REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors mintis apie mūsų organizmuose gyvenančius parazitus yra nemaloni, parazitų pasitaiko daug dažniau nei būtų galima pamanyti.

Nors mintis apie mūsų organizmuose gyvenančius parazitus yra nemaloni, parazitų pasitaiko daug dažniau nei būtų galima pamanyti.

REKLAMA

Parazitų pasitaiko ne tik trečiojo pasaulio šalyse – jie paplitę visame pasaulyje ir jų turėti gali visų rasių, lyčių ir socialinės bei ekonominės padėties žmonės. Parazitai gali sukelti įvairiausių simptomų, iš kurių tik keletas paveikia virškinamąjį traktą, bet gera žinia ta, kad parazitus galima išsigydyti, rašoma westchesterhealth.com.

Kas yra parazitas?

Parazitas – tai organizmas, kuris gyvena ir minta kitu organizmu. Parazitams priskiriami šie organizmai:

askaridės; kaspinuočiai; spalinės kirmelės; plaukagalviai; utėlės; giardijos; patalynės blakės; niežai ir kiti.

Parazitai gali būti įvairiausių formų ir dydžių ir gali sukelti įvairaus pobūdžio problemas. Kai kurie jų vartoja jūsų valgomą maistą organizmo viduje, todėl pavalgę vis tiek jaučiate alkį ir niekaip nepavyksta priaugti svorio. Kiti minta raudonaisiais kraujo kūneliais ir sukelia anemiją. Dar kiti gali sukelti niežėjimą, dirglumą ir net nemigą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip užsikrečiama parazitais?

Štai keletas dažniausių būdų, kuriais žmonės užsikrečia. Dažniausios užsikrėtimo priežastys:

užterštas maistas ir vanduo; ne iki galo iškepta/išvirta mėsa; užterštas vanduo; nešvarios ar užterštos daržovės ir vaisiai; pėdos.

REKLAMA

Kai žmogus užsikrečia parazitais, jie pradeda plisti labai lengvai. Jei turite parazitų ir pasinaudoję tualetu nenusiplaunate rankų, mikroskopinius parazitų kiaušinėlius galite perkelti į bet ką, ką paliečiate – ant tualeto durų rankenos, ant druskinės, ant savo telefono ar ant kito žmogaus, kurį paliečiate. Parazitai į žmogaus organizmą taip pat gali patekti kelionių metu. Dar dažnai užsikrečiama būnant su gyvūnais.

10 požymių, kad turite parazitų

Parazitų simptomus dažnai sukelia jų išleidžiami toksinai, patenkantys į žmogaus kraujotaką. Štai keletas dažniausių simptomų:

REKLAMA
REKLAMA

Nepaaiškinamas vidurių užkietėjimas, diarėja, dujų sankaupos, pilvo pūtimas, pykinimas ir kiti dirglaus žarnyno simptomai;

Keliavote į užsienį ir kelionės metu pasireiškė diarėja;

Apsinuodijote maistu ir nuo to laiko turite virškinimo sutrikimų;

Sunkiai sekasi užmigti ir nakties metu keletą kartų pabundate;

Odos bėrimai ir nepaaiškinamas odos dirglumas, dilgėlinė, rožė ar egzema;

Miegodami griežiate dantimis;

Skausmas ir maudimas raumenyse ir sąnariuose;

Silpnumas, išsekimas, nuotaikų svyravimai, depresija ir dažnas apatijos jausmas;

Pavalgę niekuomet nesijaučiate sotūs ir patenkinti.

Kaip pasitikrinti dėl parazitų

Geriausias būdas pasitikrinti, ar neturite parazitų – pasidaryti išmatų tyrimą. Dauguma gydytojų įtardami užsikrėtimą parazitais paskiria įprastinį išmatų tyrimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydymas vaistais. Gydytojas jums parinks atitinkamam parazitui tinkamiausią vaistą. Gali būti, kad užteks vos vienos dozės, bet taip pat gali prireikti vaistus vartoti kelias savaites. Vaistus vartokite tiksliai taip, kaip nurodyta – kitaip jie gali neveikti.

Papildomoji ir alternatyvioji terapija. Įprastas medicininis gydymas parazitus sunaikina greičiau ir su mažiau pašalinio poveikio, nei daugelis alternatyvių gydymo būdų. Tačiau gydantis įprastiniu būdu taip pat galima gydytis ir papildomai. Vis dėlto, prieš pradedant bet kokį gydymą, būtina dėl to pasitarti su savo gydytoja.

Mitybos rekomendacijos, siekiant stabdyti parazitų augimą:

Venkite nesudėtinių angliavandenių, esančių pusfabrikačiuose, vaisiuose, sultyse, pieno produktuose ir visų tipų cukruose, išskyrus medų.

REKLAMA

Valgykite žalią česnaką, moliūgų sėklas, granatus, burokėlius ir morkas – nuo seno žinoma, kad jie naikina parazitus.

Gerkite daug vandens, kad organizmas valytųsi.

Vartokite skaidulas, kurios taip pat padeda atsikratyti parazitų.

Probiotikai (Lactobacillus acidophilus, Lactobacilus plantarum, Saccharomyces boulardii ir bifidobakterijos) padeda palaikyti žarnyno sveikatą, bet gali būti netinkami stipriai pažeistą imuninę sistemą turintiems pacientams.

Vitaminas C palaiko imuninę sistemą. Jei pasireiškia diarėja, jo dozę sumažinkite.

Cinkas taip pat palaiko imuninę sistemą, bet gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, ypač antibiotikais, todėl gali būti netinkamas ŽIV/AIDS sergantiems žmonėms.

REKLAMA

Žolelės neabejotinai padeda palaikyti viso organizmo sveikatą. Kaip ir bet kokios kitos terapijos atveju, prieš pradedant bet kokį gydymą būtina pasitarti su gydytoja. Žoleles galima vartoti sausų ekstraktų pavidalu (kapsulėmis, milteliais ar arbatomis), gliceridų pavidalu (glicerino ekstraktai) arba mikstūromis (alkoholio ekstraktai).

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų