REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas pirmųjų Rusijoje atliktų vyrų spermos kokybės tyrimų atskleidė, kad tik mažiau nei pusės Rusijos vyrų sperma atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos kokybės standartus.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas pasaulį valdo vyrai, bet jų laikas artėja į pabaigą: mokslininkai tvirtina, kad dėl aplinkos užterštumo pavojingais cheminiais junginiais ir moteriškais hormonais vyrų genetinė medžiaga silpnėja. O kol pasaulis dar tik artėja prie globalios „spermos krizės“, pirmąja auka gali tapti Rusija, kuriai dėl šių pokyčių gresia didžiausias pavojus, skelbia „RT.com“.

REKLAMA

Pasak Rusijos genetikų, sparčiai daugėja drastiškų vyrų lytinių ląstelių mutacijų: spermatozoidai su dviem galvutėmis, trim uodegėlėmis ar visiškai nepajėgiantys judėti jau tapo beveik norma. „Nevaisingumo sąvoka dabar labai pasikeitė. Prieš 20 metų 200 milijonų gyvybingų spermatozoidų viename spermos mililitre buvo laikoma norma. Dabar jų vidurkis siekia tik 15 milijonų", – sakė Rusijos Reprodukcijos ir genetikos centro direktorė Margarita Ašina.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, išsamūs vyrų spermos kokybės tyrimai yra sudėtingi, ir Rusijoje iki šiol nebuvo vykdomi. Tačiau dabar mokslininkai jau ėmėsi jų, ir Baškirijos medicinos universiteto profesoriaus Šamilio Galimovo studija yra tarp pirmųjų tokio pobūdžio mokslo darbų, sakoma pranešime.

Šio tyrimo rezultatai atskleidė, kad daugiau nei pusės atsitiktinės atrankos būdu atrinktų vyrų sperma neatitinka Pasaulio sveikatos organizacijos nustatytų kokybės standartų. „Mūsų tyrimo rezultatai rodo, kad pasikeitė ne tik kiekybinės, bet ir kokybinės Rusijos vyrų spermos savybės. Dabar spermatozoidai tikrąja to žodžio prasme plaukioja nuodingų medžiagų kokteilyje", – pareiškė profesorius Š. Galimovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyrų spermoje buvo aptika visa eilė nuodingų medžiagų, įskaitant šviną, kadmį ir net gyvsidabrį. Ir tai dar ne viskas. „Neseniai buvo pastebėta, kad dėl įvairių priežasčių – karo, teroristų atakų, aplinkos taršos – kylančių stresų pasikeitė berniukų ir mergaičių kiekybinis santykis. Dėl šių veiksnių daugiau gimsta mergaičių, o ne berniukų. Tai rodo, kad vyriškoji chromosoma yra kur kas jautresnė aplinkos poveikiui", – sakė profesorius.

Toks berniukų gimstamumo mažėjimas stebimas jau ilgai. Pakanka pažvelgti į kaspinų jūrą per rugsėjo 1-osios šventę prie bet kokios mokyklos. Berniukai Rusijoje jau tapo mažuma, skelbia „RT.com".

REKLAMA

Vidutinė Rusijos vyrų gyvenimo trukmė šiuo metu yra 60 metų, o moterų – 72. Toks 12 metų skirtumas reiškia, kad tikėtina vyrų gyvenimo trukmė šioje šalyje yra pati mažiausia Europoje.

„Nėra jokių nacionalinių vyrų sveikatos stiprinimo programų. Priešlaikinės vyrų mirties tikimybė Rusijoje yra 20 kartų didesnė nei Europoje. Tai praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio Rusijoje patirtų socialinių ir ekonominių stresų, alkoholizmo ir rūkymo pasekmė", - sakė profesorius Š. Galimovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų