sinoptikas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sinoptikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sinoptikas“.

Savaitgalis bus ypač šiltas: temperatūra vietomis perkops ir 10 laipsnių

Orus Europoje lems viena labai didelė žemo slėgio sritis ir dvi aukšto slėgio sritys. Didžiojoje žemyno dalyje dangų dengs įvairaus storio debesys, pragiedrėjimų bus vos kai kur. Didžiausia šiluma persikels į Balkanų šalis, kitur Europoje irgi gana šilta, šaltis traukiasi Volgos krantų link. Lietuvoje šiandien bus apsiniaukę, lietus numatomas visur ir ne visur jis bus menkas.

Šalčiausia žiemos naktis: sinoptikas atskleidė, kiek dar laiko laikysis tokia temperatūra

Po šalčiausios šios žiemos nakties, kai termometrų stulpeliai Lietuvoje vietomis nukrito iki minus 28 laipsnių šalčio, dalis Lietuvos vaikų nėjo į mokyklas. Pirmadienį Vilniuje preliminariai skaičiuojama, kad pamokas praleido kas penktas mokinys. Tiesa, sveikatos ekspertai per šalčius ragina gyventojus nesėdėti namie: tinkamai pasiruošus į lauką eiti ir smagu, ir sveika.  Ankstus rytas prie Šiaulių Rasos progimnazijos.

Naglis Šulija apie nesidrovinčius kritikus: čiumpa už drabužių ir puola klausinėti dėl orų

TV3 laidoje „Gero vakaro šou“ svečiuojasi bene žinomiausias šalies meteorologas ir TV3 orų pranešėjas Naglis Šulija. Pašnekovas atskleidžia, kad žmonės tikrai nesidrovi prie jo prieiti ir kritikuoti, jei orai neatitinka prognozių. Vienas iš laidos vedėjų Justinas Jankevičius pasiteiravo svečio, ar pasitaiko žmonių, kurie grasina „pagauti“ už netikslias orų prognozes.
2024-01-03

Naujausia sinoptikų žinia: link Lietuvos plaukia itin šilti orai

Orai bus vis šiltesni, sako sinoptikas Naglis Šulija. Anot jo, šią savaitę užklups lietus, tačiau ketvirtadienį nustebins itin maloni šiluma – termometrų stulpeliai šoktels iki 12 laipsnių šilumos. Orus Europoje rytoj lems viena didelė aukšto slėgio sritis ir dvi žemo slėgio sritys šiaurėje bei vakaruose. Didžiąją žemyno dalį dengs įvairaus storio debesys, pragiedrėjimų ir saulės bus vietomis pietuose ir šiaurėje.

Šiltų orų nesitikėkite: sinoptikai turi liūdnų žinių

Sinoptikai praneša, kad artimiausiomis dienomis orai pasikeis ir padvelks tikru rudeniu. Antradienį daug kur trumpai palis iš dangumi greitai skriejančių debesų, bet popiet daug kur bus saulėta. Stiprokas šiaurinių krypčių vėjas šiąnakt atplukdys mums vėsius orus, paryčiais oro temperatūra bus apie 7–9 laipsnius šilumos. Rytoj dėl šiaurinių krypčių vėjo oro temperatūra ne kils, o lėtai kris. Ryto valandomis bus apie 7–9 laipsnius, vėliau vis žemesnė.
2022-10-18

Prognozė kelioms dienoms: „Artimiausią parą orai nebus prasti“

Lietuvoje artimiausią naktį dangų dengs nestori debesys, o antroje nakties pusėje Žemaitijoje visai išsigiedrys. Iš pavienių debesų kai kur trumpai ir negausiai palis. Dieną vyraus šviesūs, dažnai ir visai menkai debesuoti orai. Kaip ir naktį, kai kur trumpai ir negausiai palis. Oro temperatūra naktį kristi neskubės, paryčiais vyraus maždaug 3–5 laipsniai šilumos, Žemaitijoje, kur orai bus giedri, bus iki 2 laipsnių šalčio.
Orai 2022-04-25

Pasakė, kokie orai laukia per Velykas: daugelio nenudžiugins

Velykos – gražiausia pavasario šventė, per kurią norisi mėgautis buvimu kartu gryname ore. Tačiau orai kartais ima ir nustebina – buvo metai, kai margučius ridenome ant sniego. Šiemet žmonės su nerimu vis užmeta akį į orų prognozes, kurios Velykoms žada ne pačius pavasariškiausius orus. Kokių orų tikėtis ir kas laukia Velykinį savaitgalį, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Paulius Starkus.
2022-04-12

Orai bus gražūs: naktys – žvaigždėtos, dienos – saulėtos

Nepaprastai aukštas, daugiau nei 1040 milibarų siekiantis atmosferos slėgis slopina debesų susidarymą, todėl artimiausia naktis bus giedra, jokių kritulių nebus ir negali būti. Antradienį slėgis irgi bus vis dar labai aukštas, todėl ir antradienį bus giedra ir saulėta. Vietomis padidės dulkių kiekis ore. Giedrą naktį oras noriai vėsta arba šąla. Artimiausią naktį vyraus 1–3 laipsniai šalčio, prie pat jūros bus apie 1 šilumos, šalies rytuose kur nors iki 5–6 laipsnių šalčio.
Orai 2022-03-21

Orų įvairovė – garantuota: malonu nebus

Lietuvoje antradienio naktį bus debesuota ir labai vėjuota, pajūrį talžys eilinė audra. Protarpiais lis, lietus pereis į šlapdribą ir drėgną sniegą. Kur nors gali susidaryti plikledis. Antradienį protarpiais krituliai, vyraus šlapdriba ir negausus sniegas. Vakarop dangus šviesės, gali ir saulė nušvisti. Pirmadienį Lietuvoje buvo labai šilta – vietomis temperatūra kilo iki 6–8 laipsnių šilumos.
Orai 2022-02-21

Savaitgalį orai vers saugotis: bus pavojingai nemalonu

Lietuvoje artimiausią naktį bus daug kritulių. Iš pradžių drėbs šlapias sniegas, – vietomis gana gausiai, vėliau pils lietus. Pakils labai stiprus vėjas, pajūryje beveik uraganinio stiprumo. Dieną kartosis mišrūs krituliai, pirmoje dienos pusėje bus labai vėjuota, vėliau vėjas aprims. Vėsiausia bus šį vakarą – vyraus 1–3 laipsniai šilumos, rytiniame šalies pakraštyje kai kur apie 0, todėl čia trumpam įmanomas ir plikledis.
Orai 2022-02-18
REKLAMA
REKLAMA

Sinoptikas apie artimiausius orus: yra puiki žinia

Po Lietuvos padangę antradienį klajojo lietaus debesys, kai kur pylė smarkiai, su perkūnija. Panaši tendencija išliks ir artimiausiu metu, sako sinoptikai. Pirmadienį Lietuvoje daug kur buvo karšta ir dėl drėgmės tvanku. Artimiausią naktį oro temperatūra slūgs nenoriai, net paryčiais bus apie 19–21 laipsnis šilumos. Trečiadienį karštasis oras iš Lietuvos trauksis, bet vis tiek įšils iki 26–28 laipsnių šilumos.
Orai 2021-07-27

Geresnio savaitgalio ir nesugalvosi: termometrai rodys seniai matytą šilumą

Lietuvoje penktadienį buvo puikūs saulėti ir šilti orai. Artimiausią naktį vyraus menkas debesuotumas, todėl kritulių tikimybė menka. Tačiau vietomis bus rūko ir plikledis. Diena irgi bus labai graži, lietaus debesys prie pajūrio prisiartins tiktai vakare. Nepaisant pragiedrėjimų, oras naktį atkakliai nenorės vėsti, vyraus 1–3 laipsniai šilumos. Visgi kai kur gali atvėsti iki 1 laipsnio šalčio, bet tokių vietų bus nedaug.
Orai 2021-03-26

Naujų metų dieną – orų pokyčiai: perspėja ir apie pavojų kelyje

Paskutinė šių metų diena buvo labai rami, o daugelį mūsų nudžiugino net saulės spinduliai. Tad kokia bus naujametė naktis, pirmoji kitų metų diena ir ar sulauksime žiemos? Orus Europoje vis dar lemia jau silpstantis, į atskirus sūkurius skylantis ciklonas. Jo apimtuose plotuose orai labai nevienodi, kaip ir debesuotumas. Tiktai rytuose orus lems debesuota ir šalta aukšto slėgio sritis.
Orai 2020-12-31

Vairuotojams – išbandymų metas: iškris sniegas, bus kaip niekad slidu

Šiandien Lietuvoje orai buvo vėjuoti ir labai nevienodi. Rytinėje šalies dalyje smarkus vėjas praardė vientisą debesų apklotą, čia buvo gana šviesu. Vakarinėje tuo pat metu telkėsi lietaus debesys. Nevienodi, permainingi orai bus ir artimiausiomis dienomis. Sulauksime ir lietaus, ir šlapio sniego, ir vėjo, ir net plikledžio.  Ketvirtadienį dėl smarkaus vėjo debesys buvo nevienodi, kai kur buvo šviesiau, bet iš vakarų plaukė naujas lietus. Artimiausią naktį irgi bus vėjuota.
Orai 2020-11-19

Vaizdas panašės į žiemą: perspėja apie plikledžio pavojų

Trečiadienį Lietuvoje buvo vėjuota, o pirmoje dienos pusėje dar ir nemažai palijo. Vėjuota bus ir artimiausiomis dienomis.  Dabar apie orus Lietuvoje. Šiandien jie buvo debesuoti, vėjuoti, su lietumi, tačiau šilti. Artimiausią naktį išliks ta pati tendencija – dangus bus pilkas, dažniausiai be ryškesnių atspalvių. Paskutiniai lietaus lašai rytiniuose rajonuose nukris šį vakarą, vėliau nieko apčiuopiama tikėtis neverta. Tačiau bus vėjuota.
Orai 2020-11-18

Į Lietuvą braunasi žiema: kai kur pasirodys pirmasis sniegas

Savaitgalį Lietuvoje buvo šilti, pilki ir labai ramūs orai, tačiau pirmadienį jie pasikeitė. Dabar paskutinius medžių lapus bando nudraskyti sustiprėjęs vėjas.  Orai rudenėja – šiaurinėje Europos dalyje vis labiau įsitvirtina ir jėgas kaupia metų laikui būdingi vėjuoti ciklonai, bet kitur vis dar karaliauja ramios aukštesnio slėgio sritys.
Orai 2020-11-16

Slėpsimės nuo lietaus, tačiau netrukus – malonūs pokyčiai

Lietuvoje antradienį vyravo debesuoti orai, beveik visur kurį laiką lynojo. Šį vakarą lynos rytinėje šalies dalyje, tačiau greitai liausis ir debesys ims plonėti, gali atsiverti net pragiedruliai. Tiesa, kitur taip nutiks jau iš pat vakaro. Dėl drėgmės pertekliaus daug kur suboluos rūkas, vietomis net gana tirštas.  Trečiadienį ryto valandomis debesys ims storėti vėl, pragiedruliai pasitrauks. Rūkas šalies rytuose sklaidysis labai nenoriai.
Orai 2020-11-03

Orai bus nevienodi: šviesesnių dienų sulauksime tik savaitės pabaigoje

Pirmadienį Lietuvoje orai  buvo debesuoti, tačiau dar nelijo. Artimiausią naktį debesys virš Lietuvos storės, sunkės ir galiausiai pradės lynoti – pirmiausia pajūryje, netrukus ir Žemaitijoje, tačiau kitur lietus dar nenumatomas. Pūs stiprokas, kai kada gūsingas pietų, pietryčių vėjas. Tuo metu antradienį padėtis nedaug tepasikeis. Dangus bus debesuotas, pragiedruliai tikėtini mažai.
Orai 2020-10-26

Lietuva pasitinka orų permainas: apie šiltus rūbus trumpam galite pamiršti

Trečiadienį Lietuvoje orai buvo debesuoti, daug kur palijo, vietomis buvo vėjuota. Vakare irgi buvo debesuota, pradėjo lyti šalies vakaruose, pietvakariuose. Lietaus debesys gana greitai nukeliavo per visą šalį, todėl kurį laiką lijo visur. Po lietaus dangus išsigiedrijo. Sustiprėjo pietvakarių vėjas. Ketvirtadienio rytas beveik visur bus saulėtas, bet vėliau, pradedant šiauriniais rajonais, dangų ims traukti nestori debesys.
Orai 2020-10-22

Rudeniški orai braunasi į Lietuvą, tačiau sinoptikai turi gerų žinių

Savaitės pradžia kai kur prasidėjo lietingai, debesys telkėsi daugiausiai šiaurės rytuose. Šį vakarą dar kurį laiką lynos šiaurės rytuose, bet gana greitai lietaus debesys nutols. Visoje šalyje įsitvirtins menkai debesuotas su dideliais pragiedruliais dangus, rytinių krypčių vėjas bus silpnas. Antradienį debesuotumas bus permainingas – tai didės, tai mažės. Tačiau vyraus nestori debesys, juos saulės šviesa lengvai įveikia.
Orai 2020-09-28

Sinoptikai: artėja nauji karščio rekordai

Rugsėjo šiluma ir džiugina, ir stebina. Termometro stulpeliai šiandien kai kur šalyje rodė kaip vidurvasarį. Sinoptikai jau fiksavo naujus šilumos rekordus, o ryt laukia naujų. Šiandien kai kur lepino net iki 25 laipsnių šiluma. Užsitęsusia vasara džiaugiasi ir paprasti žmonės, ir ūkininkai, kurie neskubėdami gali užbaigti lauko darbus, o kai ir pailsėti, jei darbai to neleido vasarą. Šiek tiek po pietų, o Suvalkijoje plieskia saulė kaip vidurvasarį.

Gera žinia pavargusiems nuo lietaus: netrukus sulauksime trumpų permainų

Antradienį Lietuvą aplankė nemalonūs orai. Iš pat ryto dangų apgaubė lietaus debesys, kurie nesitraukė visą dieną ir vis pratrūkdavo. Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis orai bus kiek kitokie – sulauksime sausesnių ir šviesesnių orų. Nepaisant to, temperatūra vis tiek vyraus rudeniška. Trečiadienį per vidurį Europos į rytus slenkančio anticiklono šiaurinis pakraštys Lietuvoje lems sausesnius, šviesesnius orus. Rugsėjo 9-os naktį vietomis trumpai palijo.
Orai 2020-09-09

Savaitgalis kaip pagal užsakymą: karščiai sugrįš, o slėptis po skėčiu nereikės

Penktadienį Lietuvą užklojo lietaus debesų apklotas, iš kurio vis pasipildavo lietus. Oro temperatūra taip pat atvėso, kai kur buvo galima girdėti perkūniją. Sinoptikai tikina, kad orai artimiausiomis dienomis bus geresni, nors lietaus vis tiek galėsime sulaukti. Šeštadienį anticiklono rytiniu pakraščiu iš šiaurės slinks nepastoviai debesuoti orai. Daug kur rytiniuose, pietiniuose rajonuose trumpai palis. Kai kur griaudės perkūnija.
Orai 2020-08-01

Laukia apgaulingas penktadienio rytas: saulės spinduliais patikėti neverta

Ketvirtadienį orai Lietuvoje buvo įprasti lietuviškai vasarai orai – debesuota su pragiedruliais, kai kur neilgai, bet skambiai palijo. Šį vakarą šie lietaus debesys dar kurį laiką klajos virš rytinių šalies rajonų, bet tirps, nyks ir iki vidurnakčio lietus liausis. Kitur šalyje dangus bus menkai debesuotas. Vietomis suboluos rūkas. Penktadienio rytas bus šviesus. Tikriausiai dangų dengs nestori debesys, bet lietaus tikimybė bus menka.
Orai 2020-07-02

Atkeliauja orų permainos: kaitinantys saulės spinduliai atsitrauks

Antradienį Lietuvoje buvo sausi saulėti orai. Artimiausią naktį jie dažniausiai irgi bus giedri, bet ne visą laiką – šiauriau esantis ciklonas atsiųs truputį debesų – jie bus ploni, aukšti, kritulių iš jų nebus ir dauguma jų praplauks dar iki vidurnakčio. Po to vėl vyraus giedras dangus. Trečiadienio rytas bus ramus ir saulėtas. Kurį laiką taip ir bus, bet vėliau dangų pradės traukti aukšti ploni debesys.
Orai 2020-04-07

Sinoptikų prognozės: savaitgalį laukia nuostabūs orai

Didžiuliam plote aukšto slėgio sritis lemia giedrą dangų. Giedra bus ir Lietuvoje, be to, čionai pamažu slinks vis šiltesni orai iš pietų. Antradienio rytas ramus, gražus ir šarmotas nuo nakties šalnų. Diena irgi bus rami, graži ir saulėta, debesų jeigu ir pasitaikys, tai tokių aukštų ir plonų, kad jų nė nepastebėsime. Žinoma, apie kritulius negali būti ir kalbos. „Kitaip tariant, artimiausią parą Lietuvoje numatomi puikūs, tik nelabai šilti orai.
Orai 2020-03-24

Laukiama permainingų orų: bus net šaltuko

Šį vakarą ir vėliau naktį debesuotumas Lietuvoje bus menkas, dažnai ir visai jokio, todėl ir jokių kritulių nenumatoma – jiems tiesiog nebus iš kur imtis, tačiau kai kur gali suboluoti rūkas. Vėjas vakarinių krypčių, tačiau nestiprus. Kai kur drėgmė pavirs plikledžiu. Penktadienio rytas bus šviesus, gražus, bet dieną debesuotumas pradės didėti. Kai kur, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, iš drėgmės pritvinkusių debesų pasipils nelabai gausūs krituliai.
Orai 2020-03-19

Permainingų orų kova: pilką dangų bandys nurungti pavasariška gaiva

Pirmadienį Lietuvoje buvo nepaprastai šilta, be to, kai kur palijo. Vakare dangus sparčiai giedrės, vėliau naktį dangus daug kur bus žvaigždėtas. Visgi iš pavienių debesų kai kur, labiau tikėtina, kad šalies šiaurėje, palis, tačiau ir trumpai, ir nedaug. Vis dar bus vėjuota, ypač prie jūros. Antradienį pragiedruliai gana sparčiai dings, dangų užtrauks greitai plaukiantys žemi debesys. Iš jų tai šen, tai ten vis palis neilgai trunkantis lietus, kurį kai kur papildys šlapios snaigės.
Orai 2020-02-17

Žiemos liks vis mažiau: ateina šilumos banga

Ketvirtadienį Lietuvoje vyravo debesuoti su nedideliais pragiedruliais orai, kai kada lijo ar krito šlapias sniegas. Naktį nedaug kas tepasikeis – vis dar bus debesuota, pragiedrulių labai mažai. Iš žemų debesų daug kur trumpai ir negausiai palis arba kris šlapias sniegas. Kai kur galimas ir plikledis. Savaitgalį sulauksime atkeliaujančios šilumos bangos. Galima tikėtis daugiau, nei 8 laipsnių šilumos.
Orai 2020-02-13

Nuo pūgos iki perkūnijos: sinoptikai ragina atidžiau planuoti ryto kelionę į darbą

Lietuvos pajūryje vėjas jau stiprėja. Šiąnakt čia jo gūsiai gali siekti net 25 m/s greitį, o tai reiškia, kad pajūris gali sulaukti itin stiprios audros. Kartu atkeliauja ir smarkus lietus. Slinkdamas nuo Žemaitijos vidurio į rytus jis virs šlapiu sniegu ir dėl stipraus vėjo primins seniai regėtą pūgą. Gali būti net ir perkūnijos. Kauną, Uteną, Vilnių įsisiautėjęs ciklonas pasieks kaip tik rytinėmis piko valandomis, drėbs sniegą.
Orai 2020-02-09

Savaitgalio orų permainos – kai kur apsilankys nemalonus žiemiškas reiškinys

Lietuvoje penktadienį orai buvo išties neblogi. Nors savaitgalį rimtų užuominų apie žiemą nenusimato, tačiau laukia gana bjauroki orai – kai kur gali pūsti stiprus vėjas ir netgi iškristi šlapias sniegas. Artimiausią naktį debesuotumas dažnai bus labai menkas, tikėtini ir nemaži pragiedruliai. Visgi paryčiais pajūryje ims vis labiau niaukstytis, ten bus negausių kritulių – ir lietaus, ir šlapio sniego. Pakils bei sustiprės pietryčių, pietų vėjas.
Orai 2020-01-17

Reikės pasisaugoti: praneša apie naktį artėjantį pavojų ir orų pokyčius

Po šaltesnių orų daugelyje Lietuvos vietų pasirodęs sniegas priminė, kad žiema dar niekur nedingo. Tiesa, sinoptikai žada, kad vėliau orai ir vėl keisis, o vairuotojai bei pėstieji turės būti itin atidūs.  Pirmadienį Lietuvoje buvo apniukę orai, sulaukėme ir visokių kritulių, kai kur susidarė plikledis, lijundra.
Orai 2020-01-06

Rekordinė rudens šiluma: kokius orus atneša besikeičiantis klimatas?

Rekordinė lapkričio šiluma kelia klausimų, kaip ilgai mes ja džiaugsimės ir kada ateis vėsesni rudens, o kartu ir žiemos orai? Lapkričio mėnuo toliau stebina neįprasta šiam laikui šiluma – sinoptikų duomenimis, trečiadienį šilumos rekordai viršyti septyniuose šalies rajonuose, oro temperatūra perkopė 12 laipsnių. Prognozuojama, kad šiltesni nei įprasta šiam lapkričio metui orai laikysis dar kelias dienas, ryškesnio orų atvėsimo laukiama nuo lapkričio 19-osios.
Orai 2019-11-15

Ketvirtadienio orai vers kelti klausimus: ar dar ilgai mėgausimės šiluma?

Trečiadienį Lietuvos dangų dengęs debesų sluoksnis buvo skylėtas, pro tarpus dažnai švietė saulė. Naktį orai nedaug tepasikeitė – debesuotumas buvo nemažas, tačiau patys debesys nestori, o dažnai ir su pragiedruliais. Lietaus iš jų nesulaukėme, tačiau vietomis subolavo rūkas. Spalio 24-ąją laukia graži rudens diena, todėl įdomu dėl Bobų vasaros likimo. Panašu, kad šilti orai ir savaitgalį. Ketvirtadienį lietaus nenumatoma.
Orai 2019-10-24

Dar teks palaukti, bet ilgai laukta „bobų vasara“ atkeliauja į Lietuvą

Nors lietus artimiausiomis dienomis turėtų merkti ir toliau, tačiau sinoptikai žada, kad jau netrukus galėsime džiaugtis ilgai laukta „bobų vasara“.  Ketvirtadienį Lietuvoje nemažai lijo. Artimiausią naktį irgi bus debesuota, lietinga, bet daugiausiai lietaus sulauksime pirmoje nakties pusėje. Vėliau lis jau ne ištisai, o tik vietomis ir neilgai, bet kur nors gali ir gana skambiai. Vėjas vakarų, pietvakarių, stiprokas, o prie jūros ir su nemaloniais gūsiais.
Orai 2019-10-10

Artėja orų permainos: šalnas pakeis šilumos pliūpsnis

Antradienį Lietuvoje buvo nors ir vėsi, bet saulėta diena. Vakare ir artimiausią naktį didelių permainų nebus – vyraus menkai debesuotas arba visai giedras dangus, jokių kritulių nebus. Kai kada dangumi gali praplaukti aukštų, plonų debesų, bet nuo šalnų jie vargu ar apsaugos – jos suboluos daug kur. Trečiadienio rytas bus giedras, žolė daug kur boluos nuo šalnų. Saulei pakilus aukštėliau jos gana greitai pranyks.
Orai 2019-09-24

Sinoptikai perspėja: darganotasis ruduo atsiskleis visu gražumu

Antradienį Lietuvoje daug kur lijo, kai kur ir gana smarkiai. Šį vakarą ir vėliau naktį lietaus debesys suks ratus apie Lietuvą, jų bus daug, dėl to iki pat ryto visur bus paliję po kelis kartus. Visgi pragiedruliai kur nors pasirodyti irgi gali. Vėjas bus įvairių krypčių, stiprus, gūsingas, ypač arčiau jūros. Trečiadienio dieną vyraus debesuoti, su neilgai trunkančiais pragiedruliais orai. Kaip ir naktį, protarpiais lis, kai kada smarkiai. Perkūnija irgi gali pasigirsti.
Orai 2019-09-17

Antradienio atmintinė: rudeniškų orų prognozė ir ką šiandien pasveikinti

Pirmadienio naktį sostinėje pasirodė rudeniškas lietus. Antradienio rytas – vėsus, primenantis, kad vasara jau tikrai iškėliavo. Sinoptikai teigia, kad žvarbu bus ir artimiausiomis dienomis. Vėjas vers galvoti apie šiltesnius rūbus, o lyjantis lietus primins apie skėčius. Antradienio naktis buvo debesuota su pragiedruliais. Vietomis pasirodė trumpas lietus. Vėjas buvo vakarinių krypčių, 9–14 m/s, daugelyje rajonų gūsiai siekė 15–20 m/s. Temperatūra naktį 6–11, pajūryje 12–14 laipsnių.
Orai 2019-09-17

Sinoptikų prognozė antradieniui: nelaukti rudeniški svečiai saulės neužgoš

Itin karštus pirmadienio orus po nakties pavaduos kiek vėsesni, tačiau ne mažiau malonūs orai. Kritulių tikimybė yra, bet tik vietomis. Lietus neturėtų sugadinti dienos. Numatomi tikrai gražūs orai. Šiandien vietomis, daugiausia vakarinėje šalies pusėje, trumpai palis. Ciklono įtaka stiprės – pietryčių, pietų vėjo gūsiai kai kur sieks 15–17 m/s. Termometrai rodys nuo 20 iki 25 laipsnių šilumos. „Kitaip tariant, ir artimiausią parą numatomi gražūs orai.
Orai 2019-09-10

Orai toliau vėsta: prireiks ne tik skėčio

Orai išdaigų nekrečia ir kardinaliai nesikeičia. Kaip ir prognozuota, dangus žemei lietų dovanos iki pat savaitgalio. Šeštadienį ir sekmadienį kritulių tikimybė bus mažesnė, tačiau oro temperatūra nedžiugins – bus iki 20 laipsnių karščio, o vakarais teks ieškoti šiltesnių rūbų. Ketvirtadienį Lietuvoje vietomis lijo iš pavienių debesų. Vakare lietaus debesys tirps ir kurį laiką lis vis mažiau. Visgi netrukus iš vakarų atplauks atmosferos fronto debesys ir netrukus uždengs dangų visoje šalyje.
Orai 2019-07-04

Karštis ir toliau kankina: saulė bus negailestinga

Karštis kankina žmones. Termometrų stulpeliai kyla vis aukščiau, o atgaivos nėra net naktį. Panašu, kad niekas ir toliau nesikeis, tačiau galime tikėtis bent trumpo lietaus. Antradienio rytas buvo giedras, vėliau dangų nusėjo balti kamuoliniai debesys. Tikėtina, kad šį vakarą kai kurie jų išspaus šiek tiek lietaus. Temstant šie debesys gana sparčiai tirps, nyks ir sutemus vyraus jau giedras dangus. Toks jis išliks iki pat ryto. Vėjas bus labai silpnas, dažnai ir visai jokio.
Orai 2019-06-11

Po tobulo savaitgalio – svarbi sinoptikų žinia: savaitės pradžioje pasiseks tik vienam regionui

Savaitgalį orai buvo tikra dovana – visi galėjo mėgautis šiluma ir saule. Vis tik ateinančios savaitės pradžia nebus tokia maloninga – į Lietuvą atkeliauja lietus ir perkūnija. Tiesa, vakarinei šalies daliai seksis ir toliau. Lietuvoje ateinančią  naktį kai kur trumpai palis, galima perkūnija. Vietomis rūkas. Vėjas silpnas. Temperatūra 16–18 laipsnių šilumos.   Dieną daugelyje pietinių ir rytinių rajonų tikėtini  trumpi lietūs, vietomis perkūnija.
Orai 2018-07-22

Sinoptikai tikslina prognozę dėl šalčio: temperatūros kritimas kels šoką

Šiandien Lietuvos padangė buvo nusėta neaukštai plaukiančiais kamuoliniais debesimis. Iš kai kurių lijo. Vakare tie debesys tirps, nyks ir tamsiuoju paros metu atsivers vis didesni pragiedruliai. Vis dėlto kai kur iš dar nespėjusių ištirpti debesų trumpai ir negausiai palis. O kitur gali būti šalnų. Laimė, tos šalnos įmanomos tik dirvos paviršiuje. Rytojaus rytas bus šviesus, beveik visur ir saulėtas, o dieną kamuoliniai debesys į dangų pakils vėl.
Aktualijos 2018-06-05

Sinoptikas prabilo apie Lietuvą nustebinsiantį penktadienį: laukia „žaliasis ruduo“

Nors lietuviai džiaugiasi pagaliau atėjusiu pavasariu, tikrai negalima sakyti, kad jis toks, kaip visada. Lietuvos orai ėmė keistis net kelis kartus per dieną ir stebina ne tik lietumi. Šiandien į dangų pakilę lietaus debesys jau temstant sparčiai tirps ir nyks. Visgi pavieniai debesys sugebės lietų dalyti iki pat ryto, taigi, naktį kai kur palis. Vėlgi, jeigu palis, tai tik trumpai ir negausiai. Be to, dėl drėgmės pertekliaus gamtoje vietomis suboluos rūkas. Dažniausiai nelabai tirštas.
Aktualijos 2018-04-26

N. Šulijos dukra atskleidė intriguojančią paslaptį: ką nutyli sinoptikas

TV3 žinių orų pranešėjas ir sinoptikas Naglis Šulija apsilankė pramoginėje laidoje „Gero vakaro šou”. Čia trijų vaikų tėvas atsakinėjo į šmaikščius laidos vedėjų Mindaugo Stasiulio ir Justino Jankevičiaus klausimus, o tikra vakaro žvaigžde tapo jauniausia sinoptiko atžala Elžbieta. Anot jos, mokykloje mokiniai jos dažnai klausinėja, koks bus kitą dieną oras, tačiau ji jau žinanti, kaip į visus tokius ir panašius klausimus atsakyti.
2018-04-12

Sinoptikai įspėja dėl penktadienio – termometras šokinės lyg pašėlęs

 Orai artimiausią naktį labai primins orus pereitą naktį – mažai debesuota arba visai giedra bus prie jūros Žemaitijoje, galbūt ir Vidurio Lietuvoje, o rytinėje šalies pusėje dangų pridengs debesys. Tiesa, termometro rodmenys šalyje kis labai reikšmingai – nuo minus 15 iki 0. Atitinkamai šalčiau bus į vakarus nuo Kauno, o vieniša snaigė galbūt nukris kur nors į rytus nuo jo.
Aktualijos 2018-02-08

Pasipylė perspėjimai dėl orų: antradienis – kritinių permainų diena

Artimiausią naktį Lietuvoje numatomi jau gerai pažįstami mažai debesuoti orai. Galbūt kur nors ir pasnyguriuos, tačiau ir snaigės bus lengvos, ir bus jų nedaug. Kalbant apie Lietuvos laukus ar vieškelius posakis „sušalo į kaulą“ puikiai tiks ir dabar. Vėjas pietryčių, jau gana smarkus, taigi ir žvarbus. Rytoj dienos pradžia šviesi, galbūt net saulėta bus bene visur. Tačiau apie pietus pajūryje bei Suvalkijoje ims daugėti debesų, po to ims ir snyguriuoti.
Aktualijos 2018-01-15

Prieš savaitgalį – blogi rudeniškų orų ženklai

Artimiausią naktį dangus beveik visur apsiniauks, pragiedrulių bus mažai. Debesys plauks iš rytų ir bus pakankamai stori, kad kur nors sulauktume kritulių. Lietumi juos vadinti tikriausiai bus per drąsu, veikiau tai bus menka dulksna. Truks ji neilgai. Vėjas šiąnakt rytų, bet silpnas, rūkas greičiausiai nesusidarys.   Rytoj debesų apklotas pamažu tirps, nyks ir tuo pat metu trauksis į šiaurę.
Aktualijos 2017-09-28

Sinoptikai praneša, kada įvyks didysis orų pasistumdymas

Orams Europoje labai svarbios aukšto slėgio sritys žemyno rytuose ir vakaruose. Jos stiprėja, siekia susijungti ir netrukus perskirs ciklonus bei lietaus debesis. Tačiau dar ne rytoj. Kol vyks didysis pasistumdymas, Lietuvoje vis dar bus ankstyvam pavasariui būdingi permainingi vidutiniškai šilti orai. Dar šiandien iš pietų atkeliavęs lietus šį vakarą ir vėliau naktį keliaus per Lietuvą.

Naglis Šulija: jeigu būčiau „avataras“, norėčiau valdyti visas stichijas

Šiandien – ypatinga diena Nagliui Šulijai, minima Pasauline meteorologijos diena! Šia proga kalbiname orų guru apie jo darbą ir jį patį. Kaip nusprendėte tapti meteorologu? Mano tėvų kartoje visi buvo gamtininkai: tėvas buvo geologas, mama biologė, teta geografė, tad mano buvo labai dėsningas pasirinkimas, pagal tą vyraujančią aplinką. Įstojau aš į geografiją gamtos fakultete, o meteorologija buvo kaip geografijos dalis.
2016-03-23
Į viršų