REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Šiaulių arenos valdytojų galimo sukčiavimo stambiu mastu.

REKLAMA
REKLAMA

Gresia baudžiamoji atsakomybė

Šiaulių apygardos prokuratūra Šiaulių arenos reikalus ėmėsi tirti po „Šiaulių krašte“, vėliau ir šalies žiniasklaidoje paviešintų skandalingų faktų apie Šiaulių arenos koncesijos sutartį ir arenos valdytojų — viešosios įstaigos „Pramogų sala“ veiklą.

REKLAMA

„Šiaulių kraštas“ rašė, jog koncesijos sutartis neatitiko Tarybos 2006 metais priimtam sprendimui. Šios kadencijos Taryba ėmėsi taisyti ne koncesijos sutartį, o pirmtakų sprendimą.

Prokurorai neįžvelgė koncesijos sutarties neatitikimo teisės aktams ir atsisakė kreiptis į teismą dėl viešo intereso gynimo. Tačiau, kaip informavo Šiaulių apygardos prokuratūros atstovas spaudai Martynas Povilaitis, įžvelgta galbūt nusikalstama arenos valdytojų — viešosios įstaigos „Pramogų sala“ — veika.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl pagal Baudžiamąjį kodeksą pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo sukčiavimo stambiu mastu.

Įtarimų sukėlė ataskaitos

Arenos valdytojų finansinės veiklos ataskaitose, įtariama, padidintos investicijų sumos, siekiant gauti iš Savivaldybės didesnį koncesijos mokestį.

„Šiaulių kraštas“ rašė, jog kasmet arenos valdytojams vidutiniškai byra po 740 tūkstančių litų koncesijos mokesčio iš Savivaldybės biudžeto. Arena visais metais dirbo pelningai. Kasmet vidutiniškai pelno 2007— 2009 metais turėjo beveik  po 300 tūkstančių litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau koncesijos mokestis nė karto nebuvo peržiūrimas, nors koncesijos sutartyje tokia galimybė numatyta. Savivaldybėje „Šiaulių kraštui“ aiškinta, jog vis buvo atsižvelgiama į arenos valdytojo investicijas.

Tvirtinama, jog per pirmuosius trejus veiklos metus investicijų į areną būta už 1,7 milijono litų. „Šiaulių krašto“ žiniomis, priežiūros komisijos laiminti tokie investiciniai planai, kuriuose numatyta ir 24 sieninius laikrodžius pirkti už 35 tūkstančius litų, ir vandens filtrus — už 20 tūkstančių litų.

REKLAMA

Rašyta, jog arenos valdytojai pirko prabangius automobilius. 2007 metais — naują visureigį „Nissan Murano“. Į ją sėdo važinėti Darius Balčiūnas, VšĮ „Pramogų sala“ direktorius. Po metų „Pramogų sala“ įsigijo dar vieną automobilį — 2007 metų gamybos visureigį „Audi Q7“.

Ir valdininkus, ir politikus nustebino už juos paklotos sumos. Abu automobiliai pirkti po 138 tūkstančius litų. Vienas iš jų pirktas iš D. Balčiūno įmonės ir kainavęs brangiau, nei įmonės buvo įsigytas.

Šiaulių miesto taryboje tik po žiniasklaidos publikacijų pradėta kalbėti, jog per 50 tūkstančių litų koncesininko daromos investicijos turėtų būti derinamos su Savivaldybe.

REKLAMA

Direktorius „plaunasi“

Arenos valdytojų veiklą Savivaldybėje tik dabar rengiamasi aktyviau kontroliuoti. Peržiūrima koncesijos sutarties vykdymo priežiūros komisijos sudėtis, ketinama „griežtinti“ veiklos reglamentą.

Praėjusią kadenciją komisijai vadovavęs Savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius koncesijos sutarties neatitikimo Tarybos 2006 metų sprendimui nepastebėjo daugiau nei pusantrų metų. Dabar jis norėtų trauktis — Tarybai siūlo priežiūros komisijos pirmininku skirti savo pavaduotoją Vaclovą Vingrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybėje ilgai niekas nesidomėjo, kodėl abu „Pramogų salos“ vadovai — generalinis direktorius Gintaras Radavičius ir direktorius D. Balčiūnas — po arenos stogu buvo įkurdinę savo įmones ir, galima spėti, sėkmingai „derino“ arenos administratorių ir paslaugų teikėjų funkcijas.

G. Radavičiaus nuoma besiverčianti įmonė „Gintra“ buvo įregistruota tuo pačiu adresu, kaip Šiaulių arena, naudojosi tuo pačiu telefonu, kaip “Pramogų sala“. Savivaldybėje apie tai tik neseniai išsiaiškinta, ir tvirtinama, jog arenos valdytojų įmonės „jau išsikėlusios“. Kiek jos mokėjo už patalpų nuomą, esą tai ne Savivaldybės reikalas — arenos valdytojų „komercinis reikalas“.

REKLAMA

Tuo tarpu koncesijos sutartis yra tokia, jog arenoje įsikūrusioms Savivaldybės sporto mokykloms tenka mokėti už patalpų nuomą. Nors arena — Savivaldybės, t.y. miesto nuosavybė.

Savivaldybė nuo 2007 metų iš viso beveik vieną milijoną litų yra atseikėjusi už arenoje sporto mokykloms nuomojamas patalpas ir joms teikiamas komunalines paslaugas.

Rūta JANKUVIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų