REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamento vadovybė nusprendė laikinai sustabdyti naujų žmonių priėmimą į tarnybą Seimo kanceliarijoje. Konkursai bus rengiami tik tų darbuotojų, be kurių strigs būtiniausi darbai, pareigoms eiti.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šiol įsidarbinti parlamente bus nelengva. Seimo valdyba nurodė kanceliarijai apriboti naujų darbuotojų priėmimą į tarnybą, kitaip tariant - verstis turimomis valdininkų pajėgomis. Skaičiuojama, kad nepriėmus klerkų į šiuo metu laisvas kanceliarijos darbuotojų vietas, per metus būtų galima sutaupyti bent 1,5 mln. litų. Tačiau valdininkai nerimauja, kad kanceliarijoje pristigs darbo jėgos ir jiems teks daugiau dirbti, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

Sunkmetis be naujų etatų.

Prieš kelias dienas Seimo valdyba įsakė parlamento kancleriui Gintautui Vilkeliui atšaukti praėjusių metų gruodį paskelbtą konkursą Seimo kanclerio pavaduotojo teisėkūrai pareigoms eiti. Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja konservatorė Irena Degutienė pabrėžė, kad esant ekonominiam sunkmečiui neetiška ir netikslinga priimti naują pareigūną. „Ką tas žmogus veiks, man ir šiandien neaišku. Ką bendra kanceliarija turi su teisėkūra?“ - stebėjosi ji.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip išsiaiškino LŽ, Seimo valdyba taip pat įpareigojo kanclerį pristabdyti naujų klerkų priėmimą į tarnybą parlamente. „Nusprendėme, kad nebereikia kurti naujų etatų ir nepriimti darbuotojų į laisvas darbo vietas“, - LŽ sakė I.Degutienė.

Ji tvirtino, jog žengti tokį žingsnį parlamento valdybą paskatino ekonominė krizė. „Jei jau užklupo sunkmetis, susitelkime ir bendromis jėgomis vykdykime užduotis be papildomų etatų“, - ragino Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja.

Dirbti sugebės

I.Degutienė įsitikinusi, kad darbo jėgos Seimo kanceliarijai nepristigs. Jei nutiktų priešingai, kanceliarijos vadovai esą galėtų drąsiai kreiptis į Seimo valdybą ir prašyti leidimo papildomai įdarbinti valdininkų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo kanclerio pavaduotojas Gedeminas Aleksonis LŽ tvirtino suprantantis parlamento valdybos susirūpinimą. Anot jo, Seimo kanceliarija, net ir nepriėmusi darbuotojų į atsilaisvinusias valdininkų vietas, sugebės dirbti be trikdžių. „Jei su darbais įstengia susitvarkyti mažiau žmonių, vieną kitą etatą tikrai galime sutaupyti“, - dėstė vicekancleris.

Skundžiasi dėl krūvio

Šiuo metu Seimo kanceliarija turi daugiau kaip 520 etatų. „Iš jų maždaug 25 vietos yra laisvos. Jei nepriimtume į jas žmonių, sutaupytume nemažai pinigų“, - tikino G.Aleksonis. Jo teigimu, nurodyti tikslią pinigų sumą esą neįmanoma. Tačiau skaičiuojant pagal vidutinę Seime dirbančių valdininkų algą, be priedų, per metus tai galėtų sudaryti apie 1,4 mln. litų.

REKLAMA

Kanclerio pavaduotojas sakė kartais sulaukiantis įvairių Seimo komitetų, parlamentarų ir paprastų kanceliarijos darbuotojų skundų dėl pernelyg didelio darbo krūvio. Tai buvo itin juntama praėjusį mėnesį, kai Seimo nariai, o su jais ir nemažai kanceliarijos darbuotojų dirbo naktimis. „Tačiau taip juk nėra nuolat. Kanceliarijoje veikia 32 savarankiški padaliniai, 8 departamentai, 6 skyriai, 16 biurų, - skaičiavo G.Aleksonis. - Kiekvienas padalinys turi vadovą ir bent 10 pavaldinių, todėl įmanoma perskirstyti darbo krūvį.“

REKLAMA

Pamalonino priedais

Nors Seimo vadovybė ir ramina, kai kurie kanceliarijos klerkai baiminasi, kad padaugės darbo, už kurį nebus papildomai mokama. Tačiau Seimo kanceliarija kartais linkusi dosniai apdovanoti esą stropiai plušančius valdininkus. Rugsėjo-gruodžio mėnesiais kancleris G.Vilkelis iš sutaupytų darbo užmokesčio fondo lėšų pamalonino kai kuriuos pavaldinius. LŽ nepavyko sužinoti, kiek tiksliai prie atlyginimų kai kuriems darbuotojams pridūrė kancleris. Neoficialiai teigiama, jog jis galėjo išdalyti apie porą šimtų tūkstančių litų. Teisinamasi, kad keičiantis Seimo kadencijoms kai kurie kanceliarijos darbuotojai nusipelnė priedų, nes esą dirbo labai daug, net ir naktimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo kanceliarijos Finansų departamento direktorė Danutė Petrauskienė LŽ pasakojo, kad buvo išdalytos tik sutaupytos lėšos. „Laisvų pinigų liko dėl nedarbingumo pažymėjimų, laisvų etatų, dekretinių ar kieno nors nemokamų atostogų. Tačiau dabar jau gavome nurodymus ir taupome, tad visas likusias lėšas atiduosime į biudžetą“, - tvirtino ji.

Roberta Tracevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų