REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienas žino vieną ar kelis dalykus apie Šiaurės Korėją – „atsiskyrėlišką karalystę“, esančią rytų Azijoje. Šalis, kurios valdžia siekia reklamuoti savo ginkluotę ir nuolat audringai grasinti branduoliniu ginklu, dažnai patenka į laikraščių antraštes. Dabar Šiaurės Korėja taip pat siejama su keliais didžiuliais kibernetiniais skandalais, bet, žinoma, neigia bet kokias sąsajas. Vis tik tai, kas vyksta „atsiskyrėliškoje karalystėje“, išlieka tarsi paslaptyje, kadangi gaunami duomenys būna arba nepasiekiami, arba nepatikimi. Vis tik visam pasauliui rankiojant informacija po trupinį pavyksta sudaryti neįtikėtinai įdomų faktų sąrašą. rašo businessinsider.com.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Korėja sukūrė savo atskirą laiko zoną: čia yra Pchenjano standartinis laikas

Nuo 2015 metų rugpjūčio šalis gyvena pagal Pchenjano laiką. Tai reiškia, jog šalis grįžta prie laiko, kuris Korėjos pusiasalyje buvo naudojamas prieš Japonijos valdymą.

REKLAMA

Šaltinis: Business Insider

Pabėgimo iš Šiaurės Korėjos kaina – 8 tūkst. dolerių

Nuo tada, kai šalį ėmė valdyti Kim Jong Unas, pabėgimas iš Šiaurės Korėjos pabrango. Dabar patekti į Kiniją kainuoja apytiksliai 8 tūkstančius dolerių. Tokia suma yra labai didelė statistiniam korėjiečiui – vienam gyventojui čia tenkanti BVP dalis lygi maždaug 1800 dolerių.

Šaltinis: Business Insider

Kim Jong Ilas, Kim Jong Uno tėvas, konjakui išleisdavo 800 kartų daugiau, nei korėjietis vidutiniškai uždirba per metus

REKLAMA
REKLAMA

Tvirtinama, kad Kim Jong Ilas kiekvienais metais „Hennessy“ konjakui išleisdavo apie 700 tūkstančių svarų (apytiksliai 1,2 milijono dolerių). Korėjietis vidutiniškai per metus uždirba 1-2 tūkst. dolerių. Skaičiuojant buvo padaryta prielaida, kad vidutinės metinės pajamos – apytiksliai 1500 dolerių.

Šaltinis: BBC

Šiaurės Korėjos gyventojai, gimę po Korėjos karo, yra vidutiniškai 5 centimetrais žemesni už Pietų Korėjos gyventojus

Šis ūgių skirtumas siejamas su maisto trūkumu. Šalyje trečdalis vaikų kenčia nuo chroniško neprievalgio.

Šaltinis: USA Today

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų