REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Šiauliuose, „Žilvičio“ sodų bendrijoje, įgėlus bitei mirė žmogus. Aiškėja, kad Šiaulių vaistinės jam nebūtų galėjusios padėti: pasak medikų, pirmoji pagalba įgėlus bitei ar širšei yra adrenalinas, tačiau jo nėra nė vienoje miesto vaistinėje.

REKLAMA
REKLAMA

Mirė reanimobilyje

Buvo 25 minutės po 9 valandos ryto, kai 58-erių metų Jono I. žmona medikams pranešė, jog darže besidarbavusiam jos vyrui į paausį įgėlė bitė. Jonas I. žmonai dar spėjo pasiskųsti, kad blogai jaučiasi. Kol atvyko medikai, vyras jau buvo praradęs sąmonę, jį ištiko klinikinė mirtis. Greitosios pagalbos medikai nukentėjusįjį beveik valandą mėgino reanimuoti, bet medikų pastangos buvo bevaisės. Konstatuota vyro mirtis.

Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tyrimas vyro mirties priežasčiai nustatyti. Ar žmogus iš tikrųjų mirė nuo bitės įgėlimo, atsakys ekspertų išvados.

REKLAMA

Pavojingiausi įgėlimai – į galvą

Anot Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiosios gydytojos Eugenijos Kukaitienės, per metus šalyje nuo bitės įgėlimo miršta apie 10 žmonių. Skiepų, galinčių apsaugoti nuo šių vabzdžių, nėra. „Įgėlus gali išgelbėti laiku suleistas adrenalinas“, – teigė medikė. Jos žiniomis, šiuo metu jo Šiaulių vaistinėse nėra.

„Vieniems gali būti mirtinas ir vienas bitės įgėlimas, kitiems gali nieko nenutikti ir nuo 500 bičių įgėlimo“, – skirtingas žmonių reakcijas minėjo E. Kukaitienė. Anot jos, pavojingiausia, – dėl kraujotakos pasiskirstymo, kai bitė ar širšė įgelia į galvos sritį. Kartais alerginė reakcija į vabzdžių įgėlimus gali išsivystyti ir bėgant laikui.

REKLAMA
REKLAMA

Būtina medikų pagalba

Anot medikės, įgėlus bitei ar širšei, pirmiausiai nukentėjusiojo artimieji ar draugai turi kviesti greitąją medicinos pagalbą, o laukdami jos atvykstant, turi padėti nukentėjusiajam.

Jeigu bitė įgėlė į ranką, patariama nuleisti ją iki širdies lygio ir užveržti aukščiau įgėlimo vietos. Įgėlimo vietą būtina nuplauti vandeniu bei muilu ir atšaldyti ledu ar bent vandeniu. Atvykę greitosios pagalbos medikai duoda antihistamininių vaistų ir suleidžia adrenalino bei skausmą malšinančių vaistų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laukiant greitosios medicinos pagalbos reikia stengtis, kad nukentėjusysis elgtųsi kuo ramiau, nes judėjimas dar labiau paspartina šoko vystymąsi. Reikia žmogų pasodinti taip, kad būtų lengviau kvėpuoti. Jeigu jam silpna, svaigsta galva, pykina, reikia paguldyti ir šiek tiek pakelti kojas, o galvą pasukti į šalį, kad būtų lengviau kvėpuoti ir kad vemdamas neužspringtų. Jeigu nukentėjusiojo kvėpavimas padažnėja ir pasidaro paviršutiniškas, vadinasi, prasidėjo ryklės tinimas, dėl kurio jis gali prarasti sąmonę. Tuo pačiu metu sulėtėja pulsas ir susiaurėja vyzdžiai. Pastebėjus šiuos požymius reikia pasiruošti daryti širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą.

Asta VOLKOVAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų