REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gertuvės tapo neatskiriama milijonų žmonių gyvenimo dalimi. Nors toks pasirinkimas yra naudingas aplinkai, gertuvėse gali slypėti nemalonios staigmenos. Tad gydytojai įspėja naudojančius šį populiarų daiktą – netinkamai jį prižiūrint, gali grėsti pavojus sveikatai.

Gertuvės tapo neatskiriama milijonų žmonių gyvenimo dalimi. Nors toks pasirinkimas yra naudingas aplinkai, gertuvėse gali slypėti nemalonios staigmenos. Tad gydytojai įspėja naudojančius šį populiarų daiktą – netinkamai jį prižiūrint, gali grėsti pavojus sveikatai.

REKLAMA

Ekspertai pateikė keletą patarimų, kaip palaikyti gertuvių švarą, kad jose nesikauptų kenksmingos bakterijos ir atskleidė, kokie pavojai tyko, jei neplaunate savo gertuvės, rašo mirror.co.uk.

Kadangi rekomenduojama išgerti pakankamai vandens per dieną, nešiotis su savimi gertuvę yra puikus būdas palaikyti tinkamą skysčių kiekį organizme, tačiau nedaugelis žino, kokią riziką sveikatai gali kelti gertuvės.

Waterfilterguru.com atlikto tyrimo duomenimis, gertuvėse yra vidutiniškai 20,8 mln. kolonijas sudarančių vienetų bakterijų, tai yra, 40 tūkst. kartų daugiau nei ant tualeto sėdynės esančių mikrobų, praneša „Birmingham Live“.

REKLAMA
REKLAMA

Tad kas gali nutikti, jei nuolat pripildysite gertuvę ir gersite iš jos, bet jos neplausite po kiekvieno naudojimo?

„Kalbant apie gertuvių higieną, dažnai susiduriama su klaidinga nuomone, kad dėl to, jog į gertuvę paprastai pilamas grynas vanduo ir jis liečiasi tik su jūsų burna, jos nereikia dažnai plauti“, – sakė gydytojas dr. Donaldas Grantas.

REKLAMA

Kuo pavojingos tinkamai neprižiūrimos gertuvės?

Tačiau kiekvieną kartą, kai geriate iš gertuvės, pernešate į ją bakterijas iš burnos, kurios vėliau gali daugintis jos viduje.

„Visuose daugkartinio naudojimo daiktuose gali kauptis nešvarumai, dulkės ar likučiai, todėl juose gali atsirasti bakterijų.

Situaciją apsunkina tai, kad gertuvės yra ideali terpė bakterijoms veistis, nes jos dažniausiai būna drėgnos“, – sakė šeimos gydytojas dr. Suhailas Hussainas.

Sunkiai pasiekiamuose plyšiuose, pavyzdžiui, užsukamo dangtelio viduje arba po atlenkiamu šiaudeliu, taip pat gali atsirasti pelėsis, o kenksmingi organizmai į gertuvę gali patekti ir nuo kitų paviršių.

REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, laikant ją sportiniame krepšyje, gali patekti bakterijų iš krepšio vidaus ar bet ko kito, kas jame laikoma, taip pat bakterijų į gertuvę gali patekti nuo rankų“, – teigė dr. D. Grantas.

Dr. S. Hussainas pridūrė: „Tai gali būti paprastos bakterijos, pavyzdžiui, streptokokai ir stafilokokai, kurie paprastai gyvena simbiozėje su savo šeimininku, t. y., mumis, bet gali kelti problemų, jei jų susikaupia per daug arba jei nusilpsta organizmas.

Tokios bakterijos kaip E. coli – dažna šlapimo ir žarnyno infekcijų priežastis – dažnai gali daugintis gertuvėje po pakartotinio naudojimo, pavyzdžiui, atsukimo ir užsukimo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šios bakterijos gali sukelti įvairių problemų, įspėja dr. S. Hussainas: „Galite susirgti skrandžio negalavimais, pavyzdžiui, viduriavimu ar vėmimu.

Gramneigiamos lazdelės – kita dažna bakterija, aptinkama neplautose gertuvėse – gali sukelti urogenitalinių takų infekcijas ir plaučių uždegimą.“

Kad sumažintumėte riziką užsikrėsti, idealu, jei gertuvę plautumėte po kiekvieno naudojimo. O jei tai nepavyksta, plaukite ją bent kelis kartus per savaitę.

Plovimui naudokite karštą muiluotą vandenį, jis padės išnaikinti bakterijas. Pamirkykite gertuvę šiame mišinyje, gerai iššveiskite vidų, visas gertuvės dalis ir gerai nuskalaukite po tekančiu vandeniu.

Jei gertuvė ilgai neplauta, gydytojai pataria per naktį pamirkyti ją vandens ir acto mišinyje, sumaišius juos lygiomis dalimis. Tada gerai ją išskalaukite ir leiskite pilnai išdžiūti prieš kitą naudojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų