REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderis, buvęs premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad farmacijos verslas visada darė įtakos Vyriausybėms. Pasak jo, farmacininkų pozicijos Lietuvoje visada buvo stiprios. 

Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ lyderis, buvęs premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad farmacijos verslas visada darė įtakos Vyriausybėms. Pasak jo, farmacininkų pozicijos Lietuvoje visada buvo stiprios. 

REKLAMA

„Visą laiką buvo tokios, sakykime, stiprios pozicijos farmacininkų Lietuvoje. Buvo bandymai ir pašantažuoti, ir paįtakoti Vyriausybes kalbant apie vaistų politiką“, – penktadienį Žinių radijui teigė 2016-2020 metais Vyriausybei vadovavęs politikas.  

Pasak S. Skvernelio, Konkurencijos tarybos skirtos rekordinės baudos Lietuvos vaistinių asociacijai ir aštuonioms jos narėms už draudžiamus susitarimas dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių 2017-2018 metais gali būti įskaičiuotos į vaistų kainas, jei galiausiai jos bus sumokėtos.

Kitu atveju, pasak opozicijos politiko, valstybei gali tekti jas grąžinti įmonėms, jei nubaustos bendrovės laimėtų teismus.   

REKLAMA
REKLAMA

„Bijau vieno, kad milžiniška bauda – daugiau nei 70 mln. eurų, pirma, bus įskaičiuota į vaistų kainą, jeigu farmacininkams reikės tą baudą sumokėti, tai mes vieną kartą susimokėsime, o jeigu įvyktų taip, kad jie (vaistinės – BNS) teismus laimėtų, valstybė privalėtų tas baudas grąžinti, gali būti ir taip, kad ir dar kartą teks mums susimokėti už tuos žingsnius“, – penktadienį Žinių radijui teigė S. Skvernelis.  

REKLAMA

Jis teigė manantis, kad teismų procesas gali būti ilgas ir trukti trejus-penkerius metus. 

Pasak S. Skvernelio, Konkurencijos tarybos sprendimas formuoja precedentą dėl asociacijų veiklos. 

„Konkurencijos (tarybos – BNS) sprendimas turės įtakos ir kitoms asociacijoms. Suformuota tokia praktika, kuri bus taikoma ir kitoms asociacijoms, kurios savo viduje tariasi kainodariniais klausimais, o tai, kaip pripažino Konkurencijos taryba, yra konkurencijos teisės normų pažeidimas, tai yra precedentą formuojantis stiprus tarybos sprendimas“, –  kalbėjo S. Skvenelis. 

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė praėjusį antradienį tikino, kad organizacija nepažeidė  konkurencijos teisės ir nesudarė kokių nors neleistinų susitarimų. Be kita ko, ji pabrėžė, kad būtent asociacija, o ne vaistinės, buvo pakviesta į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą darbo grupę ir teikė jai pasiūlymus, todėl tarybos sprendimas kelia klausimų, kaip ateityje asociacijos galės dalyvauti teisėkūros procesuose.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas trečiadienį atmetė kaltinimus, kad dėl jos sprendimo tampa neįmanoma asociacijų veikla.

Pasak jo, asociacija galėjo surinkti individualius atskirų įmonių pasiūlymus dėl antkainių ir jų nederindama pateikti Sveikatos apsaugos ministerijai, tačiau asociacijos viduje jie buvo derinami ir įmonės žinojo, kad tai yra bendra pozicija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Š. Keserausko teigimu, nėra įrodymų, jog asociacija būtų prašiusi vaistinių atlikti individualius antkainių skaičiavimus, o  daugumą jų atliko didžiausią  – 27,5 mln. eurų baudą gavusi „Eurovaistinė“.

K. Nemaniūtė-Gagė teigė, kad Konkurencijos tarybos sprendimas bus skundžiamas teismui.

Konkurencijos taryba antradienį skyrė beveik 73 mln. eurų baudų aštuonioms vaistų perkybos bendrovėms ir jas vienijančiai Lietuvos vaistinių asociacijai už draudžiamus susitarimus dėl kompensuojamųjų vaistų antkainių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų