REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atskleisti informacijos šaltinį žurnalistus gali įpareigoti tik teismas. Jo sprendimas turi būti paremtas itin svarbiais motyvais, kai kitomis priemonėmis atskleisti informacijos šaltinį nėra galimybės arba jos jau yra išnaudotos.

Tokioms Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms, kuriame tikslinama, kokiais atvejais viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai įpareigojami atskleisti informacijos šaltinį, ketvirtadienį pritarė Seimas.

Pataisose nurodoma, kad ,,įpareigoti atskleisti informacijos šaltinį arba taikyti įstatymuose nustatytas prievartos priemones, kuriomis siekiama atskleisti informacijos šaltinį, gali tik teismas motyvuotu sprendimu, kai yra šios sąlygos: atskleisti informacijos šaltinį būtina dėl gyvybiškai svarbių ar kitų ypač reikšmingų visuomenės interesų, taip pat siekiant užtikrinti, kad būtų apgintos asmenų konstitucinės teisės ir laisvės ir kad būtų vykdomas teisingumas, ir kai kitomis priemonėmis atskleisti informacijos šaltinį nėra galimybės arba jos jau yra išnaudotos“.

Pataisose taip pat nurodoma, kad ,,krata ir poėmis viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų, jų dalyvių, žurnalistų darbo, gyvenamosiose, pagalbinėse patalpose, transporto priemonėse siekiant atskleisti informacijos šaltinį atliekami Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka“.

REKLAMA
REKLAMA

Projekto iniciatorių teigimu, jį parengti ,,paskatino visuomenėje itin didelį atgarsį sukėlę įvykiai, susiję su baudžiamųjų procesinių prievartos priemonių taikymu žurnalistams“.

REKLAMA

Kaip žinoma, skandalas kilo dėl slapto masinio žurnalistų pokalbių pasiklausymo. Pokalbių klausymąsi sankcionavo Vilniaus miesto apylinkės teismas. Ikiteisminis tyrimas pernai buvo pradėtas, kai BNS pranešė apie Valstybės saugumo departamento (VSD) perspėjimą valstybėms vadovams ir dviem Seimo komitetams dėl galimų informacinių provokacijų.

STT tyrimo metu atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai. Vilniaus apygardos teismas pernai gruodį paskelbė, kad šiame tyrime Vilniaus miesto apylinkės teismas prokuroro prašymu buvo neteisėtai sankcionavęs kratą BNS redaktorės namuose ir įpareigojęs ją atskleisti informacijos šaltinį.

Naujienų agentūra BNS yra pranešusi, kad jos vertinimu, ,,šios procesinės prievartos priemonės buvo neproporcingos, galėjo sukelti grėsmę atskleisti konfidencialius informacijos šaltinius ir be pagrindo pažeidė BNS darbuotojų privatumą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų