REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Cinamono ir vandens mišinys yra toks pat puikus duetas kaip vitaminas D ir kalcis. Cinamonu praturtintas vanduo ne tik atgaivina, tačiau suteikia ir antioksidacinių savybių.

Cinamono ir vandens mišinys yra toks pat puikus duetas kaip vitaminas D ir kalcis. Cinamonu praturtintas vanduo ne tik atgaivina, tačiau suteikia ir antioksidacinių savybių.

REKLAMA

Apie cinamonu praturtinto vandens naudą kalba užsienio įžymybių šefė ir mitybos specialistė Serena Poon, „Culinary Alchemy“ ir „Just Add Water“ įkūrėja. „Iš esmės tai yra atvėsusi cinamono arbata, kuri verdama puode, užplikius šviežią cinamono lazdelę vandeniu“, – sako ji.

Apie sveikatingumą mitybos specialistė kalba savo kulinarinėse programose į tai įtraukdama emocinės ir dvasinės sveikatos aspektus.

„Mano patirtis rodo, sveikata yra neatsiejama nuo holistinio požiūrio. Negalima pasikliauti vien tuo, kad apkabinus kitą žmogų jūsų visos problemos išsispręs ir apkabinimas padarys stebuklą.

Sukūrus sveikatingumo ir holistinio gyvenimo būdų sankirtą į ją įeis ir visavertė mityba, poilsis, hormonų pusiausvyra, mankšta bei rūpinimasis psichine ir fizine sveikata“, – aiškina S. Poon.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš naudingų patarimų, kuriuo dalinasi Serena Poon, kuris padės pagerinti jūsų kasdienybę yra cinamono vanduo.

Kokia jo nauda?

„Vandens praturtinimas cinamonu ne tik atgaivina ir yra skanus, tačiau gali suteikti ir naudos sveikatai. Pavyzdžiui, suteikia antioksidacinių, priešuždegiminių ir priešvėžinių savybių, palaiko širdies veiklą, mažina cholesterolio kiekį ir gali padėti numesti svorio“, – sako S. Poon.

REKLAMA

Vis dėlto, mitybos specialistė nerekomenduoja gerti cinamono vandenį tiems, kurie nori mesti svorį ir jį vartotų kaip kitų produktų pakaitalą, nors toks praturtintas cinamonu vanduo ir gali padėti pagreitinti medžiagų apykaitą.

Kam nevertėtų jo gerti?  

Didelės cinamono dozės gali būti toksiškos kepenims, todėl žmonės, kurie serga kepenų ligomis turėtų būti itin atsargūs:

„Kaip ir daugelis kitų dalykų, nėra pakankamai ištirta koks yra cinamono poveikis nėščiosioms, todėl šios taip pat turėtų vengti didelių cinamono kiekių ir jo vartojimo.“

REKLAMA
REKLAMA

Anot S. Poon, žmonės kurie vartoja vaistus ar turi diagnozuotų ligų prieš vartodami vandenį, kuris praturtintas cinamonu, turėtų pasitarti su savo gydytoju.

Kada jį gerti?

„Dauguma žmonių teigia, kad jeigu vandenį su cinamonu gersite vėlesniu paros metu, jis padės jums numesti svorio.

Tačiau, daugelis kitų maisto specialistų atkreipia dėmesį Ajurvedos principą, kuris rekomenduoja atsikėlus ryte, pirmiausiai išgerti šilto vandens stiklinę, kad būtų paskatintas veikti virškinimas“, – aiškina mitybos specialistė Serena.

Visgi, moteris užtikrina, kad nėra jokių tikslių taisyklių, tad vandens ir cinamono mišinį galite vartoti bet kuriuo kitu metu, rašoma wellandgood.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip jį pasidaryti?

Pasigaminti vandens ir cinamono mišinį yra labai paprasta. Vieninteliai ingredientai, kurių prireiks yra: šviežia cinamono lazdelė ir šiek tiek vandens.

„Uždėkite vandenį ir palaukite, kol jis užvirs. Įdėkite į jį cinamono lazdelę ir leiskite jai pavirti, kol vanduo pasidarys sodriai rudos spalvos. Dažniausiai tai trunka iki 10-ies minučių. Nustokite virti skystį, išimkite cinamono lazdelę ir leiskite jam atvėsti, o tada mėgaukitės!“ – pataria Serena Poon, užsienio žvaigždžių šefė ir mitybos specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų