Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono atidarymo rungtynes Klaipėdoje stebėję žiūrovai intrigos taip ir neišvydo. Praėjusio sezono čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai be jokio vargo 101:59 (25:8, 27:21, 38:15, 11:15) sutriuškino Palangos „Palangos“ klubą.

Kauniečiai šiame mače vertėsi be Marko Popovičiaus ir Jeffo Foote'o.

Susitikimą šiek tiek sėkmingiau pradėjo Manto Mockevičiaus vedini aikštės šeimininkai (5:3), tačiau Mindaugo Kuzminsko ir Ado Juškevičiaus tikslių atakų dėka kauniečiai perėmė iniciatyvą (8:5), o netrukus ir atitrūko - 16:7. Likus žaisti pustrečios minutės „Žalgirio“ komandos pranašumas tapo dviženklis (18:7), o po pirmųjų dešimties minučių šalies čempionai buvo priekyje - 25:8.

Pirmosiomis antrojo ketvirčio minutėmis Rimvydo Samulėno auklėtiniams pavyko kiek sumažinti deficitą (16:25), tačiau svečiai atsakė spurtu 8:0 ir po M.Kuzminsko dvitaškio su pražanga susigrąžino beveik visą turėtą persvarą - 33:16. Įpusėjus kėliniui Vytenis Lipkevičius metimu iš po krepšio padidino žalgiriečių atotrūkį iki dvidešimties taškų (42:22), o per likusį laiką skirtumas tik dar labiau išaugo - 52:29.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ vyr. treneris Joanas Plaza vienu metu į aikštelę išleido abu brolius Lavrinovičius, o kauniečių persvara iškart šoktelėjo iki trisdešimties taškų - 63:33. Likus žaisti keturias minutes Rimantas Kaukėnas padidino „Žalgirio“ pranašumą iki keturiasdešimties (77:37), o prieš paskutinį ketvirtį J.Plazos ekipa buvo priekyje - 90:44.

Ketvirtajame kėlinyje jokios intrigos aikštelėje jau nebuvo, o susirinkusius žiūrovus pradžiugino nebent įspūdingas Modesto Kumpio dėjimas, po kurio minutės pertraukėlės buvo priverstas prašytis J.Plaza. „Žalgiris“ laimėjo rungtynes rezultatu ir įsirašė pirmąjį tašką į savo sąskaitą turnyro lentelėje.

„Palanga“: M.Relphorde'as 20 (6 atk. kam., 5 kld.), M.Mockevičius 15, R.Brownas 7 (6 atk. kam., 7 kld.), M.Kumpys 6, S.Atuašvilis 5 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), R.Simanavičius ir E.Lengvinas - po 4

„Žalgiris“: M.Kuzminskas (12 atk. kam.), M.Delašas (dvitaškiai 7/10) - po 18, T.Klimavičius 10 (7 atk. kam.), V.LIpkevičius 9, D.Lavrinovičius (dvitaškiai 4/4), P.Jankūnas (6 atk. kam.) ir R.Kaukėnas - po 8, T.Dardenas 6 (6 atk. kam.), O.Lafayette'as ir A.Juškevičius - po 3, M.Kalnietis 2.