• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidedant vasaros sezonui vis daugiau žmonių daiktų prikrautais lengvaisiais automobiliais traukia prie jūros, ežerų, stovyklaviečių ar kitų poilsio vietų.

Prasidedant vasaros sezonui vis daugiau žmonių daiktų prikrautais lengvaisiais automobiliais traukia prie jūros, ežerų, stovyklaviečių ar kitų poilsio vietų.

REKLAMA

Pažymėtina, kad prastai arba visai nepritvirtintas daiktas bagažinėje ar salone eismo įvykio metu gali ne tik sulūžti, bet ir sužeisti.

Tad dedant daiktus į automobilius vairuotojams rekomenduojama būti atsargiems, praneša Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA).

Į automobilius krauname įvairius daiktus: skirtingo dydžio, svorio ir formų. Kai užpildome bagažinę, daiktus dedame automobilio salone, šalia keleivių ar jiems po kojomis.

Tačiau dažnu atveju pamirštame šiuos daiktus tinkamai pritvirtinti, kad staigaus stabdymo ar susidūrimo metu jie nepasklistų po automobilio vidų ir nesužalotų jame sėdinčių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Bet koks nepritvirtintas daiktas automobilio salone staigaus stabdymo ar susidūrimo metu gali jus kliudyti ir sužeisti.

Todėl apsidrauskite iš anksto ir pritvirtinkite salone vežamus daiktus“, – teigia LTSA Kelių transporto eismo įvykių tyrimų grupės vyriausiasis specialistas Laurynas Jovaišas.

REKLAMA

Laimei, tokių atvejų, kai pašaliniai daiktai sužaloja keleivį, yra mažai, tačiau formuoti įprotį saugiai juos tvirtinti automobilyje yra svarbu nelaukiant skaudaus įvykio.

„Tokių atvejų tikrai nėra daug, tačiau jų pasitaiko. Iš gerosios praktikos pavyzdžių buvo atvejis, kai eismo įvykio tyrimo metu buvo nustatyta, kad vairuotojas už savęs, ant galinės sėdynės, esančią kuprinę buvo prisegęs saugos diržu.

REKLAMA
REKLAMA

Eismo įvykio metu kuprinė taip ir liko prisegta. Kitu atveju, tikėtina, iš inercijos ji būtų nuskridusi į vairuotojo galvos atlošą arba vairuotojui į galvą ir dar labiau sužeidusi žmogų“, – teigė specialistas.

Siekiant apsidrausti daug pastangų nereikia, o kai kuriais atvejais tai gali išgelbėti gyvybę.

Todėl dėl paties vairuotojo, keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumo LTSA rekomenduoja:

  • automobilio salone nevežti didelių matmenų, sunkių ar aštrių daiktų – juos geriau išdėstyti bagažinėje, ant jos pagrindo;
  • bagažinėje daiktus krauti tvarkingai, juos priglaudžiant prie bagažinės sienelių, kad būtų kuo mažiau vietos jų judėjimui;
  • naudoti guminius bagažinės kilimėlius, kad vežami daiktai nepasislinktų staigaus stabdymo ar kito manevro metu;
  • išnaudoti laisvus saugos diržus, jais sutvirtinant daiktus, esančius ant keleivių sėdynių;
  • naudoti bagažo tvirtinimo tinklelius ar dirželius pavieniams ir smulkesniems daiktams sutvirtinti.

„Taip pat atkreipiame dėmesį, kad vežant daiktus, pavyzdžiui, valtis, kanojas ar dviračius, ant stogo ar automobilio galo privaloma juos tvirtinti specialiuose rėmuose arba apsauginiais trosais.

LTSA, linkėdama gero vasaros sezono, primena, kad vairuotojai, vykdami į keliones, kelyje elgtųsi saugiai, užtikrintų saugų daiktų transportavimą ir tvirtinimą“, – nurodė administracija.

straipsniai apie nieka.
seimunai lempiniai ir ziniasklaida tokia pati,lietuva didele sudu kruva per tokius mudakus.
Geriau žmonėms reikėtų rinktis automobilius su protingom komplektacijom pav. kad akumas būtų ne po kojomis ar bagažinėje kad nelaimės atveju greitai būtų galima jį atjungti kitas nepatogumas atsarginis ratas ne bagažinėje o po bagažinę čia jau visiškas provalas kokios čia šiuolaikinės mašinos ir kvailiausias patogumas kuris atsiliepė eismo saugumui tai multimedija jau tikrai saugiau važiuoti yra kalbant telefonu negu naudotis multimedia telefonas užima ausis o į multimedia nukreipiamas žvilgsnis deja čia ir vėl prašove pro šaly eismo saugumo ekspertai
Kaip jie visi uzpiso!
Tuoj prades mokyti kaip uzpakali nusivalyti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų