REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

SEB banko atstovai perspėja klientus apie suaktyvėjusius telefoninius sukčius, kurie bando išvilioti pinigus iš gyventojų sąskaitų.

SEB banko atstovai perspėja klientus apie suaktyvėjusius telefoninius sukčius, kurie bando išvilioti pinigus iš gyventojų sąskaitų.

REKLAMA

Kaip teigia bankas, sukčiai iš klientų bando išvilioti svarbius duomenis, todėl gyventojai turi neprarasti budrumo.

„Sukčiai socialiniuose tinkluose apsimeta loterijų organizatoriais, išvilioja kortelių, prisijungimo prie banko, kitus duomenis. 

Nespauskite įtartinų nuorodų ir neveskite savo duomenų. SEB bankas.“

Internetiniai sukčiai siunčia laiškus „Sodros“ vardu

Pasitaiko atvejų, kai internetiniai sukčiai siunčia laiškus „Sodros“ vardu. Apgaule išviliojus gyventojų prisijungimo duomenis, vėliau ši informacija gali būti panaudota neteisėtai jungiantis prie informacinių sistemų, vagiant pinigus iš sąskaitų ar elektroninėje erdvėje atsiskaitant už prekes svetimomis kortelėmis.

Oficialioje „Sodros“ paskyroje „Facebook“ tinkle gyventojai įspėjami neįkliūti į sukčių pinkles. „Svarbu prisiminti, kad jokia valstybinė institucija, turinti savo oficialų portalą, niekada nesiunčia elektroninio laiško su prašymu atlikti veiksmus, pavyzdžiui, paspausti nuorodas, suvesti savo duomenis ir kita tiesiogiai laiške“, – primenama „Sodros“ pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Priešingai, elektroniniu laišku tik informuojama ir prašoma atlikti reikiamus veiksmus prisijungus prie oficialaus portalo – pavyzdžiui, prie asmeninės paskyros.

REKLAMA

Prie paskyrų jungiamasi saugiu ryšiu, naudojantis elektroninio parašo, elektroninės bankininkystės priemonėmis. Ekspertai rekomenduoja:

  • nespausti įtartinų ar neaiškių nuorodų, gautų su elektroniniais laiškais ar rastų įtartino turinio tinklalapiuose;
  • prieš vedant savo asmeninius duomenis internetinėse svetainėse, visada įsitikinti, ar svetainė nėra suklastota. Būtina atkreipti dėmesį į domeno vardą bei puslapyje esančių nuorodų adresus. El. bankininkystės sistemos visada naudoja saugų SSL ryšio protokolą, adreso pradžioje būtinai yra https, ir galima patikrinti svetainės sertifikatą. Suklastotų svetainių adreso pradžia beveik visada būna http (be s);
  • turėti omenyje, kad valstybinės institucijos („Sodra“, VMI, Policija, Registrų centras ir kt.) niekuomet elektroniniais laiškais ar telefonu neprašo pateikti ar pakeisti prisijungimo duomenų.

„Būkite budrūs ir rūpinkitės savo saugumu internete!“ – įspėja „Sodra“.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, per tris 2022 metų ketvirčius finansiniai sukčiai iš gyventojų išviliojo daugiau kaip 8 mln. eurų. Tuo pačiu laikotarpiu finansų įstaigų pastangomis savininkams buvo grąžinta apie 4 mln. eurų.

Sukčiai su banko pagalba , kas gi perduoda , tiksliau parduoda duomenis banko klientų ?- ogi pats bankas
Sukčiai gauna asmenų duomenis iš valstybės tarnybų. Tad visi sukčiai pagrinde sėdintys ir teisti asmenys. Jie sėkmingai bendradarbiauja su kalėjimų administracija, su buvusiais kalėjimų administracijos darbuotojais ir taip turėdami visas reikiamas sąlygas reketuoja ir išvilioja pinigus. Jei užkirstume kelia, kad į įkalinimo vietas buvusieji darbuotojai nustotų teikti reikiama informacija, nustotų kiekviena darbo diena rytais lankytis apsimete kaliniais, jei nustotų prekiati narkotinėmis medžiagomis, tai manau baigtūsi yokiemjų žaidimai. Šiandiena juk matome, kad viskas brangsta, tad jiems irgi reikia prasimanyti vis daugiau pinigų. Tam kuriami įvairūs senarijai ir ieškoma aukų. Kartais tie senarijai perauga visas padoromo ribas, braunamasi į smeninius kompiuterius, ieškoma sąskaitų, prisijungimo kodų, kad galima būtų nuop sąskaitų nusirašyti pinigus. Valdžia čia tikrai nieko nedaro ir nedarys, nes jie tik palaikys ir pridengs tokius sukčius. Kaip matome, kad valdžios tikslas dangstyti bet kokia nusikalstamą veiklą, nes matomai gauna iš to pajamas. Jei patys nebūsite budrūs ir tikėsite, kas ką rašo, kas ko prašo, ar patikėsite savo duomenis, tai patys esate kalti. Prašau neatidarinėkite laiškų, kurių autorių nepažįstate, ar įtartinų. Nes sukčiai sugeba prisidengti įvairių žinomų tarnybų vadovų vardais, tačiau negali sukastoti laiško iš kur išsiųstas adreso. Tad gerai pažiūrėkite iš kur gavote laišką. Žinokite viena, jei tarnybos siunčia, jos siunčia iš savo pašto serverio, o ne iš kažkokio neaiškaus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų