REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Reikėjo, bet neradau“ – taip keliais žodžiais verslo idėjos pradžią apibūdino 2 vaikų mama. Dovilė Vaškelė, prekyboje neradusi čiulptukų laikiklio, nusprendė juos pasigaminti pati, o šis hobis virto prekės ženklu „MINI“. Šiandien moteris pasakoja, kaip motinystė paskatino kurti verslą.

Skaityk lengvai

„Reikėjo, bet neradau“ – taip keliais žodžiais verslo idėjos pradžią apibūdino 2 vaikų mama. Dovilė Vaškelė, prekyboje neradusi čiulptukų laikiklio, nusprendė juos pasigaminti pati, o šis hobis virto prekės ženklu „MINI“. Šiandien moteris pasakoja, kaip motinystė paskatino kurti verslą.

REKLAMA
Skaityk lengvai

Šiandien „MINI“ gamina ir parduoda silikoninius kramtukus, vardinius čiulptukų laikiklius, barškučius, lavinamuosius stovelius. Tarp jų galima rasti ir žaislų vaikams, kurių dizainus gali užsisakyti patys žmonės. Dovilė sako, kad ateityje – planai dėl fizinės parduotuvės.

Verslo idėja – po gimdymo

„Galima sakyti, kad verslo idėja gimė dėl dukrytės gimimo“, – šypsosi Dovilė Vaškelė.

Moteris sako, kad laukdamasi nežinojo, ką reikės daryti po gimdymo: „Nėštumo metu jaučiausi labai gerai, dirbau net iki 8 mėnesio, nes aš esu tokia vietoj nenustygstanti ir aš apskritai galvojau, ką man reikės veikti, kai gims dukrytė, nes vaikas juk ką – valgo ir miega tik.“

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau ji pripažįsta, kad gimus dukrai buvo kitaip, nei ji tikėjosi – buvo ir naujų iššūkių, potyrių, laiko apskirtai likdavo gan mažai.

Po gimimo mergaitė vis pamesdavo čiulptuką – Dovilė sako, kad dėl to būdavo daug ašarų, todėl reikėjo kažko imtis.

REKLAMA

„Dukrytė vis pamesdavo savo čiulptuką, o tada – tik verksmai“, – taria moteris.

Taip ir kilo idėja pradėti gaminti čiulptukų laikiklius, kuriuos po kiek laiko moteris pradėjo pardavinėti. Idėja tuomet išsivystė į verslo planą, o planas dėl unikalumo sulaukė kitų žmonių susidomėjimo.

„MINI“ buvo unikalu tai, kad mes siūlėme ir dabar siūlome išskirtinį dizainą, o prieš 4 metus to nebuvo, buvo tik prasidėjusi vardinių žaislų ir kramtukų mada“, – sako D. Vaškelė.

Ji prisimena, kad pradžioje laikiklių gaminimas buvo kaip hobis, kuris, atrodo, galėtų bet kam  sunkiai patikti. Pačioje pradžioje moteris prisipažino neturėjusi jokių lūkesčių šiai veikai.

REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia – palaikymas ir kantrybė

Šiandien „MINI“ – jau žinomas prekės ženklas, į kurį žvalgosi ne tik tėveliai, bet ir ieškantys vardinių dovanėlių mažyliams. Versli mama sako, kad labai svarbu gauti palaikymą iš artimųjų – antrosios pusės, tėvų. Nėštumas gali pasirodyti kaip labai sunki patirtis, jei šalia nėra palaikančio žmogaus, todėl kalbėjimasis – būtinas.

„Manau, kad labai svarbu santykių pradžioje, jei jau nusprendei turėti vaikų, kalbėtis su savo antrąja puse, kad vaikai ne vien tik moters, bet ir vyro atsakomybė. Jei taip nėra ir jei vyras neturi kantrybės, moteris atiduoda per daug savęs vaikams, tada ir vyrui laiko nebegali skirti“, – teigia Dovilė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris prisimena skausmingą pirmojo nėštumo patirtį ir sako, kad tai sukėlė daug daugiau streso bandant kitą kartą susilaukti vaikų: „Kai laukiausi, apskritai jaučiau daug streso, į viską perspaustai žiūrėdavau, kadangi mano pirmojo nėštumo metu buvo skaudi patirtis: po dviejų mėnesių mano lėliukas gimė negyvas ir po to aš galvojau, kad išvis nesiryšiu daugiau ir nebenorėsiu vaikų.“

Tačiau stiprybė nugalėjo ir ji dabar prisimena, kad antrą kartą pabandžius susilaukti nenustygo vietoje, dirbo iki 8 nėštumo mėnesio. Patirtis buvo gera, nesudėtinga, kadangi ji turėjo palaikymą iš šalies – vyrą.

Motinystė ir verslas – (ne)suderinami dalykai?

Dar gajus stereotipas, kad mamoms verslas – sunkiai pasiekiamas dalykas. Juk iš kur gauti laiko? Kada vystyti idėją, kai namie – vaikai?

REKLAMA

Moteris mano, kad svarbiausia – kalbėtis su antrąja puse: „Galima sakyti, kad tarpusavio susikalbėjimas su antrąja puse taip ir leidžia man viską suspėti. Turiu gan kantrų vyrą, kuris daug man padeda. Jei turiu atlikti darbus, galiu palikti vaikus jam.“

Versli mama mano, kad kiekviena moteris, turinti pakankamai ryžto, gali sulaužyti bet kokį stereotipą apie verslu užsiimančias mamas.

„Svarbiausia – noras. Jei tu turi norą, viziją ir jei eini ta linkme, tada tikrai įmanoma sulaužyti bet kokį stereotipą“, – sako Dovilė.

Ji rašo tinklaraštį ir „Instagram“ platformoje, kuriame su kitomis mamomis dalinasi savo patirtimis, bendrauja.

REKLAMA

Būti mama – ne profesija iki gyvenimo galo.  Kai vaikai kiek ūgteli, darbus galima pasidaryti lengviau, galima išmokti atrasti laiko tam, kam anksčiau nebuvo. Juk su vaikais būni nuolat ir eini visur.

„Galų gale, jei jau turi vaikų, tai viską darai kartu su jais – ir eini apsipirkt, ir keliauji kartu, jie yra neatsiejama tavo dalis. Tai ir su verslu tas pats. Vaikai nėra kliūtis pradėti verslą“, – taria D. Vaškelė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų