Lietuvos dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė Pekine (Kinija) vykstančiame trečiajame pasaulio dviračių treko taurės varžybų etape pelnė sidabro medalius. Lietuvės komandų sprinto varžybų finale penktadienį 0,692 sek. pralaimėjo atrankos varžybų nugalėtojoms ir pasaulio čempionato bronzos medalių laimėtojoms kinėms Shuang Guo ir Jinjie Gong.

29 metų S. Krupeckaitė ir nugaros traumą išsigydžiusi 25 metų G. Gaivenytė atrankos varžybose, kuriose dalyvavo 17 komandų, buvo antros. Bendrojoje pasaulio taurės varžybų įskaitoje Lietuvos komanda su 16 taškų užima šeštąją vietą. Pirmauja Ukrainos komanda, surinkusi 25 taškus. Iš viso klasifikuota 17 komandų.

Londono olimpinių žaidynių atrankos klasifikacijoje Lietuvos komanda prieš šias varžybas buvo devinta, o tarp Europos komandų – septinta. Į olimpines žaidynes pateks dešimties šalių atstovės, o Europai galės atstovauti penkios komandos. Po varžybų Pekine lietuvės tarp europiečių bus šeštos.

Neolimpinėje rungtyje – 500 m atskiro starto lenktynėse – G. Gaivenytė tarp septyniolikos dalyvių buvo ketvirta. Ji distanciją įveikė per 35,189 sek. Nugalėjo kubietė Lisandra Guerra – 34,657 sek. G. Gaivenytei varžybos Pekine – pirmosios po traumos, kurią ji patyrė praėjusių metų birželį.

Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė (nuotr. Elta)Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė (nuotr. Elta)