REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Staigus dujų kainų kritimas Europoje ir didelės apimties politiniai projektai dėl naujų dujotekių į ES ir Kiniją pravalgė „Gazprom“ biudžete milžinišką skylę, praneša finanz.ru.

Staigus dujų kainų kritimas Europoje ir didelės apimties politiniai projektai dėl naujų dujotekių į ES ir Kiniją pravalgė „Gazprom“ biudžete milžinišką skylę, praneša finanz.ru.

REKLAMA

Bendrovės finansinis planas per artimiausius 3 metus numato kasmetinį išlaidų viršijimą, palyginus su pajamomis, skelbiama šią savaitę paskelbtoje Rusijos „Sberbank“ ataskaitoje.

Nepadėtų ir nafta

Net jeigu naftos kainos išsilaikytų pastaruoju metu nusistovėjusiose ribose (50-60 JAV dolerių už barelį), skylė „Gazprom“ biudžete sudarytų ne mažiau nei 15 mlrd. dolerių, leidiniui paskaičiavo finansų analitikai Aleksas Fekas ir Valerijus Nesterovas.

Sumažinti deficitą „Gazprom“ gali tik imdama rekordines paskolas ir išparduodama aktyvus. Anot „Bloomberg“, „Gazprom“ biudžeto projekte 2017-2019 metais planuoja 27 mlrd. dolerių skolą ir pritraukti 6 mlrd. dolerių iš savo turto pardavimų.

REKLAMA
REKLAMA

Pinigai bus reikalingi „amžiaus statyboms“: „Sibiro jėga“, „Turkijos srautas“ ir Šiaurinis srautas 2“ bendrovei kainuos 20 mlrd. eurų (21,3 mlrd. dolerių), paskelbė „Gazprom“ valdybos pirmininkas Andrejus Vorobjovas.

REKLAMA

Arši konkurencija ir būsima kova dėl Europos

Užtikrinti šią pinigų sumą iš nuosavų lėšų yra praktiškai neįmanoma: dėl staigaus kainų kritimo Europoje, „Gazprom“ eksportas 2016-aisiais pasiekė rekordines žemumas per pastaruosius 12 metų, net nepaisant to, kad fiziškai gamtinių išteklių tiekimas išaugo 12,5 proc. ir pasiekė visų laikų Rusijos dujų eksporto rekordą, teigiama leidinyje.

2017-2018 metais „Gazprom“ prognozuoja pardavimo kainą 171 dolerio už tūkstantį kubinių metrų, jeigu nafta kainuos 50 dolerių už barelį, o tai, anot A. Feko ir V. Nesterovo, yra neįprastai žemos prognozės. 2016-aisiais naftai kainavus 41,2 dolerio už barelį, „Gazprom“ ES prekiavo dujomis už 159 dolerius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot „Sberbank“ ekspertų, „Gazprom“ ruošiasi tam, kad jiems teks taikyti nuolaidas Europos rinkoje, į kurią netrukus gali pradėti plaukti pigios žaliavos iš Kataro, Australijos ir JAV.

Dėl skylės biudžete „Gazprom“ negalės išmokėti padidintų dividendų pagal normas, kurias nustatė Rusijos finansų ministerija, – 50 proc. grynojo pelno. Anot „Bloomberg“ šaltinių, jau priimtas sprendimas užšaldyti suplanuotas išmokas trims metams.

Situacija naudinga tik valdžiai

Politinės ambicijos, realizuojamos su „Gazprom“ pagalba, brangiai kainuoja ir pačiai bendrovei, ir Rusijos biudžetui, o tuo pačiu ir patiems Rusijos gyventojams, konstatuoja „RusEnergy“ partneris Michailas Krutichinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šioje situacijoje laimi asmenys, kurie vykdo Kremliaus užsakymus, gaunantys milijardinius kontraktus iš biudžeto už vamzdžių tiesimą ir kompresorinių stočių statymą.

„Grazovecų-Vyborgo teritorijoje vidutinė vamzdyno kilometro kaina pasiekė 4,8 mln. dolerių, o tai trigubai viršija analogiškų projektų statybų kainas kitose šalyse,“ – pateikia pavyzdį ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų