REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susiruošusi skiepytis ir dėl to vykusi net į Alytaus rajono savivaldybę jauna vilniečių šeima liko it musę kandusi. Nors porai, prioritetą skiepui turintiems kaip didelių įmonių darbuotojams, pavyko užsiregistruoti norimai vakcinai, ankstų ketvirtadienio rytą atvykus skiepytis paaiškėjo, kad sąrašuose jų nėra. Kaip aiškino už vakcinavimą atsakingos įstaigos atstovai, išbandant registracijos sistemą paprasčiausiai įvyko techninė klaida.

Susiruošusi skiepytis ir dėl to vykusi net į Alytaus rajono savivaldybę jauna vilniečių šeima liko it musę kandusi. Nors porai, prioritetą skiepui turintiems kaip didelių įmonių darbuotojams, pavyko užsiregistruoti norimai vakcinai, ankstų ketvirtadienio rytą atvykus skiepytis paaiškėjo, kad sąrašuose jų nėra. Kaip aiškino už vakcinavimą atsakingos įstaigos atstovai, išbandant registracijos sistemą paprasčiausiai įvyko techninė klaida.

REKLAMA

Vilnietė Inga (vardas pakeistas ir redakcijai žinomas, – aut past.) pasakojo dar vakare iš vyro sužinojusi, kad didelių įmonių darbuotojams jau pavyksta užsiregistruoti skiepams nuo COVID-19. 

„Kadangi Vilniaus savivaldybėje norimos „Pfizer“ vakcinos nebuvo, nusprendėme užsiregistruoti kitoje savivaldybėje ir pasirinkome Alytaus rajoną. Sistema sėkmingai užregistravo tiek vyrą, tiek mane. Šiandien ryte trise su mažu vaiku iš Vilniaus atvykome į Alytų, registracijos patvirtinime nurodytu adresu į Alytaus rajono COVID-19 vakcinacijos skyrių“, – dėstė ji. 

REKLAMA
REKLAMA

Registracijos laikus suvedė „pasibandymui“

Moteris sakė, kad vos atvykus prie durų jau būriavosi žmonės, buvo neaišku, kokia tvarka vyksta vakcinacija.

REKLAMA

„Iš kitų žmonių išgirdome informaciją, kad „Pfizer“ vakcinuojama bus nuo 9 val. Kilo įtarimų, kad kažkas ne taip, nes mūsų registracijos laikas buvo 8.13 ir 8.15 val. Vyras užėjo pasitikslinti, tačiau sugrįžo su informacija, kad mūsų registracijos apskritai nėra sistemoje. Darbuotoja aiškino, kad mes ne iš jų savivaldybės, kad jie patys registravo savo gyventojus ir siuntė jiems žinutes su registracijos laiku“, – sakė Inga.

Tai jai pasirodė keista, nes prieš registruojantis internetu per registracijos sistemą skambinusi į Karštąją liniją, kur gavo patvirtinimą, kad skiepui tikrai galima registruotis bet kurioje savivaldybėje.

REKLAMA
REKLAMA

Be kita ko, paaiškėjo, kad eilėje laukė ir daugiau žmonių, patekusių į analogišką situaciją. 

„Pradėjus aiškintis, kas įvyko, galiausiai paaiškėjo, kad poliklinikos darbuotojas „pasibandymui“ suvedė registracijos laikus ir vakcinų kiekį nesuvokdamas, kad realybėje žmonės galės tiems laikams užsiregistruoti. Dėl to vakcinų kiekiai buvo sudubliuoti. Mums teko išvažiuoti atgal be vakcinų, nes jas nuspręsta skirti tiems, kuriuos suregistravo poliklinikos darbuotojai. Gaila, tačiau dėl savo neapdairumo ir klaidos poliklinikos darbuotojai net neatsiprašė“, – nusivylimo neslėpė moteris.

Negali registruotis kitam skiepui

Pasak Ingos, liūdniausia šioje situacijoje net ne tai, kad nepavyko gauti vakcinos, bet kad jos su vyru registracija vis dar aktyvi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Todėl negalime registruotis kitam laikui ir vietai. Taip pat neaišku, kada ši registracija bus atšaukta, jei išvis bus“, – piktinosi ji.

Kartu pašnekovė pastebėjo ir daugiau chaotiško vakcinavimo proceso ženklų. Kaip teigė ji, štai Vilniaus savivaldybės registracijos sistemoje buvo skelbiama, kad šiuo metu galima gauti „AstraZeneca“ arba kitą vakciną po mėnesio.

„Tačiau šiandien vyro kolegė sėkmingai užsiregistravo „Pfizer“ vakcinai“, – sakė ji.

Neįsivaizduoja, kaip pavyko prisiregistruoti

Už vakcinavimo centro darbą atsakingo Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Giedrė Ilgūnaitė portalui tv3.lt sakė puikiai žinanti šią situaciją, tačiau plačiau pakomentuoti apie tai perdavė IT skyriaus specialistui.

REKLAMA

„Dabar ministerija diegia naują sistemą, mes dar prie jos nesame pajungi, o vakar tik norėjome išbandyti. Paleista sistema bus tik nuo pirmadienio. Nieko daug pasakyti dėl minimos situacijos negaliu, greičiausiai įvyko kažkokia sistemos klaida. 

Dabar aiškinamės, nusiunčiau laiškus atsakingiems darbuotojams, kad pasakytų kodėl taip įvyko. Nes buvo įdėti talonai, kuriuos tik mes galime matyti, o ne viešai, ir dabar dieną mačiau, kad tie talonėliai yra laisvi, tad labai sunku pasakyti, kaip kažkas sugebėjo prisiregistruoti“, – kalbėjo įstaigos IT specialistas Arvydas Balkus.

Nepalaiko judėjimo į kitą savivaldybę dėl skiepo 

Savo ruožtu SAM visgi yra išsakiusi poziciją, kad dėl skiepo nereikėtų vykti į kitą savivaldybę, išskyrus atvejus, kai neišvengiamai tenka būti joje (pvz., slaugos ir globos įstaigose teikiamos paslaugos ne gyvenamosios vietos savivaldybėje arba asmuo karantino metu gyvena pas artimuosius ir pan.). 

REKLAMA

„Kitaip tariant, kad asmeniui nereikėtų vien dėl pasiskiepijimo vykti į gyvenamosios deklaruotos vietos savivaldybę“, – portalui pažymėjo SAM specialistė.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė taip pat teigė, kad vakcinavimo tvarka neturėtų sudaryti paskatų vykti į kitas savivaldybes.

„Mes norėtumėme, kad labai didelių skirtumų nebūtų, todėl kad masinio vakcinavimo registracijos sistema turėtų veikti kaip įmanoma universaliau ir neturėtų sudaryti paskatų kitų savivaldybių gyventojams, pavyzdžiui, registruotis vakcinuotis ne savo savivaldybėje, todėl, kad ten yra kažkoks kitas režimas ir kažkokios kitos sąlygos“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl, pasak jos, norima per artimiausias savaites „kaip įmanoma labiau sustoti ant to paties arba labai artimo laiptelio tam, kad ta masinė vakcinacija apskritai būtų masinė“.

Ministrės pirmininkės teigimu, tai turėtų leisti padaryti vieninga skiepijimo sistema, o siekis panašiu metu leisti skiepyti tas pačias žmonių grupes, anot jos, yra teisingas. Tokį planą anksčiau ketvirtadienį pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų