alerginė reakcija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „alerginė reakcija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „alerginė reakcija“.

Suvalgęs braškę mirė vos 8-erių berniukas: šeima įspėja visus

Berniukas, svajojęs užaugęs tapti policijos pareigūnu, mirė suvalgęs braškę iš mokykloje surengtos labdaros akcijos. Manoma, kad vos aštuonerių metų Trey Major Harris patyrė alerginę reakciją, nors kol kas tai nepatvirtinta. Kentukio valstijos jaunuolis, kuris mokėsi Hansono pradinės mokyklos antroje klasėje, jau atgulė amžinojo poilsio, rašo mirror.co.uk. Mirė suvalgęs braškę Kovo 15 d. policija buvo iškviesta į namus dėl aštuonmečio berniuko, kuris nereagavo ir nekvėpavo.
2024-05-05

Paaiškėjo, nuo ko mirė 61-erių garsus virtuvės šefas

Po alerginės reakcijos mirė „Food Network“ žvaigždė ir garsus virtuvės šefas Michaelas Chiarello. Oficiali mirties priežastis – alerginė reakcija, sukėlusi anafilaksinį šoką. Chiarello mirė ligoninėje spalio 7 d., apsuptas šeimos. Jam buvo 61 metai. Trečiadienį šaltinis iš Napos apygardos koronerio portalui TMZ pranešė, kad anafilaksinis šokas įžymiam virtuvės šefui sukėlė širdies smūgį, rašo nypost.com.
2023-11-26

45-erių vyras mirė suvalgęs picą: šeimai plyšta širdys

45 metų Robinas Wynne Williamsas buvo rastas savo namelyje ant ratų po to, kai suvalgė picą, traškučių bei kitų užkandžių. Patologas nustatė, kad jis mirė nuo sunkios alerginės reakcijos į maistą, sukėlusios anafilaksinį šoką. Kate Robertson, vyresnioji šiaurės vakarų Velso koronerė, Caernarfono mieste surengė tyrimą dėl J. Williamso mirties. Ji išgirdo, kad mirusysis buvo „Menai Suspension Bridge“ rangovas, rašo mirror.co.uk.
2023-11-19

Dėl alerginės reakcijos mirė žymus TV šefas: šeima sukrėsta

Virtuvės šefas Michaelas Chiarello buvo gerai žinomas iš TV laidų „Top Chef“, „Top Chef Masters“, „Food Network“, „Today Show“, ir „The View“. Televizijos kulinarinių laidų dalyvis virtuvės šefas Michaelas Chiarello mirė sulaukęs 61 metų po alerginės reakcijos. Talentingas virtuvės šefas buvo TV laidų „Top Chef“ ir „Top Chef Masters“ teisėjas, taip pat nuolatinis laidų „Today Show“ ir „The View“ svečias.
2023-10-14

Į gamtą pasikvėpinus ir su gėrimu skardinėje? Specialistė įspėja, kodėl tai gali kelti pavojų

Šiltuoju metų laiku dalį žmonių kankina alergijos. VUL Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro gydytoja, prof. Laura Malinauskienė pasakoja, kokie negalavimai dažniausia vargina vasaromis. Specialistė pasidalino, kokių klaidų reikėtų vengti, kokias ligas gali išduoti niežulys bei įspėjo, kam kyla rizika net mirti nuo vabzdžio įgėlimo. Profesorė L. Malinauskienė paaiškino, kad alergija yra jautrios, sudirgusios imuninės sistemos reakcija į dalykus, kurie mus supa.

„Išaugta“ alergija ir specialios dietos: gydytoja alergologė išsklaidė mitus apie šią dažną ligą

Alergijos mažai pažįstamos ne tik visuomenei, bet ir nemažai daliai kitos srities gydytojų, įsitikinusi gydytoja alergologė-klinikinė imunologė, vaikų alergologė dr. Algirda Krisiukėnienė. Dažnu atveju gydytojai skirtingus simptomus klaidingai įvardija alergija, dėl to ligų diagnostika ir kartu gydymas nueina klystkeliais. Ar alerginės ligos išgydomos, o gal įmanoma tiesiog „išaugti“? Tarptautinės alergijos dienos proga, kuri minima liepos 8-ąją, gydytoja alergologė dr.
2023-07-07

Uodai jūsų daugiau nekąs: štai kas padės

Lauktas šiltasis sezonas ateina ir su savo nepatogumais – vėl atgyja vabzdžiai, kurie gali greitai apkartinti viešnagę gamtoje. Neretai įgėlimo vietą ima niežėti, „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis pataria ne tik, kaip numalšinti niežulį, bet ir kaip suteikti pirmąją pagalbą, kai prasideda alergija. Įgėlęs vabzdys perduoda į žmogaus organizmą biologiškai aktyvias medžiagas, kurios gali sukelti odos paraudimą, patinimą ar niežulį.
54 2023-06-08

Namuose rasoja langai ir kaupiasi pelėsis? Ekspertė turi jums labai liūdnų žinių

Vėstant orams namuose neišvengiamai ima kauptis daugiau drėgmės. Drėgmės perteklius sudaro tinkamas sąlygas veistis pelėsiui, kuris ne tik gadina estetinį vaizdą, tačiau taip pat gali būti pavojingas sveikatai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Irena Taraškevičienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokios sąlygos palankios pelėsio veisimuisi, kaip jis gali paveikti sveikatą bei ką svarbu padaryti, kad jo atsikratytumėte.
2022-11-12

Šeimos skausmui nėra ribų: 20-metė mirė išgėrusi kavos

Pagerbta jauna airė, kuri mirė, kaip įtariama, įvykus alerginei reakcijai, kai ji išgėrė kavos. Dvidešimtmetė Aika Doheny buvo išvykusi į Japoniją aplankyti giminaičius, kai sunkiai susirgo. Manoma, kad studentė, kurios tėvas airis, o mama japonė, išgėrė kavos su soja ir jai pasireiškė nepageidaujama alerginė reakcija, rašo thesun.co.
2022-10-30

18-metė teigia esanti alergiška seksui: papasakojo, kas tai per liga

18 metų Chloe Lowery iš Kolorado, JAV, sakė, kad pirmą kartą palietus spermą jos oda paraudo, bet nepagalvojo nieko blogo. Dabar ji išmoko gyventi su itin reta liga. Studentė, kuri išsiaiškino, kad yra alergiška seksui, atvirai prabilo apie retą ligą, su kuria tenka gyventi. Chloe Lowery pasakojo, kad po pirmųjų lytinių santykių paraudo jos oda, tačiau nieko nė neįtarė. Kitą kartą 18-metė pastebėjo, kad jos veidas suglebo, o tai reiškia, kad nuo to laiko ji turėjo vengti oralinio sekso.
2022-02-19
REKLAMA
REKLAMA

Įspėja dėl paracetamolio: keli ženklai išduoda, kad šis vaistas jums netinka

Paracetamolis išlieka labai efektyvi priemonė nuo fizinių skausmų ir ligų. Tačiau paracetamolis gali ne tik gydyti bei malšinti skausmus, bet ir sukelti šalutinius poveikius. Paracetamolis skausmą malšina blokuodamas į smegenis siunčiamus cheminius signalus, kurie praneša, kad kūnas jaučia skausmą. Kai žmogus karščiuoja, paracetamolis paveikia tas smegenų sritis, kurios reguliuoja kūno temperatūrą, rašoma express.co.uk.
2022-02-03

31-erių mama mirė suvalgiusi desertą: našlaičiais liko trys vaikai

Trys vaikai liko našlaičiais, kai jų mama patyrė mirtiną alerginę reakciją į desertą. Vieniša mama, būdama namuose su vaikais, patyrė mirtiną anafilaksinį šoką nuo žemės riešutų. 31 metų Hanna Scigala gyveno Niukasle su 12 ir 9 metų sūnumis ir trejų metų dukra, kai po vakarienės patyrė alerginę reakciją. Sustojo smegenų veikla Sausio 4 d., apie 21:30 val., vaikai matė, kai jų mamai pasidarė bloga.
2022-01-16
REKLAMA
.  .

Alergijų diagnostika iš vieno kraujo lašo. Nebereikės vykti į gydymo įstaigą

Medikai ir mokslininkai skaičiuoja, kad alergiškų žmonių sparčiai daugėja ir greitu metu tokių bus kas antras. Tiesa, kam esate alergiškas nustatyti ne taip paprasta. Vieną pažangiausių alerginių susirgimų diagnostiką siūlo bendrovė „Imunodiagnostika“. Patyrę bendrovės specialistai bendradarbiavo su Vilniaus Universiteto mokslininkais ir pritaikė savo sukurtas inovatyvias technologijas vartotojams.
2021-11-15

Pamačius, kaip atrodo jos antakiai po dažymo, moterį ištiko isterija: įspėja kitus

34-erių Clare McGuire iš Stretfordo negalėjo patikėti tuo, ką pamatė pažvelgusi į veidrodį po grožio procedūros – antakių dažymo, kuri jai sukėlė siaubingą alerginę reakciją, o gydytojai sakė, kad ji galėjo net pražudyti. Moteris nusprendė susitvarkyti antakius viename grožio salone, kai patyrė siaubingą alerginę reakciją. Ji tvirtina, kad grožio technikas atliko lopo mėginį ant jos rankos, tačiau jokia reakcija neįvyko.
2021-11-14

Eilinė grožio procedūra vos nesibaigė tragiškai: dabar mergina įspėja kitas

Kai pradedate lūpas putlinti užpildais, labai lengva pamiršti, kokią riziką jūsų sveikatai jie gali sukelti. Užsienio socialinių tinklų žvaigždė Lauren Faulkner nusprendė ištirpinti lūpų užpildus, tačiau jai net nešovė į galvą, kad gali sulaukti alerginės reakcijos. Virusiniame „Tiktok“ vaizdo įraše mergina aiškina, kad norėjo nufilmuoti, kaip atrodė prieš ir po užpildo ištirpinimo.
2021-08-30

Nekartokite šių klaidų, naudojant eterinius aliejus: pridarysite sau bėdos

Eteriniai aliejai yra naudojami įvairiausiems negalavimams gydyti – nuo odos iki psichinės sveikatos problemų. Iš pirmo žvilgsnio šie aliejai gali atrodyti visiškai nekalti. Jie turi malonų kvapą, tačiau žmonės pamiršta apie neigiamus jų šalutinius efektus. „Bright side“ nusprendė sudaryti sąrašą galimų šalutinių reiškinių, kurie slypi už eterinių aliejų. Apsinuodijimas Tyrimai rodo, kad per kelis metus padaugėjo apsinuodijimu eteriniais aliejais ir dažniausia nuo to nukenčia vaikai.
2021-08-20

Anafilaksinės reakcijos: kaip užkirsti kelią mirčiai?

„Apie itin sunkias alergines reakcijas ir skubią pagalbą joms ištikus turime žinoti visada. Tačiau pavasarį turėtume būti itin dėmesingi: prasideda medžių žydėjimas, ima skraidyti vabzdžiai, taigi alergijas sukeliančių veiksnių padaugėja“, – sako VUL Santaros klinikų Pediatrijos centro vadovė, gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė prof. dr. Odilija Rudzevičienė.
2021-04-16

Tėvai nesulaiko ašarų: 16-likmetė dukra mirė suvalgiusi riešutų

Gedintys tėvai nesulaiko ašarų po to, kai jų dukra mirė nuo stiprios alerginės reakcijos riešutams, po keturių dienų, praleistų ligoninėje. 16-iolikos Ellen Raffell buvo su savo šeima namuose, kai staiga jai pradėjo stoti širdis. Kol laukė atvykstančių gydytojų, tėvai bandė atlikti jai gaivinimo pratimus. Tačiau nepaisant gydytojų pastangų, Ellen smegenys negavo pakankamai deguonies ir ji mirė po keturių dienų, praleistų ligoninėje.
2021-01-22

Toks makiažas sukelia rimtą pavojų: medikai perspėja

2017 metais 5 % Helovino metu patirtų sužeidimų buvo susiję su alerginėmis reakcijomis ir bėrimais, rašoma dailymail.co.uk. Daugelyje veido dažų yra sunkiųjų metalų, kurie yra gerai žinomi kancerogenai ir gali sąlygoti apsinuodijimą. Makiaže, kurį naudojote praėjusiais metais, dėl jo laikymo tamsioje vietoje gali būti priaugę bakterijų. Dermatologas dr. Alanas Levy atskleidžia patarimų ir gudrybių, kurių laikydamiesi būsite ramūs, kad veido dažus naudoti yra saugu.
2018-10-30

Medikė prakalbo apie klastingą reakciją: gali baigtis net mirtimi

Įsibėgėjus pavasariui dažną ima kamuoti varvanti nosis, ašarojančios akys, kosulys – simptomai, trukdantys mėgautis šiltėjančiu oru, o sunkiausia tai iškęsti vaikams. Alergijos žiedadulkėms – būtent dėl to, pasak Santaros klinikų Vaikų ligoninės gydytojos alergologės prof. Odilijos Rudzevičienės, šiuo metu gydymo įstaigoje prasideda vaikų antplūdis. „Jau dabar kreipiasi nemažai pacientų, kurie yra jautrūs ir alergiški medžių žiedadulkėms.
2018-04-25

Plaukų dažų poveikis: nežmoniški nudegimai ir tinimas

Tina Littlewood galvojo, kad miršta – tokia baisi buvo plaukų dažų sukelta alerginė reakcija, rašo dailymail.co.uk. Keturiasdešimt vienerių metų moteris bandydama nusidažyti plaukus namuose liko su nudeginta oda ir penkias dienas dėl tinimo negalėjo atmerkti akių. Praėjus daugiau nei mėnesiui moters rankos ir kojos tebėra išbertos ir niežti. Alerginę reakciją moteriai sukėlė “Clairol's Nice 'N Easy” plaukų dažai.
2014-09-01

Mokslininkai: jau netrukus kas antras europietis bus kam nors alergiškas

Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademija (EAACI), atsižvelgdama į epidemiologines tendencijas, mano, kad anksčiau nei po 15 m. daugiau nei pusė Europos gyventojų kentės nuo vienos ar kitos alerginės ligos.
2013-03-19

Plaukų dažymas. Ar tai visada saugu?

Modernėjantis verslas kasdien pateikia įvairiausių naujovių ir siūlo išbandyti daugybę kosmetikos produktų bei paslaugų. Norėdami patobulinti savijautą ar pakoreguoti išvaizdą, dažnai naudojamės grožio priemonėmis ir procedūromis, nesusimąstydami apie galimą neigiamą jų poveikį sveikatai. Naujoves vis dėlto dažnai vertiname atsargiau. Bet seniai išbandyta ir patikrinta plaukų dažymo procedūra, atrodo, nekelia jokių abejonių.
2012-08-17

Viskam alergiška mergaitė: net paprastas bučinys gali ją nužudyti

Šešiametė britė yra alergiška daugeliui dalykų, todėl net paprastas bučinys gali ją nužudyti. Ailos Frenks (Isla Franks) oda yra tokia jautri, kad visas mergaitės kūnas turi būti aptvarstytas 24 valandas per parą. Kartą tėvai ją turėjo skubiai vežti į ligoninę, kai prieš valandą pieno gėrusi sesutė ją pabučiavo, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“. Mergaitės tėvai turi jos drabužius laikyti šaldytuve, nes ji alergiška dulkėms.
2012-08-16

Šiauliuose mirė bitės įgeltas vyras

Vakar Šiauliuose, „Žilvičio“ sodų bendrijoje, įgėlus bitei mirė žmogus. Aiškėja, kad Šiaulių vaistinės jam nebūtų galėjusios padėti: pasak medikų, pirmoji pagalba įgėlus bitei ar širšei yra adrenalinas, tačiau jo nėra nė vienoje miesto vaistinėje. Mirė reanimobilyje Buvo 25 minutės po 9 valandos ryto, kai 58-erių metų Jono I. žmona medikams pranešė, jog darže besidarbavusiam jos vyrui į paausį įgėlė bitė. Jonas I. žmonai dar spėjo pasiskųsti, kad blogai jaučiasi.

Ką daryti įgėlus bitei?

Sušilus orams, daug laiko praleidžiame soduose, sodybose, prie vandens telkinių. Buvimą gamtoje neretai apkartina įvairiausi vabzdžiai, uodai, bitės, vapsvos ir kt. Vabzdžių įgėlimas dažniausiai būna skausmingas, o dauginiai įgėlimai gali sukelti stiprią organizmo reakciją. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokymo skyriaus sveikatos edukologė Vida Dubinskienė perspėja, kad reakcija į įgėlimą gali būti dvejopa: normali ir alerginė.
2012-05-30

Aki­sta­ta su vabz­džiais ga­li bū­ti ne tik ne­ma­lo­ni, bet ir pa­vo­jin­ga

Vasarą, daugiau laiko praleidžiant gamtoje, neišvengiama įvairių vabzdžių kaimynystė. Bitės, širšės, vapsvos – net ir imantis visų atsargumo priemonių, kartais jos įgelia. Labai svarbu žinoti, kaip atpažinti alerginę reakciją, kada reikia skubios medikų pagalbos, o kada užtenka tik išimti geluonį ir atšaldyti įkąstą vietą.
2011-08-10

Liepos 8-oji – pasaulinė alergijos diena

Per pastaruosius 30 metų alerginiai susirgimai tapo sparčiausiai plintančia liga ir opia problema visame pasaulyje. Tyrimai parodė, kad šiandien maždaug vienas iš  trijų planetos gyventojų kenčia nuo vienokios ar kitokios alergijos formos. Apie 30–40 proc. vaikų visame pasaulyje kamuoja atopinis dermatitas – dažniausia vaikų odos liga, pasireiškianti išbėrimais su niežuliu. Su kiekvienu dešimtmečiu sergančiųjų alergija skaičius dvigubėja, o tai parodo, jog ši liga tampa XXI a. epidemija.
2011-07-08
Į viršų