakaks pašalinti gedimus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lukiškių kalėjime surengtoje spaudos konferencijos G. Svetlavičius pademonstravo, kaip veikia blokatoriai. Žurnalistams mėginant skambinti mobiliųjų telefonų ekrane pasirodė užrašas: tinklo nėra.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius užtikrino, kad blokatoriai padės išvengti telefoninių sukčių daromų nusikaltimų.

„Įrengus blokatorius, įkalinimo įstaigų kontingentui nereikės rūpintis, kaip gauti mobiliojo ryšio telefoną, kurie dabar keliauja įvairiais būdais“, – sakė R. Šimašius.

REKLAMA

Ministras akcentavo, kad mobiliųjų telefonų turėjimas įkalinimo įstaigose – viena didžiausių problemų: „Jais skambinant ne tik atliekami sukčiavimo nusikaltimai, bet ir mėginama pasitarti su bendrininkais, paveikti liudytojus ir atlikti kitus veiksmus.“

Šiuo metu mobilieji telefonai perduodami įvairiais būdais – aparatai kišami į šlepečių padus, konservus, kavos pakelius.

Viena moteris vyrui perdavė kočėlą, kurio viduje rastas mobiliojo ryšio telefonas.

Ministro žiniomis, telefoniniai sukčiai, atliekantys bausmę Lietuvos įkalinimo įstaigose, jau spėjo „prisišiukšlinti“ ne tik tėvynėje, bet ir už jos ribų – Estijoje, Latvijoje ir net Kaliningrade.

REKLAMA

Atviras konkursas dėl ryšio blokavimo įrangos įsigijimo buvo vykdomas elektroniniu būdu. Su konkurso reikalavimais ir sąlygomis susipažino iš viso 15 įmonių. Tačiau siūlymus pateikė tik dvi – bendrovė „BELAM“, sutikusi įrengti blokatorius už 4 mln. 938 tūkst. Lt ir ir UAB „ELSIS TS“ – už 22 mln. 893 tūkst.Lt.

Šios sumos, anot Kalėjimo departamento atstovės spaudai Audrės Mišeikienės, pasirodė itin didelės dėl lėšų stokos: „Pirkimų procedūra nutraukta dėl per didelių kainų. Ieškoma sprendimų atpiginti paslaugą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau paskelbus kitą konkursą, dalyvavo bendrovė „Nota Bene“.

Policijos pareigūnai, gaunantys iš gyventojų vis daugiau skundų dėl telefoninio sukčiavimo, kuomet net iš vaikų išviliojamos didelė sumos, tik gūžčioja pečiais: „Kol įkalinimo įstaigų kontingentas turės galimybę susisiekti su laisve, tokių atvejų tik daugės. Kaliniai nieko neveikia, nedirba, tik prasimano įvairių niekų. Kenčia visuomenė.“

Šiuo metu blokatoriai įrengti tik dviejuose įkalinimo įstaigose ir tik dalyje pastatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų