REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors šliužus ir sraiges daugelis laiko kenkėjais, jos teikia maistą kitiems gyviams – paukščiams ir vabzdžiams. Tačiau jei šliužai su sraigėmis kėsinasi į jūsų derlių, ekspertai rekomenduoja imtis natūralių atbaidymo būdų.

Nors šliužus ir sraiges daugelis laiko kenkėjais, jos teikia maistą kitiems gyviams – paukščiams ir vabzdžiams. Tačiau jei šliužai su sraigėmis kėsinasi į jūsų derlių, ekspertai rekomenduoja imtis natūralių atbaidymo būdų.

REKLAMA

Kate Turner, sodininkystės ekspertė iš „Miracle–Gro“, paaiškino: „Aplink augalą neturi būti jokių nuvytusių ar pūvančių lapų ant žemės – juose mėgsta slėptis šliužai. Naktį su prožektoriumi apžiūrėkite, ar aplink augalus nėra šliužų ir sraigių, jei taip – juos pašalinkite, rašo express.co.uk.

Nemeskite jų per tvorą pas kaimynus – jie vistiek sugrįš, o ir kaimynas neapsidžiaugs. Rinkitės natūralias atbaidymo priemones, naudojamas aplink augalus, kad jie būtų apsaugoti“.

Sutrupinti kiaušinių lukštai

Įvairių priemonių galima ne tik pasigaminti patiems, bet ir įsigyti. Kate pridūrė: „Natūralus lavos akmuo veikia kaip fizinis barjeras tarp šliužų bei sraigių ir augalo, o taip pat jis augalą po truputį maitina“.

REKLAMA
REKLAMA

Kenkėjus dar atbaido įvairios žolelės. Sutrupinti kiaušinių lukštai yra dar vienas puikus būdas neleisti šliužams bei sraigėms krimsti jūsų augalų. Kiti ekspertai dar rekomenduoja sodininkystei skirtą vilną.

REKLAMA

Jamesas Partridge iš „Greenshop“ sako: „Nors galima būtų pamanyti, kad sraigės bei šliužai yra gobšūs plėšrūnai, mintantys jūsų daržovių lysve, svarbu nepamiršti, kad jie yra svarbūs sodo ekosistemai – paukščiams, varlėms, rupūžėms, ežiams ir net kai kuriems vabalams. Taigi, jei šių gyvių į savo sodą pasikviesite daugiau, natūraliu būdu suvaldysite šliužų ir sraigių populiaciją“.

 

Ekspertas rekomenduoja pasikabinti lesyklėlę su sėklomis ar riešutais. Varlių ir rupūžių prisišaukti galima įsirengusi nedidelę kūdrą. Jamesas priduria: „Nors plėšrūnų skatinimas yra efektyvus būdas, šiam metodui gali prireikti nemažai laiko. Taigi, jei šliužai ir sraigės jau dabar puola jūsų augalus, geriausia įrengti gamtai draugiškų fizinių barjerų.

REKLAMA
REKLAMA

Sodininkams skirta vilna

Sodininkams skirtą vilną galima dėti aplink augalą – ji atbaidys šliužus ir sraiges, nes pro sausą ir plaušingą medžiagą jie negali prasiskverbti. Taip pat jiems trukdo aštrūs ar nelygūs paviršiai. Jei šliužų atbaidyti niekaip kitaip nepavyksta, galite juos tiesiog surinkti ir išnešti“.

Šliužai aktyviausi būna pavakare, kai jų plėšrūnai slepiasi. Dar jie mėgsta išlįsti į dienos šviesą, kai lauke šlapia ir drėgna. Ekspertas rekomenduoja šliužus ir sraiges sudėti į kompostą – ten jie mielai pasiliks ir maitinsis maistinėmis atliekomis.

Nu rašot pievas.Trečdalis pokelio druskosį puskibirį ,sugaudykit šliužus,xruska juos moment sunaikins,jokiu būdu ne į kompostine.Tokiu atveju jum jų prisiveis tiek kad ir kleckus nugrauš..
Savo išmatas galite irgi paberti, rezultatas tikrai maloniai nustebins
SVITRINIMO popieriumi lysves apsaugokite
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų