REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujametį vakarą Vilniaus “Menų spaustuvė” pulsuos turkišku karščiu ir energija. Čia šiuolaikinio šokio mėgėjams bus pristatomas Loros Juodkaitės spektaklis “Malda smėlyje”.

REKLAMA
REKLAMA

Šventinei premjerai choreografė L.Juodkaitė ruošiasi su dviem šiuolaikinio šokio šokėjais Tautvilu Gurevičiumi ir Mantu Stabačinsku, baleto šokėju Andriumi Žužžalkinu ir šokėja iš Belgijos Maržori Kelen (Marjorie Kellen).

REKLAMA

Dalis kūrybinės komandos vasarą mėnesį svečiavosi Turkijoje, stebėjo šios šalies žmones, gamtą, kultūrą ir ieškojo įkvėpimo užduodami sau klausimą, kas jungia skirtingo tikėjimo, kultūros, tradicijų žmones.

Vilniuje atrado save

Belgė šokėja M.Kelen ir L.Juodkaitė, viena kitą pažinojusios iš studijų eksperimentinio šokio akademijoje Zalcburge laikų, visiškai atsitiktinai vėl susitiko Paryžiuje prieš du mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA

“Lora man papasakojo apie statomą spektaklį, kalbėjomės apie šokį apskritai. Supratau, kad mūsų vizijos sutampa. Pasakiau - jei nori, rytoj atvažiuoju į Vilnių. Ji kiek pagalvojo ir atsakė: gerai. Pradėjome dirbti. Po savaitės Lietuvoje ir pirmųjų repeticijų supratau, kad pasielgiau tinkamai čia atvykdama. Lorai taip pat nebeliko abejonių dėl mano prisijungimo prie “Maldos smėlyje”. Viskas tiesiog savaime taip susidėliojo”, - prisiminė šokėja.

Spektaklį “Malda smėlyje” Maržori prilygintų kelionei į save. “Man įdomu dirbti su Lora. Žinau, kur ji eina ir pasitikiu ja. Šis spektaklis tarsi kelionė - tu atidarai duris savyje, įeini, kažką pradedi, per kažką eini ir kažkur baigi, uždarai tas duris. Kartais tas kelias į save - skausmingas, kartais džiaugsmingas”, - filosofiškai apie šventinį spektaklį kalbėjo M.Kelen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji sako Lietuvoje atradusi save. “Jaučiuosi čia labai gerai. Kasdien atrandu naujų kelių, naujų žmonių. Pradėjau Vilniuje mokyti afrikietiškų šokių. Vilniuje sutiksiu ir savo Kalėdas”, - šypsodamasi pasakojo šokėja.

Dirba dėl idėjos

Su L.Juodkaite jau ne pirmą kartą bendradarbiaujantis baleto šokėjas A.Žužžalkinas neslėpė šiame spektaklyje šokantis iš idėjos. “Esu baleto artistas, tad man darbas su Lora suteikia įvairovės, galimybę pajausti kitokį kūną. Su Lora įdomu dirbti. Mėnesiui išvykome į Turkiją. Graži gamta, kalnų masyvai, dideli laukai. Keliavome po kalnus, improvizavome ten šokio judesius. Geras pojūtis! Tie eksperimentai kalnuose ir padiktavo šokį “Malda smėlyje”, - pasakojo A.Žužžalkinas.

REKLAMA

Šokėjas pasidžiaugė, kad puikiai sutaria su visa kūrybine komanda. “Galima sakyti, esame vienodos struktūros, tad mus labai lengva sustatyti. Labai smagu su visais dirbti. Mes ne dėl finansinių dalykų einame, pati idėja įdomi”, - teigė šokėjas.

Prie choreografės suburtos šokėjų trupės vėliausiai prisidėjęs profesionalus šiuolaikinio šokio šokėjas M.Stabačinskas tvirtino nedvejodamas priėmęs Loros pasiūlymą, nes visada žavėjosi savita choreografės stilistika.

“Man tai - nauja. Kaip iššūkis. Per 12 metų teko dirbti jau beveik su visais Lietuvos choreografais. Su Lora viskas kitaip. Mačiau jos spektaklius, ji daugiau solo atlikėja, tad man buvo labai įdomu išbandyti save jos pirmą kartą suburtoje šokėjų komandoje. Tikiuosi, kad spektaklis “Malda smėlyje” išeis į platesnius vandenis”, - kalbėjo Mantas.

REKLAMA

Apie vidinę jėgą

Šokėjas T.Gurevičius mano, kad “Malda smėlyje” - tai spektaklis, išreiškiantis jėgą, dvasinę stiprybę ir gaivališką gyvenimą, kurie atskleidžiami per maldą, šokį ir muziką. Tautvilą džiugino tai, kad visi penki spektaklyje šoksiantys šokėjai yra įgiję labai skirtingos patirties. “Šiuo metu vyksta jungimasis į vieną grupę, kad mes visi galėtume savo skirtingas patirtis sudėti dėl vieno tikslo ir eiti viena kryptimi”, - pasakojo T.Gurevičius.

Jo nuomone, šis spektaklis - įdirbio reikalas. “Judesys yra emocijos išraiška ir tą patį judesį tu gali atlikti skirtingai - priklauso nuo emocijų. Kai judesys tampa tavo kūnui pažįstamas, tu mažiau galvoji apie jį, o daugiau - apie emociją. Ir kuo daugiau repetuoji, kuo spektaklis tau aiškesnis judesio prasme, tuo didesnė vidinė jėga”, - kalbėjo T.Gurevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šventės - laikas sau

Pati choreografė L.Juodkaitė prisipažįsta šiomis dienomis svajojanti apie vidinę ramybę ir įsiklausymą į save. “Artėjant spektaklio premjerai, Kūčias noriu praleisti labai asketiškai, ramiai, išsivalyti, gerti daug vandens”, - kalbėjo L.Juodkaitė.

“Noriu apsitvarkyti namus, nes visiškai neturiu tam laiko, išvalyti visas dulkes, eglutę lauke pasipuošti. Per Kalėdas noriu išeiti pasivaikščioti į mišką, pasišnekėti su medžiais, prisiliesti prie gamtos. Noriu niekur neskubėti, nuo visko bent porai dienų atsitraukti. Šios dienos skirtos įsikrauti, o ne tam, kad pervargtum, persivalgytum...”

REKLAMA

Choreografė mano, kad šventiniu laikotarpiu labai svarbu pajusti, išgirsti save. “Tik tada išgirsi ir kitą žmogų, - sako ji. - Visiems palinkėčiau su meile ruošti maistą savo artimiesiems, savo draugams, vaišinti visus. Manau, kad labai svarbu bent kiek savo rankomis prisidėti prie ritualinės švenčių pusės. Susigražinkime tikrumą”.

Anot Loros, kuo daugiau gerų minčių, norų, svajonių - tuo lengviau atsilaikyti prieš pesimizmą ir abejingumą. “Panorėkite ko nors, ir aš tikiu, kad tai išsipildys. Mūsų ruošiamas darbas “Malda smėlyje” padės naujus metus pradėti šviesiai”, - šypsodamasi kalbėjo kūrėja.



Gintarė Šatkauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų