REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po šalčiausios šios žiemos nakties, kai termometrų stulpeliai Lietuvoje vietomis nukrito iki minus 28 laipsnių šalčio, dalis Lietuvos vaikų nėjo į mokyklas. Pirmadienį Vilniuje preliminariai skaičiuojama, kad pamokas praleido kas penktas mokinys.

Po šalčiausios šios žiemos nakties, kai termometrų stulpeliai Lietuvoje vietomis nukrito iki minus 28 laipsnių šalčio, dalis Lietuvos vaikų nėjo į mokyklas. Pirmadienį Vilniuje preliminariai skaičiuojama, kad pamokas praleido kas penktas mokinys.

REKLAMA

Tiesa, sveikatos ekspertai per šalčius ragina gyventojus nesėdėti namie: tinkamai pasiruošus į lauką eiti ir smagu, ir sveika. 

Ankstus rytas prie Šiaulių Rasos progimnazijos. Už lango -23 laipsniai šalčio, tačiau šeimoms žiema nebaisi: vaikai keliauja į mokyklą. 

Viena progimnazijos klasė susirinko nepilna – trūksta 5 vaikų. Tiesa, mokytoja aiškina, kad ugdymo procesas dėl vienos praleistos dienos nenukentės.

„Kai kuriose mažiau, kai kuriose taip pat. Surasim kažkokių opcijų, kaip jiems pasivyti galbūt mus šiandien“, – sako pradinių klasių mokytoja Julija.

REKLAMA
REKLAMA

Dalies vaikų trūksta ne tik Šiaulių mokyklose, bet ir sostinės, kur termometrų stulpeliai taip pat nusileido žemiau minus 20. Vilniaus miesto savivaldybė atsitiktine tvarka apklausė dalį mokyklų: paaiškėjo, kad į pamokas vidutiniškai neatvyko penktadalis vaikų.

REKLAMA

„Mūsų mokykloje konkrečiai gal 70 procentų pradininkų yra. 30 proc. nėra, bet mes labai nesureikšminam, užduotis pateikiam nuotoliniu būdu ir rytoj 100 procentų sugrįšim į darbus. <...> Tie, kurie gyvena užmiestyje, tie rimčiau reaguoja į situaciją, gal labiau pergyvena dėl vaikučių“, – sako Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos vadovė Daiva Pilukienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad pirmų-penktų klasių vaikai gali į mokyklą neiti, kai temperatūra nusileidžia žemiau -20 laipsnių. O vyresniems iki -25 laipsnių šalčio.

REKLAMA
REKLAMA

„Šilumos pojūtis tikrai yra labai individualus dalykas. Jau čia tėvai turėtų nuspręsti su savo vaikais dėl įvairių aplinkybių, dėl ligų, dėl grėsmės susirgti ir panašiai. Leisti vaikus į mokyklas ir švietimo įstaigas, ar ne. Švietimo įstaigos Vilniaus mieste dirba absoliučiai visos, tik viena dėl šilumos punkto gedimo šiandien darbo nepradėjo“, – teigia Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Svarbiausia – tinkamai apsirengti

Visuomenės sveikatos specialistai ragina, net ir už lango esant dideliems šalčiams, gyventi aktyviai.

„Tinkamai pasiruošus galima eiti į lauką ir tikrai saugiai tą laiką leisti. Ypač šiomis dienomis, kai lauke šviečia saulė, o tos saulės mums taip reikia. Svarbiausia išlieka apranga ir avalynė. Rengtis reikia šiltai, būtina dėtis keletą sluoksnių, kad einant į lauką galėtumėm ne tik sulaikyti tą šilumą, bet ir prisitaikyti prie šilumos. Labai svarbu, kad apatiniai rūbai mūsų būtų iš natūralios medžiagos, kaip vilna, o jau išoriniai būtų neperpučiami vėjo“, – sako „Vilnius sveikiau“ atstovė Dovilė Kimutytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per šaltąjį savaitgalį Lietuvoje buvo gauti septyni pranešimai apie nušalimus patyrusius žmones, Anykščių rajone pareigūnai rado 55 m. moters kūną. Įtariama, kad ji mirtinai sušalo.

Sinoptikai pasakoja, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvoje, Zarasuose, Utenoje termometrų stulpeliai buvo nusileidę iki -28 laipsnių šalčio, tačiau iki Lietuvos rekordo dar toli.

„Šalčiausia sausio 8-osios naktį yra buvę 1987 metais Varėnoje. Tada ten spustelėjo net 34-ių laipsnių šaltis. Dabar buvo kai kur 28, o tada 34, tai skirtumas yra“, – teigia sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Sinoptikai priduria, kad staigiai į Lietuvą atkeliavęs stiprus šaltis, lygiai taip pat staigiai iš Lietuvos ir pasitrauks. 

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Juk šitiek visi išsiilge žiemos, sniego. Visi rėkė kokia čia žiemą? Nu tai prašom džiaukites ir dabar neverkit, kad šalta gavot tą žiemą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų