REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaune, legendinėje sporto halėje, praūžė krepšinio federacijos organizuotas Lietuvos krepšinio 90-mečio minėjimo renginys. Krepšinio mekoje buvo galima išvysti ne tik ryškiausias šalies, tačiau ir užsienio krepšinio bei politikos asmenybes. Į Kauną solidaus jubiliejaus paminėti taip pat atvyko ir VTB lygos vykdantysis direktorius Tomas Pačėsas.

REKLAMA
REKLAMA

Išskirtinį interviu sutikęs duoti buvęs Gdynės „Asseco Prokom“ vyriausiasis treneris pasidalino mintimis apie daug kalbų sukėlusį Eurolygos ir VTB Vieningosios lygos susitarimą, skiriamas licencijas čempionate bei šių metų Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą.

REKLAMA

- Ar Eurolyga elgiasi teisingai teikdama didesnį prioritetą VTB lygai, o ne nacionaliniams čempionatams?, - pasiteiravome T.Pačėso.

- Palikime visas šias išvadas tolimesniam laikui. Šios diskusijos yra tik pradiniame etape. Tai - bandymas ištirti visą krepšinio erdvę Rytų Europoje, o toks nepadorus pasiūlymas iš Eurolygos pusės - „ briedas“. VTB lygos vadovybė nori išlaikyti šį turnyrą tarptautinį, o tai tenkina visas jame dalyvaujančias komandas. Eurolyga irgi toks pats turnyras, kurį legalizavo ir jam žalią šviesą davė FIBA. Šiai dienai yra daugiau klausimų, negu atsakymų, bet, manau, visos pusės gali būti patenkintos. Tereikia imtis tokių žingsnių, kad visi klubai dalyvautų derybose ir būtų atstovaujami visi. Visad galima surasti teisingą sprendimą, tereikia tik pradėti produktyviai dirbti ta linkme.

REKLAMA
REKLAMA

Man yra neįsivaizduojamas dalykas, kuomet kažkas iš viršaus, ar tai būtų Eurolyga, ar NBA, įsako: „Tu privalai žaisti“. Tai negali būti kažkokia būtinybė. Būtinybė gali būti Lietuvos čempionatas, rinktinės reikalai. Čia yra būtinybė lietuvių komandoms. Taip pat ir kitų šalių ekipoms.

Atsižvelgiant į nacionalinius interesus, reiktų kol kas dar palaukti. VTB lyga yra labai įdomi, nes teikia žiūrovams įdomių rungtynių tuo atveju, jeigu „Žalgiris“ ar „Lietuvos rytas“ nepatenka į kitą etapą Eurolygoje. Iki Naujųjų metų dar žaidžiama stipriausiame Senojo žemyno turnyre, o po Naujųjų jau nebe. Taigi, čia yra galimybė pratęsti savo egzistenciją aukšto lygio varžybose ir tai labai naudinga, tiek komandoms, tiek žaidėjams bei pačiam krepšiniui. Lygos vadovybė yra linkusi išlaikyti visas pozicijas ir atsižvelgti bei susitarti su visomis komandomis. Ir ne tik su savininkais, o ir su nacionalinėmis lygomis, federacijomis. Tad palaukime, viską galima sutvarkyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kalbant apie Lietuvos vyrų rinktinę, ar nenustebino dabartinis kandidatų sąrašas? Galime išvysti daug jaunų žaidėjų, ar jie spės įrodyti savo galimybes?

- Manau, nespės.Tai yra bandymas pažiūrėti kaip jie funkcionuoja tame fone su patyrusiais žaidėjais. Kiek teko stebėti LKL rungtynių, būčiau paėmęs kelis žaidėjus, kurių nėra sąraše.

- Kuriuos?

- Panevėžio „Lietkabelio“ įžaidėją Ernestą Ežerskį, tikrai taip pat paimčiau Steponą Babrauską. Atsižvelgiant į Simo Jasaičio, Jono Mačiulio situaciją: pastarasis po traumos, o Simas turėjo prastą sezoną. S. Babrauskas galėtų žaisti antroje bei trečioje pozicijoje. Jis tą įrodė žaisdamas „Lietuvos ryte“. Per svarbias rungtynes jis sugeba žaisti, kaip, kad šiemet Europos taurės finalo ketverte. Turine prieš „Chimki“ klubą Steponas sužaidė vienas iš geriausių savo varžybų. Tai rodo, kad jis nebijo atsakomybės, nebijo nešti rezultato naštos ant savo pečių ir tai yra labai didelis pliusas tokius žmones turėti komandoje. Aš taip daryčiau. Aišku, rinktinės treneris turėjo daugybę laiko stebėti visus šiuos žaidėjus ir renkasi jis. K.Kemzūra kuria tą komandą, turi savo strategiją bei braižą, aš galbūt padaryčiau kitaip.

REKLAMA

O kad jų bus 24 - gal keli neatvažiuos, tada sąrašas automatiškai sutrumpės, o gal kiti bus pavargę. Visų svarbiausia, kad žaistų Šarūnas Jasikevičius. Nors to tikėtis labai sunku, nes jau yra „amžiuje“. Graikijos čempionatas baigsis vėlai, tad reiktų iškart pradėti pasiruošimą, o tai labai sunku suderinti. Tačiau tikimės ir reikia prašyti Š.Jasikevičiaus, kad mums padėtų.

- Kaip vertinate Donato Motiejūno galimybes patekti į rinktinės dvyliktuką? Praėjusiais metais jam nepasisekė.

- Manau, ne jam nepasisekė, o Lietuvos rinktinei. Mano nuomone, jis galėjo žaisti. Žinoma, minučių būtų gavęs mažiau, bet galėjo būti produktyvus. Gaila, kad jo ten nebuvo. Nėra dabar ko čia gailėtis, yra kiti metai. Jis subrendo, dar labiau išryškino savo galimybes ir eilinį kartą parodė, kad gali žaisti. Nevertinu jo kaip kandidato. Vertinu jį kaip garantuotą rinktinės narį.

REKLAMA

- Grįžtant prie VTB lygos ir Eurolygos temos, kada gali šis klausimas išsispręsti?

- Spręsime artimiausiu metu. Duokime sau mėnesį, kad galėtume išspręsti visus ginčytinus klausimus ir pradėti konstruktyvų dialogą su Eurolyga.

- Kokią įtaką tiems sprendimams turi nacionalinių federacijų pozicija?

- Pačią didžiausią. Nacionalinės federacijos - vadovaujantis organas viskam. Jos turi aukščiausią valdžią visame krepšinyje kiekvienoje šalyje. Be federacijos nežengiamas nė vienas žingsnis. Jos suteikia licencijas rengti nacionalines pirmenybes, o LKL savo ruožtu daro įtaką klubų pozicijai. Federacijos gali netgi primesti savo valią visiems krepšinio subjektams vienoje ar kitoje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų