REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ikebana. Gražus japoniškas žodis, kurio raidžių junginys asocijuojasi su ne mažiau gražiu vaizdu – kompozicija iš gėlių. Ikebaną galima daryti iš bet kokių gėlių, bet dažniausiai naudojami džiovinti augalai. Gražūs, ryškūs, trapūs, išdidžiai ir nepalenkiamai iškėlę savo sausas galvutes, jie nenuvys, nenubluks, džiugins ištisus metus ir sugrąžins namams dalelę vasaros.

Ikebana. Gražus japoniškas žodis, kurio raidžių junginys asocijuojasi su ne mažiau gražiu vaizdu – kompozicija iš gėlių. Ikebaną galima daryti iš bet kokių gėlių, bet dažniausiai naudojami džiovinti augalai. Gražūs, ryškūs, trapūs, išdidžiai ir nepalenkiamai iškėlę savo sausas galvutes, jie nenuvys, nenubluks, džiugins ištisus metus ir sugrąžins namams dalelę vasaros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sausų gėlių puokštės gali būti saugomos amžinai. Jei atsibos, visai nesunku sukeisti vietomis žiedelius ar papildyti naujais stiebeliais, ir ikebana nušvis kitomis spalvomis. Kai kas mėgsta dirbtines gėles – mažiau vargo, nenubyra,o jei apdulkėjo – galima nuplauti. Bet natūralios vis dėlto artimesnės daugelio akiai ir sielai – juk kažkada jos buvo gyvos, todėl išsaugojo tą nepaaiškinamą gėlėms būdingą gracingumą. Be to, išmesti dirbtines gėles, net jei jau jos pabodo, gaila – ką bekalbėti, tai daiktas, o su sausomis gėlėmis išsiskirti daug lengviau.

REKLAMA

Paruoškime gėles

Padaryti ikebaną – paprasta. Sausų gėlių dabar galima nusipirkti beveik kiekvienoje gėlių parduotuvėje. Galima ir išsiauginti – sėklos taip parduodamos visur. Bet ar verta leisti pinigus, kai daug ekonomiškiau yra susidžiovinti pačiam. Galima net nevargti renkant gėles – sudžiovinkite tas, kurias jums dovanojo ar pirkote sau patys. Geriausia džiovinti rožes. Jau pavytusias rožes pakabinkime galvutėmis žemyn ir palikime savaitei – kitai. Tą patį galima padaryti ir su alyvomis. Kai kurie, jau po džiovinimo, tam, kad gėlės geriau išsaugotų formą, panardina gėlių galvutes į ištirpdytą parafiną. Bet tai nėra būtina sąlyga.

REKLAMA
REKLAMA

Neišmeskite ir dekoratyvinių šakelių, kuriomis puošia puokštes. Jos puikiai džiūsta ir jų net nereikia kabinti. Gvazdikų, tulpių ar narcizų tokiu būdu nesudžiovinsite. Bet neskubėkite išmesti ir nuvytusių gėlių. Nuskinkite jų žiedlapius ir tegu jie džiūsta tris – keturias dienas. Jie jums taip pat pravers. Puikiai atrodo ikebanose paprasti varpeliai ir ramunėlės, kurių vasarą galima prisiskinti bet kur. Juos reikia  surinkti į kuokštelius ir taip pat, kaip rožes, pakabinti galvutėmis žemyn porai savaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint galima sudžiovintas gėles ir nudažyti. Būdų daug: kas dažo guašu, kas akvarele, kas ištirpdo dažiklį inde ir ten mirko gėles keletą dienų.

Svarbi dalis – ikebanos pagrindas

Gėlės jau paruoštos. Dabar – apie vieną iš svarbių ikebanos dalių – jos pagrindą. Floristai rekomenduoja oazę – kažką panašaus į tvirtą poroloną. Jo rasite gėlių parduotuvėse ir jis tikrai nebrangus. Oazė būna dviejų tipų – sausoms ir gyvoms gėlėms. Skirta gyvoms gėlems oazė turi būti prisigėrusi vandens, tada ikebana išsilaikys ilgai. Bet galima apseiti ir be oazės – tiks ir plastelinas, tačiau į jį sausi stiebai sunkiai įlenda ir dažnai lūžta.

REKLAMA

Ikebanos pagrindas gali būti ir smėlis, ir kruopos, su sąlyga, kad indas ikebanai aukštas – smėlio sluoksnis turi būti toks, kad stiebai jame laikytųsi.

Jei jūs ruošiatės įstatyti ikebaną į siaurą vazą – jums visai nereikės nei oazės, nei plastelino – stiebai remsis vienas į kitą ir taip laikysis. Į ką įstatyti ikebaną – spręsti jums: į vazą, peleninę, taurę, dubenėlį ir pan. Tai priklauso nuo to, kokioje patalpoje bus ikebana. Kartais daiktas, kurį ruošėtės išmesti, gali atrodyti naujai ir patraukliai, jei jame įsikurs gėlių kompozicija.

REKLAMA

Atsiduokime kūrybai

Medžiagos yra – dabar atsiduokite fantazijai ir kurkite: eksperimentuokite su spalva ir stiebų ilgiu, su simetrija ir asimetrija.

Yra dar viena originali ikebanos rūšis – ikebana indo viduje. Tokios kompozicijos puikiai stilizuoja interjerą. Tinka dabar madingos vazos – cilindrai arba vazos – akvariumai. Bet galima išsiversti ir su tuo, ką turite namie: tai bokalai, paprasti indeliai ir buteliukai (pageidautina, kad jie būtų originalios formos ir ne itin dideli). Puikiai tinka vaikiško maisto indeliai, figūriniai sulčių buteliukai, likerio, konjako buteliai ir pan. Atsimenate, džiovinote žiedlapius? Vaza – cilindras ar bokalas atrodys žaismingai, jei pripilsite sluoksnį spalvotų lapelių. Galima įmesti keletą žiedlapių į dugną ir tarp jų įstatyti žvakę. Fantazuokime jūros tema: pripildykime vazą kriauklėmis ir akmenukais, ar sluoksniais įvairiaspalvio smėlio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gražiai galima varijuoti su indeliais ir buteliukais. Metam žiedlapius į dugną, įstatom keletą sausų stiebų – turim ikebaną! Indelius galima užpildyti sluoksniais lapelių, įrairių kruopų ir prieskonių. Svarbiausia – kontrastas. Tinka viskas: grikiai ir ryžiai, kava ir cukrus, miltai ir pupelės, druska ir šafranas, mėlis ir skalbimo milteliai, spalvoti karoliukai ir jūros druska voniai ir t.t. Uždarykime indelį permatoma plėvele ar dekoravimo popieriumi, jei tai buteliukas, tiks jo tikras kamštelis. Paskutinis štrichas: aprišame kakliuką juostele, šiaudeliais ar šiurkščia virve.

REKLAMA

Galima eksperimentuoti ir taip: nuvarvinkime butelio vidinėmis sienelėmis keletą srovelių skystų permatomų klijų, po to įberkime kruopų ar smulkintų sausų gėlių, keletą kartų pakratykime. Kruopos ir gėlės prilipo prie sienelių, ir štai – vėl ikebana.

Galima patepti buteliuką klijais iš išorės ir vėl kuo nors jį apibarstyti ar apvynioti ašutine virve, juostele ir pan. – turėsite vazelę.

Kurkite, fantazuokite – pasijuskite tikru dizaineriu ir maloni akiai, šilumą ir jaukumą interjerui teikianti ikebana įneš į namus dalelę vasaros.

Keletas idėjų vaizdo įrašuose:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų