REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po gimdymo moterys susiduria su įvairiausiais ypatumais, kurie sunkina naujai iškeptos mamytės padėtį. Šlapimo nelaikymas po gimdymo gana dažna problema. Tačiau tikrai šią problemą išspręsti galima.

Po gimdymo moterys susiduria su įvairiausiais ypatumais, kurie sunkina naujai iškeptos mamytės padėtį. Šlapimo nelaikymas po gimdymo gana dažna problema. Tačiau tikrai šią problemą išspręsti galima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priežastys

Taip jau atsitinka, kad po gimdymo moteris gali nelaikyti šlapimo ir šlapintis savaime po čiaudėjimo, kosėjimo arba vos pakėlusios kelius į viršų. Viso to priežastis – susilpnėję dubens dugno raumenys. Šis raumuo turi ašuonsienio formą aplink vaginą ir išangę. Normalios būsenos raumenys yra kaip patikimi pilvo apačios laikytojai, o svarbiausiai – kontroliuoja šlapimo pūslės susitraukinėjimą. Taip pat šie raumenys kontroliuoja ir vaginos susitraukimus bei žarnyno tuštinimąsi.

REKLAMA

Gimdymas daro įtaką šių raumenų susilpnėjimui. Ir tai gali būti tiek natūralus gimdymas, tiek ir Cezario pjūvis. Tačiau dažniausiai šlapimo nelaikymas yra kaip trauminio gimdymo arba antro kitų gimdymų pasekmė. Beveik pusė moterų kenčia dėl šios problemos pogimdyminiu periodu.

Kaip šalinti problemą

Šlapimo nelaikymą reiktų gydyti teisingai ir viską daryti iš eilės. Būtinai apsilankykite pas gydytoją: įsitikinkite, ar tai ne šlapimo pūslės uždegimas.

REKLAMA
REKLAMA

Antra, nereikėtų vengti gerti skysčių, vandens. Dehidratacija tik dar labiau skatins šlapimo išsiskyrimą. Ir šlapinimasis, skausmai, spaudimas tik sustiprės, ypač jei turite ir uždegimą. Tiesiog būtina palaikyti teisingą gėrimo režimą. Tačiau būtina atsisakyti gazuotų, tonizuojančių gėrimų, kavos, alkoholio.

Apie 90 proc. šlapimo nelaikymą galima pašalinti specialių pratimų pagalba. Visų pirma – tai Kėgelio pratimai. Beje, jų praktikavimas nėštumo metu yra puiki profilaktikos priemonė prieš šlapimo nelaikymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Visų pirma reikia pajusti reikiamus raumenis. Atsigulkite, išskėskite kojas. Atpalaiduokite šlaunų, pilvo ir sėdmenų raumenis. Įtempkite raumenis ties išange ir vagina taip lyg bandydamos sulaikyti šlapimą, lyg „liftu keldamos krovinį“ kanalu. Kvėpuokite lygiai. Pilvo nereikia įtraukti, o šlaunų suspausti.

• Įtempkite dubens dugno raumenis ir vis kelkite juos į viršų. Kvėpuokite lygiai. Iš pradžių įtempkite raumenis ties pirma stotele, po to „kelkite“ į viršų ir vėl įtempkite. Ir taip įtempinėkite iki viršaus.

REKLAMA

• Raumenų sutraukinėjimą reiktų keisti greitais ir lėtais judesiais. Svarbu, kad pratimai būtų atliekami reguliariai ir maksimaliai dažnai.

Šlapimo nelaikymą gali pašalinti ir elektromiostimuliacija. Ir tik labai retais atvejais yra įsikišama chirurginiu būdu, dažniausiai atliekant vietinį nuskausminimą. Bet kokiu atveju nereikėtų laukti ir kentėti šio nepatogumo. Pasirūpinkite savo sveikata laiku!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų