• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Savo rankomis Monika atnaujino virtuvę: pokyčiai pribloškia (nuotr. asm. archyvo)

Praėjusių metų žiemą Vilniuje gyvenanti istorikė dr. Monika Šipelytė Naujamiesčio rajone įsigijo nuosavą butą. Nieko nelaukusi ji į jį įsikėlė ir savomis rankomis ėmėsi remonto darbų. Per kiek daugiau nei 1,5 metų Monikai pavyko jaukiai įsikurti virtuvę bei atnaujinti koridorių. Visgi, įgavusi patirties, ji sako turinti ir vieną svarbų patarimą. 

16

Praėjusių metų žiemą Vilniuje gyvenanti istorikė dr. Monika Šipelytė Naujamiesčio rajone įsigijo nuosavą butą. Nieko nelaukusi ji į jį įsikėlė ir savomis rankomis ėmėsi remonto darbų. Per kiek daugiau nei 1,5 metų Monikai pavyko jaukiai įsikurti virtuvę bei atnaujinti koridorių. Visgi, įgavusi patirties, ji sako turinti ir vieną svarbų patarimą. 

REKLAMA

Iš Panevėžio kilusi dr. Monika Šipelytė pasakoja, kad praėjusių metų kovą įgyvendino svajonę ir įsigijo butą. Nieko nelaukusi, ji netrukus ėmėsi ir remonto. Vos tik įsikėlusi atnaujino koridorių, o tuomet prasidėjo didieji virtuvės tvarkymo darbai. 

Nors kai kuriems žmonėms toks noras viską įsirengti pačiai atrodė neaprėpiamas iššūkis, vis tik, pamatę norą ir galimybes, jie patikėjo Monikos ryžtu.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, padėjo ir artimieji, ir daug dalykų, kurių negalėjau įveikti pati, pavyzdžiui, sutvarkyti santechnikos, elektros instaliacijos ir panašiai, padėjo įgyvendi specialistai. 

REKLAMA

O sugalvojau visko imtis pati, nes pamaniau, kad jeigu kažką ar sugadinsiu, ar sulaužysiu, tai vėliau tiesiog pataisysiu. Aišku, nepažeidžiant pagrindinių komunikacijų.

Juolab, kad tai savas būstas, viską darai sau. Stengiausi kaip įmanoma labiau pagerinti buto situaciją, tad netrūko ir ryžto, ir užsispyrimo, ir pastangų. Manau, kad viskas neblogai čia išėjo“, – nusišypso.

Remonto darbai užtruko

Virtuvės remontas užtruko kiek ilgiau nei buvo tikėtasi, mat pradėjus ją remontuoti paaiškėjo, kad ten daug ką reikia tvarkyti nuo pamatų. Monika pasakoja, kad į virtuvės remonto darbus ji kibo be jokio apibrėžto plano, kadangi galvojo, kad žingsnelis po žingsnelio viskas eisis kaip per sviestą:

REKLAMA
REKLAMA

„Visgi, toks planas nepavyko, teko galvoti, ką ir kaip norėčiau daryti. Tik vėliau proceso metu paaiškėjo, kaip viskas galiausiai turės atrodyti. Esmė ta, kad virtuvėje reikėjo nuimti visas plyteles, esančias nuo lubų iki grindų. 

Kitas dalykas, kadangi tai buvo senas butas, pradėjus atidenginėti vieną sluoksnį, pasirodė kitas. Teko ir tinkuoti sieną, kadangi joje radau plyšį, ir, kaip paaiškėjo, lubos buvo įtemptos, teko jas nuimti. Dėl visų tokių siurprizų virtuvės darbų projektas pasunkėjo.“  

Dr. M. Šipelytė sako, kad paruošiamieji darbai atėmė didžiąją laiko dalį, o vos tik prasidėjo dažymo darbai, viskas šiek tiek palengvėjo. Visgi, kūrybinių sprendimų teko ieškoti kone kiekvieną dieną, kad viskas išeitų taip, kaip ji įsivaizdavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarimų pašnekovė kreipėsi ir į pažįstamus architektus, kurie patarė esminius dalykus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.      

„Visa kita buvo mano sprendimai. Žinoma, teko konsultuotis ir dėl medžiagų, tačiau viskas, kas buvo likę, buvo spręsta mano pačios, stengiausi daryti viską panašiai, kokia buvo pirminė idėja. Bet čia tik mano interpretacija“, – priduria.             

Virtuvės remontas ilgai truko dar ir dėl to, kad juo Monika užsiėmė ne kiekvieną dieną. Vis tik, ji sako, kad jeigu būtų samdžiusi specialistus, situacija ir finansų, ir laiko atžvilgiu būtų kitokia.

REKLAMA

Pasiteiravus, kiek kainavo koridoriaus ir virtuvės remonto darbai, vilnietė atvirauja, kad kol kas taip ir neprisėdo ir iki galo nesuskaičiavo visų sąskaitų bei išlaidų: „Reikėtų susiskaičiuoti, nes šiuo metu tikslios sumos taip ir nežinau. Būtų tikrai įdomu.“

Monikos patarimas kitiems

Kone svarbiausias principas, kuriuo viso remonto proceso metu vadovavosi istorikė, buvo kaip įmanoma daugiau daiktų panaudoti antram kartui.

Monika pasakoja, kad pasiliko ir buvusių buto savininkų naudotą buitinę techniką, kuri puikiai ir toliau veikė, atnaujino plyteles jas perdažiusi ir perdėliojusi kitaip.

Šiuo metu žvelgiant į atnaujintą moters virtuvę, pirmiausiai į akis krenta ryškios spalvos, kurių Monika gyvenime nė kiek nesibaido. 

REKLAMA

„Dažnai pastebiu, kad daugumai labiau patinka skandinaviškas stilius, o man visuomet patiko spalvos, kurios sukuria nuotaiką, turi savo skirtingą reikšmę. Būtent pagal tai jas ir rinkausi. 

Šiuo metu mano miegamasis yra rausvas, tad nors aš šios spalvos ir nemėgstu, tačiau pamažu imu priprasti (nusišypso). Tikrai nenorėčiau, kad jis būtų baltas. Žinoma, spalva keisis, tačiau dar žiūrėsime, kaip bus“, – sako.

Pašnekovė teigia, kad kitų metų vasara ji planuoja imtis ir kitų buto kambarių remonto, kadangi jiems taip pat prireiks nemažai laiko. 

Pasiteiravus, ko pati išmoko iš savo patirties ir ką galėtų patarti kitiems, Monika sako, kad pirmasis patarimas būtų susijęs su apibrėžtu planu:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausiai, visgi, reikėtų suplanuoti ir pradėti nuo pagrindų, o ne galvoti ir dėlioti proceso eigoje. Kitas dalykas, labai svarbūs yra įrankiai ir visi mechanizmai. Jais taip pat reikėtų pasidomėti iš anksto, galima ir išsinuomoti, pasiskolinti, viskas bus tik paprasčiau. 

Kalbant apie sienų, lubų konstrukcijas, vamzdynus ir elektrą, reikėtų pasikonsultuoti su specialistais, kad nereikėtų vėliau prisidirbus viską taisyti iš naujo. O šiaip, įsirengti būstą nėra taip baisu ir sunku, jeigu tik yra noro ir ryžto.“

Na nesupykit, bet grožio, gyvumo, jaukumo nei per kur. Tamsios plytelės su ryškiai žalia spalva, tiesiog baisoka. O šviestuvas.. Suprantu, kad virtuvėlė maža, bet gyvybės jai buvo galima įžiebt. Aišku, kad kiekvieno savas skonis.
A čia reikia daktaro laipsnį turėti, kad tokį nevykusį šviestuvą nusipirkti? Tęskite remontą, tęskite - bet šviestuvo laidus bent jau pasitrumpykit....
Ir kam reikia reklamuot paprastus buitinius darbus,gal demesio stoka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų