REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar vienas Lietuvos užsiminimas, kad reikia atlyginti sovietinės okupacijos padarytą žalą, yra nepagrįstas. Tai trečiadienį pareiškė oficialus RF užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius, komentuodamas Lietuvos Premjero Andriaus Kubiliaus ketinimą įtraukti šį klausimą į Rusijos ir ES santykių darbotvarkę.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes ne kartą aiškinome, jog nėra jokio pagrindo reikalauti, kad Rusija išmokėtų kompensacijas, – pabrėžė diplomatas. – Mums šis klausimas išspręstas kartą ir visiems laikams.“

REKLAMA

Pasak Rusijos URM atstovo, Maskva labai apgailestauja, kad dabartinė Lietuvos valdžia „toliau inicijuoja mums nedraugiškas kampanijas ideologizuotų nuostatų pagrindu“.

„Tai, be abejo, negali neatsiliepti Rusijos ir Lietuvos santykių atmosferai ir pažangai praktinio bendradarbiavimo srityje, – pažymėjo diplomatas. – Mes įsitikinę, kad mūsų partneriai Europoje nepritars Vilniaus sumanymui suteikti destruktyvių momentų Rusijos ir ES dialogui.“

REKLAMA
REKLAMA

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kartoja, kad demokratinė valstybė turi pripažinti savo kaltes ir atsakomybę, ir tai yra išbandymas pačiai Rusijai.

„Okupacijos pripažinimas ir žalos atlyginimas – tai yra testas pačiai Rusijai. Demokratinė valstybė turi pripažinti savo kaltes ir atsakomybę. Mes turim palaukti, kol Rusija taps tokia valstybe. Mums patiems buvo sunku pripažinti žydų holokaustą Lietuvoje, bet mes tai pripažinome. Manome, kad Rusija irgi sugebės kalbėti apie okupaciją ir okupacijos žalos atlyginimą“, – LTV Naujienų tarnybai sakė A. Kubilius.

Kad iš Lietuvos būtų išvesta okupacinė kariuomenė ir atlyginta okupacijos metais padaryta žala, 1992-aisiais nuspręsta referendumu. Prieš dešimtmetį speciali komisija suskaičiavo ir konservatorių vadovaujamai Vyriausybei pateikė, kad sovietų okupacijos žalos dydis siekia 20 milijardų dolerių.  Tuomet tai buvo apie 80 milijardų litų, o praėjus 12 metų, dabartiniu kursu – 56 milijardai litų. Šiandien Lietuvos užsienio reikalų ministerija nėra linkusi kalbėti apie konkrečias sumas, tačiau esą šio klausimo Lietuva niekada nebuvo pamiršusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų