REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie Lietuvos verslininkai Mokesčių inspekcijai turės atseikėti apvalią sumą – beveik 12 mln. eurų už asmeninių poreikių tenkinimą įmonės lėšomis. Mokesčių inspekcija skelbia, kad kai kurie verslininkai per pusantrų paskutinių metų įmonės lėšomis pirko prabangius automobilius, keliones sau ir šeimos nariams.

Kai kurie Lietuvos verslininkai Mokesčių inspekcijai turės atseikėti apvalią sumą – beveik 12 mln. eurų už asmeninių poreikių tenkinimą įmonės lėšomis. Mokesčių inspekcija skelbia, kad kai kurie verslininkai per pusantrų paskutinių metų įmonės lėšomis pirko prabangius automobilius, keliones sau ir šeimos nariams.

REKLAMA

O už įmonės lėšas įsigytas atostogų keliones į šiltuosius kraštus apsukrūs verslininkai dar ir prisidengė komandiruotėmis. Tiesa, vienas duomenų analitikas paskelbė pribloškiantį šalies įmonėms priklausančių prabangiausių automobilių sąrašą – kuriame rikiuojasi ir „Lamborghini“ už pustrečio šimto tūkstančių eurų, ir „Aston Martin“ automobiliai.

Daugelio Lietuvos įmonių vadovai gali pasigirti įmonės turtu – pačiais prabangiausiais automobiliais. Veikiausiai visus nustelbia ir prabangiausių šalies įmonių mašinų sąrašo 1 vietą iškovoja vienai Panevėžio įmonei, užsiimančiai naudotų traktorių ir kombainų prekyba, priklausantis „Brabus“ džipas. Naujo tokio vertė siekia apie pusę mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Neturiu jokių komentarų. Čia yra mano sprendimas, asmeninis reikalas, nieko daugiau neliečia“, – atsisako komentuoti Panevėžio įmonės vadovas.

REKLAMA

Tačiau, tai tik vienas Lietuvos įmonių prabangaus transporto parko automobilis. Duomenų analitikas Vytautas Lukošiūnas rėmėsi „Regitra“ ir „Sodra“ ir laisvalaikiu susirinko informaciją apie daugelį panašių įmonėms priklausančių mašinų.

Paskelbtame sąraše puikuojasi automobiliai, kurių naujų vertė siekia nuo 150 iki 500 tūkst. eurų. Maitinimo paslaugų įmonių vadovai važinėjasi „Tesla“ už 150 tūkst. ir „Lamborghini“ už 250 tūkst. Įvairios gamybos įmonės turi prabangiausius „Bentley Continental“, kurių naujų vertė taip pat yra apie 200 tūkst.

REKLAMA
REKLAMA

Sąraše, žinoma, ir naujieji „Porsche“, „Chevroletai“, ir, žinoma, „Aston Martinai“, ypač išgarsėję po James'o Bondo filmų. Patys įmonių vadovai apie tokį verslo vardu registruotą turtą kalba nenoriai.

Privalo deklaruoti, jei važinėja ne darbo reikalais

Registruoti automobilius, kad ir pačius prabangiausius įmonės vardu, įstatymas nedraudžia. Tiesa, pasak mokesčių inspekcijos, kai kurie everslininkai, įsigiję prabangius automobilius naudoja juos savo ir šeimos reikmėms – to nedeklaruoja ir nesumoka papildomų mokesčių.

„Automobilis turi būti naudojamas ūkinėje, komercinėje veikloje ir automobilio atitinkamai uždirbamos įmonės pajamos. Taip pat nėra pažeidimas, jei toks automobilis yra naudojamas ir asmeniniams poreikiams tenkinti. Tačiau šiuo atveju reikia laikytis nustatytų mokestinių taisyklių“, – tvirtina mokesčių inspekcijos atstovas Rolandas Puncevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O taisyklė tokia – jei kartais prireikia, ar sugalvoji įmonės automobilį panaudoti asmeniniams poreikiams – turi tą deklaruoti ir už tai susimokėti papildomai.

Imkime pavyzdį, kad įmonė turi automobilį, kurio rinkos vertė yra 100 tūkst. eurų. Ir įmonės reikalais darbuotojas, ar vadovas per mėnesį nuvažiuoja 2500 km, bet sugalvoja pasinaudoti automobiliu asmeniniams poreikiams, ir nuvažiuoja iš Vilniaus į Palangą bei atgal – 660 km. Reiškia asmeniniais tikslais automobilis per mėnesį panaudojamas 20 procentų.

Darbuotojo gauta nauda būtų įvertinama pagal tokio automobilio tikrąją nuomos rinkos kainą (tarkime, panašios vertės automobilio nuomos rinkos kaina siekia 3000 eurų/mėn.). Tuomet darbuotojos gauta nauda būtų 600 eurų, tad nuo šios sumos tektų sumokėti 130 eurų GPM ir 130 eurų „Sodros“ mokesčių.

REKLAMA

Anot Mokesčių inspekcijos atstovo, savavališkai ir tvarkingai įmonės turto panaudojimą asmeninėms reikmėms deklaruoja bei už tai susimoka vis daugiau tautiečių. Tarkime 2020-aisiais deklaruojama, vadinamosios natūros – įmonės turto asmeninėms reikmėms suma tesiekė 60 tūkst. eurų. O 2022-aisiais – padidėjo daugiau nei 2 kartus ir siekė 160 tūkst. eurų

Tačiau esą ši suma vis tiek gerokai mažesnė už pačios VMI per kontrolės ir stebėsenos veiksmus išsiaiškinamų nedeklaravimo atvejų, kai pasinaudojama įmonės turtu, sumą.

Ši – per 2022-uosius ir šių metų pirmąjį pusmetį siekia 12 mln. eurų. Tiek verslininkai turės papildomai sumokėti už išlaidas asmeninėms reikmėms įmonių sąskaita.

O esą išlaidos – pačios įvairiausios – populiariausios, komandiruotėmis maskuojamos atostogos į įvairiausias šalis. O taip pat įvairūs pirkiniai, akivaizdžiai su įmonės veikla nesusiję.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje

tv3.lt

Keista, kad vmi, kurie is viso nieko neuzdirba, bando spresti kada verslo vadovas dirba, kada ne. Realiai verso savininkai dirba 24/7, neptiklausomai ar Vilniuje ar palangoje ar maldyvuose, jo smegenine visa laika sujungta su darbu, tode tik visiski idiotai, guvenime nieko nedirbe ir neusdirbe, gali taip skaiciuoti



Prisiminiau anekdotą - labai gerai parodantį - kaip verslininkas, būdamas protingas, moka nebrangiai išspręsti savo problemas:

"Niujorke į banką ateina žinomas verslininkas - milijardierius. Kreipiasi į banko tarnautoją dėl paskolos - sako:
- man - apyvartinėms lėšoms - pristigo 1 000 dolerių, ar galėčiau gauti tokio dydžio paskolą dviems savaitėms?
- ok. Suteiksim. Metinė palūkanų norma už skubius trumpalaikius vartojimo kreditus pas mus sudaro 10%, tad ši paskola jums kainuos 50 dolerių. Nesupykit, bet, net ir iš jūsų - privalome paprašyti kažkokio tinkamo užstato. Ką galėtumėte pateikti bankui - tuo tikslu ?
- na, kaip tik pas jus atvykti savo nauju "Rolls-Royce" Phantom. Jį galiu jums ir palikti - kaip užstatą - toms dviems savaitėms.
- tinka.
Banko tarnautojas paruošė paskolos sutartį, milijardierius - pasirašė, gavo tą paskolą, o banko tarnautojui - perdavė automobilį su dokumentais ir rakteliais.
Po dviejų savaičių, jis ateina - grąžinti paskolos.
Susidomėjęs tokiu nekasdieniu nutikimu, jį pas save pasikviečia pats banko skyriaus vadovas, - jo senas draugas. Vadovas ir klausia:
- na tu čia mus visus ir nustebinai. Būk žmogus, atskleidė, - kokio velnio tau buvo prisireikę tos juokingos sumos paskolos? Mūsų banke - tavo asmeninės bei įmonės sąskaitos - jau virš 30 metų, - puikiai žinau, jog tavo verslas - šiai dienai, kaip ir - visais laikais - klesti,
ir tas 1000 dolerių -
tau tiek tereikalingas buvo,
kaip kad šuniui - penkta koja.
- matai, aš turėjau porai savaičių skristi verslo bei poilsio reikalais į Dubajų. Šiuo metu - mano dvaras - rekonstruojamas, kaip tik - senas garažas nugriautas, o naujas, - dar nepastatytas. Tai palikt naujo "Rolls-Royce" kieme - ant lietaus, sniego nenorėjau, o jei būčiau Niujorke norėjęs pastatyti savo automobilį dviems savaitėms - į mokamą saugojimo aikštelę esančią po stogu, man tas būtų kainavę - mažiausiai - 750 dolerių.
Gi dabar - jums - tesumokėjau 50 dolerių, o mano "Rolls-Royce" buvo tas dvi savaites saugomas jūsų banko šildomoje, absoliučiai saugioje aikštelėje. Tad aš ką tik - sutaupiau 700 dolerių, o jūs man - padėjote tai padaryti."

Moralas toks:
Verslininkai niekada nieko nedaro šiaip sau.
Jeigu tik yra galimybė, jie ir ima ja naudotis.
Nesmerkiu nei vieno iš jų.
Jie todėl ir yra milijonieriai, milijardieriai, ar bent jau - smarkiai pasiturintys, nes jų mąstymas - iš esmės - skiriasi nuo likusios pilkos masės. Jie randa esamų ar galimų problemų, užduočių - tokius sprendimus, apie kuriuos - paprastas žmogelis - net nesusimąstytų.
Manes irgi neitikina kad tarnybiniu automobiliu nenaudoja asmeninems reikmems.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų