REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas penktadienį pareiškė, kad Vakarų šalys darė Ukrainai „precedento neturintį“ spaudimą pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES).

REKLAMA
REKLAMA

„Mes visi matėme precedento neturintį spaudimą Ukrainai, kurį darė Vakarų šalys ir institucijos: aukščiausio rango Europos biurokratai iš tikrųjų reguliariai lankydavosi ne vien Ukrainos Aukščiausiosios Rados posėdžiuose, bet ir jos komitetų ir netgi darbo grupių posėdžiuose“, – S.Naryškinas sakė dalyvaudamas Kazanės mieste vykusiame forume.

REKLAMA

S.Naryšykinas sakė gavęs šią informaciją iš kai kurių Aukščiausiosios Rados deputatų ketvirtadienį. Pasak jo, ES pareigūnai nuolat lankydavosi Ukrainoje, nustatinėdami galutinius terminus, Ukrainai stengiantis vykdyti iš anksto iškeltas integracijos su Europa sąlygas, nors tie terminai buvo kelis kartus atidėti.

„Tų pasiuntinių argumentai taip pat vystėsi: šių metų pradžioje ukrainiečiams buvo pažadėta, kad asociacija (su ES) sparčiai pagerins visus jų gyvenimo aspektus ir lygį, tačiau dabar jie raginami palaukti aštuonerius ar dešimt metų, susiveržti diržus, būti kantriais ir susitaikyti su įmonių uždarymu bei masiniu nedarbu – po to kurią nors dieną galbūt ateis europinė laimė“, – komentavo Rusijos parlamento pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius nepasirašė asociacijos su ES sutarties per lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje vykusį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, jo vyriausybei savaite anksčiau paskelbus, kad Kijevas stabdo pasiruošimus šiam žingsniui. Tas sprendimas išprovokavo didelius Ukrainos opozicijos šalininkų protestus.

S.Naryškinas sveikino neseniai Ukrainos vyriausybės priimtą sprendimą siekti reikšmingai pagerinti šalies ekonominius ryšius su Rusija ir kitomis Maskvos vadovaujamos Muitų sąjungos valstybėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pareiškė, kad Ukrainos dalyvavimas Eurazijos sąjungos projekte yra neabejotinai naudingas, nes jis suteikia galimybę panaikinti žmonių ir prekių tikrinimą pasienyje, kuo, S.Naryškino nuomone, yra suinteresuoti Rusijos ir Ukrainos piliečiai – juolab kad Rusijoje nuolat dirba 3 mln. ukrainiečių, o dešimtys milijonų rusų ir ukrainiečių turi artimųjų kaimyninėse šalyse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų