REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip jaustumėtės, jei pernai vasarą būtumėte apsipirkę parduotuvėje, bet pinigus nuskaičiuotų tik dabar? Tą patyrė dalis Vilniaus rajono gyventojų, tačiau ne visi buvo apie tai informuoti.

Kaip jaustumėtės, jei pernai vasarą būtumėte apsipirkę parduotuvėje, bet pinigus nuskaičiuotų tik dabar? Tą patyrė dalis Vilniaus rajono gyventojų, tačiau ne visi buvo apie tai informuoti.

REKLAMA

Remiantis gyventojais ir vienu iš bankų, 4 mėnesius parduotuvėje buvo sutrikęs kortelių skaitytuvas – vieniems pinigų esą nuskaitė per daug, kitiems – per mažai, o kai kam ir išvis nenuskaitė.

Tad dalis pirkėjų nesąmoningai liko nesusimokėję. Vieni per daug dėl to nesipiktina, kiti stebisi, kodėl susigrąžinti pinigus parduotuvė nusprendė tik dabar.

Nuskaičiavo 40 eurų

Skaitytojas Kasparas (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) tv3.lt portalui nurodė, kad Vilniaus rajone, Pagirių kaime yra parduotuvė „Minimaksė“.

Anot jo, vasarą, pasirodo, buvo sutrikę kortelių skaitytuvai, dėl ko daliai pirkėjų mokant esą nuimdavo pinigus, paskui grąžindavo, o daliai pinigų nenuskaičiuodavo.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar kiti žmonės dalinasi laiškais iš banko, kad šiomis dienomis tiesiog nuims pinigus, jei kas yra skolingi. T. y., jei per kažkuriuos apsipirkimus nebuvo tinkamai nuimti pinigai už pirkinius. Na, taip įdomiai.

REKLAMA

Skolingi – tai lyg ir gerai, jei nuima, bet ar įmanomas toks ilgas laikotarpis pinigų rezervacijos? Nuo vasaros ir tik dabar imasi spręsti bėdas. Apie 40 eurų nuėmė ir man. Tikrai ten pirkau, bet toks nuėmimas po tiek laiko tai... ką žinau“, – rašė Kasparas.

Socialiniame tinkle „Facebook“ viena moteris nurodė, kad buvo nuėjusi į minėtą parduotuvę ir buhalterė paaiškino, kad nebuvo nurašyti kai kurių pirkėjų pinigai: „Tad dabar mums bankas juos minusuoja.

Kam kas neaišku, eikit į parduotuvę su išrašais, buhalterė viską paaiškins.“

Buvo ir tokių, kurie norėjo protestuoti: „Ar kas nors iš Pagirių gyventojų nori prieiti prie „Mini-maxi“ pakalbėti dėl įvykusių nesklandumų ir neteisėtai nuimtų pinigų 19 val. šiandien.“

REKLAMA
REKLAMA

Tv3.lt susisiekė su parduotuve, bet ji komentaro apie šį atvejį kol kas nepateikė.

Informacija kitų bankų klientų nepasiekė

Socialinio tinklo grupėje buvo pasidalinta ir SEB banko laišku, kuriuo klientai buvo informuojami, kad buvo pastebėtas nuo 2023 m. birželio iki rugsėjo mėnesio trukęs parduotuvės „Mini-maxi“ kortelių skaitytuvų sutrikimas.

„Todėl iš kai kurių mūsų klientų sąskaitų nebuvo nurašyti pinigai už jų pirkinius. Tarp šių klientų patekote ir jūs. Artimiausiu metu nuo jūsų sąskaitos nurašysime anksčiau nenurašytas lėšas (iki 50 eurų).

Skiltyje „Mokėjimo paskirtis“ matysite standartinį tekstą, kurį naudojame apsipirkimams parduotuvėse pažymėti: apsipirkimo data ir laikas, kortelė, kuria atsiskaitėte, parduotuvės pavadinimas ir adresas. Atsiprašome už nesklandumus“, – buvo rašoma laiške.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats SEB bankas tv3.lt aiškino, kad prieš maždaug 8 mėnesius, sutrikus kortelių skaitytuvui, parduotuvėje „Minimaksė“, esančioje Šiltnamių g. 19, Pagiriuose, atsiskaičiusiems klientams nebuvo nurašytos lėšos iš jų sąskaitos.

Anot banko, šios lėšos nurašytos tik šio mėnesio gale iš minėtų klientų kortelių sąskaitų.

„Apie šią situaciją SEB banko klientai buvo informuoti el. laiškais arba skambučiais vasario 20 d., lėšų nurašymai atlikti vasario 20–22 dienomis. Atsiprašome, kad informacija apie šią situaciją ir būsimą lėšų nurašymą nepasiekė kitų bankų, kurių kortelėmis buvo atsiskaityta, klientų.

Nuoširdžiai atsiprašome už nesklandumus. Dėsime visas pastangas, kad tokia situacija nepasikartotų ateityje“, – komentavo SEB bankas.

REKLAMA

Ar taip nėra pažeidžiamos vartotojų teisės?

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) teigė, kad nėra sulaukusi tokio pobūdžio vartotojų skundų.

„Preliminariai vertinant aprašytą situaciją, reikėtų atsižvelgti į teisės aktų nuostatą, kad pardavėjas privalo perduoti vartotojui prekes, o vartotojas privalo už jas sumokėti.

Taigi, jei vartotojas nesumokėjo ar sumokėjo per mažai už įsigytas prekes, verslininkas turi teisę reikalauti, kad vartotojas sumokėtų visą kainą“, – komentavo tarnyba.

Ji paminėjo, kad, jeigu vartotojas kreiptųsi į VVTAT dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, po to, kai jam nepavyktų išspręsti problemos su parduotuve, VVTAT kiekvieną tokį ginčą vertintų individualiai.

Tarnyba įvardijo, kad būtų atsižvelgiama į vartotojo reikalavimą, pateiktus įrodymus, pardavėjo paaiškinimus ir kitas susijusias aplinkybes.

Esant poreikiui, VVTAT kreiptųsi į Lietuvos banką dėl informacijos apie atsiskaitymo sistemos trikdžius, sukeltas pasekmes ir pan.

Atsiskaitik grynais, nebuk sistemos vergu ir neturesi problemu. Nebuk stebimas, buk laisvas
neveltui pagirių kaimas, net aparatai po pusės metų išsipagirioja...
Eilinį kartą pažeidžiamos teisės,ar pirkėjas kaltas ,kad neveikė tas skaitytuvas,ir savivaliauti žmonių sąskaitose nereikėtų,kas nori lenda,nusiskaiciuoja neaišku ,kiek jiems reikia,gal pas žmogų buvo jiems paskutiniai tie 50 euru,jokios kultūros,tikri pedikai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų