• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės šalių keliamos aplinkosaugos, klimato kaitos problemos bei jų sprendimo būdai aktualūs visoms šalims, tarp jų ir Lietuvai, teigia Seimo narys Valerijus Simulikas.

REKLAMA
REKLAMA

Baltijos Asamblėjos (BA) prezidiumo narys atstovauja Lietuvai iki ketvirtadienio Norvegijos sostinėje Osle vykstančioje 59-ojoje Šiaurės Tarybos sesijoje.

REKLAMA

Aplinkosauga, globalizacijos bei klimato kaitos iššūkiai regionui yra vienos svarbiausių šių metų Šiaurės šalių parlamentinio bendradarbiavimo renginio temų.

Anot V.Simuliko, Baltijos valstybių tarpparlamentinio bendradarbiavimo institucijose šis klausimas dar nėra plačiai aptariamas, tačiau ateityje jis taps aktualus.

"Visuotinio atšilimo problematika Šiaurės Tarybos sesijoje plačiai aptariama. Baltijos Asamblėjoje dar nepriėjome prie to klausimo. Šis klausimas, susijęs tiek su šiauriečiais, tiek su mumis, artimiausiu metu bus Europos Sąjungos ir tarptautinių organizacijų, susijusių su Šiaurės, Arkties regionu, darbotvarkėje. Už kokių trejų-ketverių metų visuotinis klimato atšilimas bus viena iš aktualiausių tematikų", - BNS kalbėjo V.Simulikas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, šiauriečių patirtimi, pasiūlymais, kaip spręsti šias problemas, gali pasinaudoti ir Lietuva.

"Šiauriečiai rūpinasi visais, jų siūlomi sprendimų variantai tinka visiems. Iš jų yra ką perimti, ko pasimokyti", - sakė parlamentaras.

Šiaurės ir Baltijos šalių premjerų susitikimo metu susitarta dėl būtinybės mažinti į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį.

Šią iniciatyvą šiauriečiai žada pristatyti 2009-aisiais Kopenhagoje vyksiančiame Jungtinių tautų viršūnių susitikime klimato kaitos klausimais. Susitikime tikimasi susitarti dėl naujo dokumento, pakeisiančio 2012 metais galioti nustosiantį Kioto protokolą. Tikimasi, kad prie naujo susitarimo prisijungs ir JAV, Kinija bei Indija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį Šiaurės tarybos sesijos metu taip pat vyks jungtinis Baltijos Asamblėjos bei Šiaurės Tarybos prezidiumų ir Beniliukso parlamentarų posėdis. Jo metu žada aptarti laisvo asmenų judėjimo, bendros rinkos kūrimo, energetikos klausimus, susitarti dėl kitų metų bendradarbiavimo gairių.

1952 metais įkurta ŠT yra Šiaurės šalių tarpparlamentinio bendradarbiavimo forumas, kurį sudaro 87 parlamentarai iš Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos bei autonominių regionų - Alandų, Grenlandijos ir Farerų salų.

Nuo 1996 metų ŠT kiekvieną rudenį renkasi į eilinę sesiją.

Baltijos Asamblėja su Šiaurės Taryba bendradarbiauja nuo 1996-ųjų.

Baltijos ir Šiaurės šalis, išskyrus Norvegiją ir Islandiją, vienija narystė Europos Sąjungoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų