REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantino metu poroms daugiau laiko praleidžiant namuose, padažnėja ir lytinių santykių skaičius. Bene daugiausiai diskusijų internete sulaukia klausimas, ar galima pastoti, mylintis mėnesinių metu? Pasirodo, kad pastoti tikimybė tikrai yra. 

Karantino metu poroms daugiau laiko praleidžiant namuose, padažnėja ir lytinių santykių skaičius. Bene daugiausiai diskusijų internete sulaukia klausimas, ar galima pastoti, mylintis mėnesinių metu? Pasirodo, kad pastoti tikimybė tikrai yra. 

REKLAMA

Kraujavimą iš makšties lengva supainioti su mėnesinių pradžia. Kraujavimas galimas ir ovuliacijos metu, kai vaisingumas didžiausias. Tai gali būti palaikyta mėnesinėmis. Šiuo laikotarpiu nesaugus seksas dramatiškai padidina tikimybę pastoti, rašoma healthline.com.

Vidutiniškai moters ovuliacijos ciklas trunka nuo 28 iki 30 dienų. Tai reiškia, kad jei mėnesinių metu užsiimsite seksu, ovuliacija greičiausiai neprasidės dar keletą dienų. Tačiau moterims, kurių ciklas trumpesnis, šio tarpo tarp mėnesinių ir ovuliacijos gali ir nebūti.

Be to, reikia turėti omenyje, kad vyro sperma moters kūne gali išgyventi iki 72 valandų po ejakuliacijos. Mėnesinių pabaigoje šansai pastoti vėl padidėja. Jei smalsu, kada vyksta ovuliacija, galima suskaičiuoti kiek dienų praeina nuo vienų iki kitų mėnesinių. Tai – laikotarpis nuo pirmosios mėnesinių dienos vieną mėnesinį ir pirmosios mėnesinių dienos kitą mėnesį. Per keletą mėnesių taip galima apytiksliai nustatyti, kada vyksta ovuliacija.

REKLAMA
REKLAMA

Kokia tikimybė, kad moteris pastos mėnesinių metu?

Šansai pastoti per mėnesines priklauso nuo ovuliacijos ciklo. Nors vidutiniškai moters ciklas trunka 29 dienas, kartais ciklo trukmė gali varijuoti nuo 20 iki 40 dienų, arba dar daugiau.

REKLAMA

Tikimybė, kad moteris pastos pirmąją ar antrąją kraujavimo dieną, yra lygi praktiškai nuliui. Tačiau su kiekviena diena ši tikimybė didėja, net ir moteriai ir toliau kraujuojant. Maždaug 13–ąją dieną po mėnesinių pradžios moters šansai pastoti vertinami 9 procentais. Nors šis skaičius nedidelis, tai nereiškia, kad moteris kuriuo nors metu gali būti 100 procentų tikra, kad mėnesinių metu nepastos.

Kontracepcijos priemonių naudojimas

Jei bandote pastoti, iš sekso su partneriu per mėnesines turbūt nebus daug naudos, nebent jūsų ciklas yra trumpesnis nei 28 dienos. Tačiau tam tikra tikimybė pastoti išlieka visuomet.

REKLAMA
REKLAMA

Jei pastoti šiuo metu neplanuojate, svarbu visuomet saugotis. Tai reiškia, kad reikia naudoti kontracepcijos priemones – prezervatyvus arba kontraceptines tabletes.

Kontraceptinės tabletės neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų, pavyzdžiui, herpeso, gonorėjos ar chlamidijos. Norint apsisaugoti nuo nepageidaujamų infekcijų, partneris privalo dėvėti prezervatyvą.

Ką reikia atsiminti

Moters ovuliacijos ciklas būna įvairaus ilgumo, todėl statistiškai įmanoma pastoti ir mėnesinių metu. Nors pirmosiomis mėnesinių dienomis tikimybė pastoti yra mažesnė, ji auga su kiekviena diena.

Jei norite pastoti ir per metus ar ilgiau, mylintis be apsaugos priemonių, pastoti nepavyksta, kreipkitės į gydytojus. Jie gali rekomenduoti būdų, kaip stebėti savo ovuliaciją, o taip pat nukreipti jus pas vaisingumo ekspertus. Jūsų gydytojas taip pat gali rekomenduoti tyrimų ir gydymo būdu, kurie padeda padidinti pastojimo tikimybę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų