REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodininkystės ekspertas Monty Donas papasakojo, kaip sodininkai savo augalus gali apsaugoti nuo sraigių ir šliužų. Ekspertas patarė nenaudoti granulių šliužams atbaidyti, kad nebūtų pakenkta laukinei gamtai.

Sodininkystės ekspertas Monty Donas papasakojo, kaip sodininkai savo augalus gali apsaugoti nuo sraigių ir šliužų. Ekspertas patarė nenaudoti granulių šliužams atbaidyti, kad nebūtų pakenkta laukinei gamtai.

REKLAMA

Šliužai ir sraigės gali sukelti sumaištį sode, ypač pavasario ir vasaros mėnesiais, naikindami augalus ir pasėlius. Jų daroma žala nesibaigia lapija – kenkėjai taip pat minta vaisiais, tokiais kaip braškės ir pomidorai, todėl sodininkai gali visiškai prarasti derlių.

Laimei, Monty Donas pasidalijo įvairiais draugiškais būdais, kaip juos atgrasyti. Savo naujausiame tinklaraščio įraše, Monty sakė:

„Šliužai ir sraigės plačiai pripažįstami sodininkų visuomenės priešu numeris vienas. Tačiau jie puikiai perdirba augalinių medžiagų atliekas, bet neskiria nukritusio lapo ir skanaus jauno sodinuko“.

REKLAMA
REKLAMA

Šliužai daugiausia gyvena po žeme dirvožemyje ir mėgsta drėgnas sąlygas. Sraigės gyvena virš žemės ir mėgsta tamsius kampelius ir plyšius, pavyzdžiui, seną plytų mūrą ar gražią sausą kukmedžio gyvatvorę, taip pat jos telkiasi aplink konteinerių bei vazonų pagrindą, rašo express.co.uk.

REKLAMA

Pasak eksperto, Didžiojoje Britanijoje yra per 30 rūšių šliužų, o daržuose ir soduose veisiasi keturios rūšys. Didžiausios iš jų žalos dažnai nepadaro. Taigi, ką gali padaryti sodininkai, kad šliužai nepakenktų augalams lauke?

Netręškite augalų daugiau nei būtina

Monty sakė: „Venkite granulių šliužams naikinti, nes tai yra cheminės medžiagos, galinčios pakenkti kitiems laukiniams gyvūnams. Vietoj to įrenkite nedidelį rėmą arba juostą, apsaugančius gležnus jaunus augalus ir kasdien tikrinkite, ar nėra šliužų.

Netręškite augalų daugiau nei būtina ir visada maitinkite dirvą, o ne augalą. Taip išvengsite švelnių bei sodrių lapų, kuriuos šliužai taip mėgsta, vešėjimo. Nekeldami streso dėl staigių temperatūrų ar auginimo pokyčių, auginkite augalus kiek įmanoma stipresnius, bet jų nelepinkite.

REKLAMA
REKLAMA

 

Neišvarykite varlių, šimtakojų ar ežių

Galiausiai skatinkite įvairius plėšrūnus apsigyventi jūsų sode – varles, rupūžes, vabalus, šimtakojus, ežius. Jie labai mėgsta ėsti šliužus ir sraiges, todėl juos sodininkai turėtų mylėti“.

Smulkinti kiaušinių lukštai

Sraigės ir šliužai nemėgsta aštrių arba šiurkščių paviršių, todėl aplink augalo šaknis paberkite susmulkintų kiaušinių lukštų ar žvyro mišinio. Tokius augalus kaip pomidorai ir braškės galite auginti ir pakabinamuose vazonuose.

Atminkite, kad kiaušinių lukštai atgraso tik tada, kai jie yra švarūs ir sausi, todėl svarbu juos pašalinti, kai lauke šlapia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lupdami kiaušinį pabandykite nuimti vidinę plėvelę ir, jei reikia, nuplaukite.

Sodininkystės ekspertas Shannenas Godwinas sakė: „Gera žinia ta, kad šliužai neužpuls visų jūsų augalų“.

Pasodinkite mėtų ir česnakų

Tiesą sakant, yra daug augalų, kurie patys gali atgrasyti šliužus. Paprastai tai yra augalai su stipriai kvepiančiais arba tekstūruotais lapais, kurie yra ypač blizgūs arba plaukuoti. Šliužams atsparūs augalai yra rožės, paparčiai, hortenzijos ir žolės.

Taip pat galite derinti kai kuriuos šliužams atsparius augalus kartu su savo sodinukais. Aromatines žoleles dažniausiai puikiai tinka sodinti šalia savo daržovių ir sodinukų, kad apsaugotumėte juos nuo šliužų. Pavyzdžiui, mėtos ir česnakai puikiai tiks sodinti tarp daržovių eilių.

du laidus i zeme ir 380 V paleidi per darza ,nei kurmiu nei sliuzu, nei vagiu svarbiausia nepamirst isjung kai pats eini
su tokiais patarimais
su tokiais patarimais
Daržovių liks tik prisiminimas. Šliužai viską nuės lygiai su žeme.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų