REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naują partiją kuriantis milijonierius Seimo narys Viktoras Uspaskichas penktadienį (10.10) pareiškė pasitraukiąs iš parlamentinio Ekonomikos komiteto pirmininkų. "Aš vakar įteikiau Seimo pirmininkui pareiškimą.[...] Aš išeinu savo valia", - penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje pranešė V. Uspaskichas.

REKLAMA
REKLAMA

V. Uspaskichas pareiškė pasitraukiąs iš Ekonomikos komiteto pirmininkų, nes nepritaria dabartinės valdžios sprendimams, "kurie padarė nemažą žalą šalies ekonomikai", kai kurių objektų privatizavimui.

REKLAMA

"Aš matau, kokie procesai vyksta mūsų valstybėje ir nenoriu prisiimti už juos atsakomybės. Aš matau kitą kelią, kaip atnešti naudos savo šaliai", - teigė jis. Jis sakė nepritariąs "Lietuvos dujų", Rytų ir Vakarų skirstomųjų tinklų įmonių bei didžiausios alkoholio gamintojo "Stumbro" privatizavimo principams.

Pasak V. Uspaskicho, šalies ūkiui "nieko gero neduoda" naftos telkinių apmokestinimą numatantis įstatymas, savivaldybių biudžetų formavimo metodai, pasak jo, per daug galių yra suteikta mokesčių administratoriams.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininką Artūrą Paulauską jis paragino "užsiimti drąsesne politika" bei pasiūlė labiau "prižiūrėti Vyriausybę".

"Jo partija, kaip viena iš valdančiųjų jėgų, turės atsakyti už blogus šaliai sprendimus", - teigė V. Uspaskichas.

2000 metais į Seimą išrinktas V. Uspaskichas yra A. Paulausko vadovaujamos Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos narys, tačiau jis nepriklauso pačiai sąjungai. A. Paulauskas interviu Lietuvos radijui penktadienį patvirtino gavęs V. Uspaskicho prašymą atleisti jį iš komiteto pirmininko pareigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Paulausko, pagrindinis tokio parlamentaro sprendimo motyvas - kuriama nauja partija.

Seimo pirmininkas teigė neabejojąs, kad socialliberalai išlaikys Ekonomikos komiteto pirmininko postą ir artimiausiu metu vietoj V. Uspaskicho pasiūlys kitą frakcijos narį.

NS frakcijos seniūnas Alvydas Ramanauskas BNS sakė, kad vienas realiausių socialliberalų kandidatų į Ekonomikos komiteto pirmininkus yra frakcijos narys Vaclovas Karbauskis.

Nors V. Uspaskichas atsistatydina iš Ekonomikos komiteto pirmininkų ir kuria naują partiją, jis tikisi likti valdančiosios Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos nariu.

REKLAMA

"Sprendimą dėl buvimo frakcijoje priimsiu po konsultacijų su Seimo pirmininku, jeigu jo anksčiau nepriims frakcija", - sakė jis.

A. Ramanauskas BNS teigė, kad frakcija svarstys galimybę V. Uspaskichui likti frakcijos nariu.

"Tai, jog jis kuria partiją, nėra kažkoks ypatingas dalykas. Mūsų frakcijoje yra ir kitų partijų atstovų", - BNS sakė frakcijos seniūnas. NS frakcijai priklausantis Egidijus Klumbys vadovauja Tautos pažangos partijai.

Seime nuogąstaujama, kad V. Uspaskichas gali bandyti suburti naują parlamentinę frakciją, patraukdamas į savo pusę dalį socialliberalų.

REKLAMA

A. Paulauskas žurnalistams penktadienį tvirtino neturįs duomenų, kad "kokie nors mūsų žmonės turėtų pereiti pas V. Uspaskichą". Jis pabrėžė, kad V. Uspaskichas yra pažadėjęs, kad į kuriamą savo partiją nepriims žmonių perbėgančių iš kitų partijų.

A. Paulausko teigimu, ar V. Uspaskichas liks socialliberalų frakcijos nariu, spręs pati frakcija. "Frakcija turi nuspręsti, kiek jis bus naudingas bei paklus bendrai tvarkai", - sakė A. Paulauskas.

Jo teigimu, visi V. Uspaskicho įstatymų projektai ar kitos geros idėjos, kurias jis frakcijos prašė paremti, buvo palaikytos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Paulauskas pabrėžė, kad V. Uspaskichas nebuvo socialliberalų finansinis rėmėjas. "Jis nėra padaręs jokių pervedimų į mūsų sąskaitą, tačiau prie Kėdainių socialliberalų skyriaus kūrimo jis prisidėjo visokeriopa parama", - teigė A. Paulauskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad V. Uspaskicho atsistatydinimo iš vieno iš svarbiausių Seimo komitetų pareiškimas nebuvo netikėtas.

Pasak A. Paulausko, Ekonomikos komiteto vadovas turi pakankamai įgaliojimų daryti įtaką šalies ekonominiams procesams.

Spalio 18 dieną Vilniuje šaukiamas V. Uspaskicho steigiamos partijos suvažiavimas. Milijonieriaus kuriama politinė jėga, kurią ketinama pavadinti Darbo partija, tikisi sulaukti dabartiniais politikais nusivylusių rinkėjų paramos. V. Uspaskichas neslepia ambicijų ir vilčių su naująją partiją laimėti kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus.

REKLAMA

"Mes laimėsime. Mes valdysime kitą Seimą", - interviu savaitraščiui "Veidas" šią savaitę sakė parlamentaras.

Į Seimą V. Uspaskichas buvo išrinktas vienmandatėje Kėdainių apygardoje. 2002 metais jis kartu su žmona deklaravo valdantis 161 mln. litų turtą. Prieš ateidamas į Seimą ji vadovavo koncernui "Vikonda", tarpininkavo parduodant Lietuvai dujas iš Rusijos.

V. Uspaskicho atsistatydinimo klausimą svarstys Seimas. Kai naujojo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko kandidatūrai pritars komiteto nariai, ji bus teikiama tvirtinti Seimui.

REKLAMA

Opozicinės Liberalų ir centro frakcijos atstovų neįtikino V. Uspaskicho atsistatydinimo motyvai.

"V. Uspaskichas negali kaltinti dabartinės valdančiosios daugumos privatizacijos neskaidrumu ir ekonomikos plėtros stabdymu, nes, būdamas komiteto pirmininku, turėjo pakankamai galių įtakoti šiuos procesus", - teigia Liberalų ir centro frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Pasak opozicinės frakcijos lyderio, net ir atsistatydinęs iš Ekonomikos komiteto pirmininko pareigų, V. Uspaskichas turės prisiimti atsakomybę už ligšiolinius valdančiosios daugumos sprendimus, kenkusius ekonomikos plėtrai.

Liberalų ir centro sąjungos manymu, V. Uspaskicho kuriamos Darbo partijos atsiradimas suteiks dar didesnę pasirinkimo galimybę rusakalbių ir kairiųjų pažiūrų elektoratui.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų