REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies augintojai pradėjo skinti pirmąsias šilauoges. Šių uogų derlius Lietuvoje vėluoja maždaug 2-iem savaitėmis, o prekyvietės jau užverstos lenkiškomis šilauogėmis. Tačiau šalies augintojai skaičiuoja, kad anksti prasidėjusios, lenkiškos uogos netrukus baigsis, tuomet ir karaliaus lietuviškos.

Šalies augintojai pradėjo skinti pirmąsias šilauoges. Šių uogų derlius Lietuvoje vėluoja maždaug 2-iem savaitėmis, o prekyvietės jau užverstos lenkiškomis šilauogėmis. Tačiau šalies augintojai skaičiuoja, kad anksti prasidėjusios, lenkiškos uogos netrukus baigsis, tuomet ir karaliaus lietuviškos.

REKLAMA

Ūkininkai prognozuoja, kad šiais metais, nors auginimo sąnaudos ir išaugo, kaina laikysis panaši kaip ir pernai.

Panevėžietė Ieva prisiskynė pilną dubenį uogų. Mergina sako, kad uogauti lengva, uogos didelės ir pirmąsias šilauoges tiesiog skaniai suvalgys.

„Tiesiog lesim su šeima namuose, galbūt į kokį desertą, gal kažką susigalvosim“, – sako Ieva.

Į Daumėnų šilauogių ūkį netoli Panevėžio žmonės atvažiuoja patys prisiskinti uogų.

„Jos iškart šviežios būna, nepastovėjusios. Tu pabūni ir gamtoje, ir pasimėgauji visu tuo grožiu, o čia atvykstame jau nebe pirmi metai, tikrai labai džiaugiamės tokia galimybe“, – kalba panevėžietė Sonata.

REKLAMA
REKLAMA

Uogyną netoli namų su vyru Jurgita įkūrė prieš šešerius metus. Ir vos prasidėjus pirmajam derliui šeima leido žmonėms uogauti patiems.

„Atvažiuoja mamos su vaikais, vaikams būna naujiena kaip tos uogos auga. Anūkai atveža močiutes ir senelius, jiems smagu prisiminti senus laikus, kai uogas rinkdavo visi. Mes net stebimės, pagyvenę žmonės, kaip jie moka rinkti uogas. Mes nė vienas tiek neprisiskinam kiek ta sena močiutė priskina“, – pasakoja šilauogių augintoja Jurgita Milinienė.

REKLAMA

Šiemet kilogramas šilauogių, prisiskynus pačiam, kainuoja 4 eurus, tiek pat, kiek ir pernai. Ūkio šeimininkas sako, kad derlius prognozuojamas neblogas. Įprastai iš hektare augančių maždaug 2000 krūmų augintojai skina 2–3 tonas šilauogių.

„Bus tikrai derlius nemažas, turėtų užtekti visiems uogų. Labai sunku įvertinti kiek jų bus, bet daugiau negu pernai, tikrai“, – tikina šilauogių augintojas Edvinas Milinis.

Maždaug dviem savaitėmis vėluojantį, bet neblogą derlių prognozuoja ir Likėnuose, Biržų rajone esančio šilauogių ūkio šeimininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Aišku, viščiukus skaičiuosim rudenį, kaip sako, bet atrodo neblogai kol kas. Gali aišku daug žalos paukščiai padaryt, lietūs arba dideli karščiai sumažinti derlių, bet kol kas neblogai“, – sako šilauogių augintojas Mantvydas Strumskys.

Augintojas sako, kad pernai pirmųjų uogų kilogramas kainavo 7 eurus. Sezonui įsibėgėjus jų kaina krito iki 4 eurų.

„Šiais metais tikimės kažko panašaus. Šiuo metu turguose lenkiškos nuo 5 iki 8, 7 eurų labai įvairiai, priklausomai nuo prekybinės vietos, o lietuviškos žiūrėsim, kai prasidės prekyba“, – kalba Mantvydas.

Augintojas iš Panevėžio rajono prognozuoja, kad šiais metais vidutinė šilauogių kaina turėtų būti apie 6 eurus už kilogramą. Esą labiausiai lietuviškoms uogoms tenka konkuruoti su lenkiškomis. Šios šiemet sunoko gerokai anksčiau, tačiau ir baigsis anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet gali būt situacija, kai rinkoj rugpjūčio mėnesį dominuos lietuviška uoga, tada pasimatys ir tikra lietuviškos uogos kaina. Pasiūlos paklausos dėsnis viską parodys. Kokia reali rinkos kaina lietuviškos uogos“, – aiškina Edvinas.

Augintojai tvirtina, kad šilauogių kaina gana aukšta, nes tokių ūkių įrengimas reikalauja didelių investicijų.

„Jeigu nori teisingai įsirengt, jeigu pagal visas naujas technologijas, su apsauga nuo šalnų, su laistymu, tai tikrai pradinė investicija nėra maža, gal dėl to ta kaina tokia ir išsilaiko“, – sako Edvinas.

Augintojų teigimu, dabar pradėjusios nokti šilauogės derlių turėtų duoti apie 6 savaites.

O visuomenės sveikatos specialistė primena, kad šilauogėse gausu žmogaus organizmui naudingų vitaminų, mineralinių medžiagų. Ryškiai mėlynos uogos – geras skaidulų šaltinis.

REKLAMA

„Reikėtų valgyti uogas, kurios yra tuo metu, jos yra visos naudingos, tik turėti ir saiką. Ne kibirais, ne krepšiais valgyti, o su saiku geriau po truputį kiekvieną dieną“, – kalba visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Bumblienė.

Specialistės teigimu, ir šaldytos šilauogės nepraranda savo naudingų savybių. Be to, itin mėgstamos šeimininkių, nes puikiai išlaiko formą, būna tvirtos.

Eskit patys tas uagas iki mėlyno apsišikimo, apseisim ir be jų, miške dykai mėlynių galima prisiuagauti
Nepirksiu už tokią kainą. Geriau į Latviją ar Norvegija važiuot ir prisirinkti mėlynių. Pigiau ir geriau.
Teisingai ,motut!Ner cia ko Simonytei su Dulkiu ir konservais nesti piningus uz tas uogas.Tegu biski pabadauja prakeikti konservai,o ne uogas brangei stumdo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų