REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus meras įsitikinęs, kad regioninio parko direktoriaus pareigas gali eiti tik toks asmuo, kuris moka važiuoti dviračiu. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad toks reikalavimas yra perteklinis ir netiesiogiai diskriminuoja neįgaliuosius. Meras tokią kontrolieriaus išvadą žada paslėpti giliausiame stalčiuje.

Vilniaus meras įsitikinęs, kad regioninio parko direktoriaus pareigas gali eiti tik toks asmuo, kuris moka važiuoti dviračiu. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad toks reikalavimas yra perteklinis ir netiesiogiai diskriminuoja neįgaliuosius. Meras tokią kontrolieriaus išvadą žada paslėpti giliausiame stalčiuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Negalėjo dalyvauti konkurse dėl negalios

Rengiant Pavilnių regioninio parko direktoriaus konkursą, Vilniaus miesto meras nustatė sąlygą, kad regioninio parko direktorius turėtų gebėjimą važiuoti dviračiu. Konkurse dėl negalios dalyvauti negalėjęs Žilvinas Mišeikis sako, kad šis reikalavimas yra perteklinis ir pažeidžia neįgaliųjų teises.

REKLAMA

"Mano turima kvalifikacija leido dalyvauti minėtame konkurse, bet važiuoti dviračiu aš negaliu, nes šiuo metu turiu atitinkamą negalią. Tačiau aš galiu važinėti kitomis ekologiškomis transporto priemonėmis. Pagrindinis argumentas, kodėl reikia mokėti važiuoti dviračiu, buvo tas, kad direktorius galėtų važinėtis ir pamatyti, kur parke pažeidimai daromi. Bet nuo kada direktoriai tokius darbus dirba? O net jei ir dirba, tai juk tame parke nėra tiek dviračių takų, kad prie visų objektų privažiuoti. Be to šiais laikais turime tokius dalykus, kaip bepilotės skraidyklės. Juk galima jas panaudoti. Akivaizdu, kad reikalavimas perteklinis. Gal net populistinis. Man labai keista, kai siekiama populiarumo tokiomis neadekvačiomis priemonėmis. Meras labai reklamavo tą reikalavimą. Manau, tai toks būdas pasirodyti prieš žmones. Meras turėtų atsiprašyti neįgaliųjų už tokį kuriozinį sprendimą“, – sako Ž. Mišeikis.

REKLAMA
REKLAMA

Pažeidė neįgaliųjų teises

Konkurse dalyvauti negalėjęs vyras kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Ši išnagrinėjo Ž. Mišeikio skundą ir nustatė, kad Vilniaus savivaldybė pažeidė neįgaliųjų teises. Nustatyta netiesioginė diskriminacija. Tarnybos vyresnysis patarėjas Vytis Mulionis sako, kad Ž. Mišeikis turėjo reikiamą kompetenciją ir atitiko visus reikalavimus, kad galėtų dalyvauti konkurse. Išskyrus perteklinį reikalavimą mokėti važiuoti dviračiu.

„Reikalavimas važiuoti dviračiu tiesiogiai perkeltas iš direktoriaus pareigybės aprašymo, kuris patvirtintas mero potvarkiu. Nustatėme, kad pačiose direktoriaus pareigybės nuostatose nėra tokios funkcijos, kuri reikalautų važiuoti dviračiu. Taigi reikalavimas yra nepagrįstas ir perteklinis. Ir iš vis kuriozinis. Tarkime, dabar paskirtoji direktorė gauna traumą ir nebegali vairuoti dviračio, ar tai būtų formalus pagrindas atleisti darbuotoją?“, – aiškina V. Mulionis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė žada išvadą kišti į stalčių

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pateikė savo išvadą Vilniaus miesto savivaldybei. Bet meras Remigijus Šimašius žada šią išvadą padėti į tolimiausią stalčių.

„Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba sugebėjo diskriminuoti sveiką protą. Padėsiu Tarnybos rekomendaciją į apatinį stalčių - prie kolekcijos valdiškų dokumentų, kurie iliustruoja valdiškų kontorų kvailumą. Nes mat reikalavimas automobiliu važiuoti yra gerai, o dviračiu - jau diskriminacija. Beje, yra ir dviračių, pritaikytų neįgaliesiems. Absurdams Vilniuje ne vieta”, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA

Savivaldybės komentare teigiama, kad parko direktoriui tenka rūpinsis net 7,5 tūkst. ha parkų teritorija, didelį dėmesį skiriant parkų gamtos ir kultūros vertybių išsaugojimui. „Teritorija tokia didžiulė, kad dviračiu darbuotojai ją apvažiuoja per savaitę. Renkantis parkų vadovą buvo tikimasi, jog darbuotojas bus aktyvus, mėgstantis gamtą ir nevengiantis per parkų teritoriją (kurioje automobiliu nepasivažinėsi) vaikščioti pėsčiomis arba minti dviračiu. Reikalavimas važiuoti dviračiu yra objektyvus ir būtinas norint tinkamai atlikti tiesiogines vadovo funkcijas“, – rašoma Savivaldybės atsakyme.

REKLAMA

Gali tekti susitikti teisme

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovas V. Mulionis sako, kad Savivaldybei nesiėmus veiksmų, greičiausiai bus kreiptasi į teismą dėl netiesioginio neįgaliųjų diskriminavimo.

Pavilnių regioninio parko direktoriaus konkursą laimėjo Jolanta Radžiūnienė – biomedicinos mokslų daktarė, gidė, gamtos ir kultūros paveldo žinovė. Savivaldybė teigia, kad ji ne tik mina dviratį, bet ir daugybę kartų pėsčiomis yra apvaikščiojo visas dviejų Vilniaus regioninių parkų teritorijas, išbandė pėsčiųjų trasas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų