Dar vienas Lietuvos užsiminimas, kad reikia atlyginti sovietinės okupacijos padarytą žalą, yra nepagrįstas. Tai trečiadienį pareiškė oficialus RF užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius, komentuodamas Lietuvos Premjero Andriaus Kubiliaus ketinimą įtraukti šį klausimą į Rusijos ir ES santykių darbotvarkę.

„Mes ne kartą aiškinome, jog nėra jokio pagrindo reikalauti, kad Rusija išmokėtų kompensacijas, – pabrėžė diplomatas. – Mums šis klausimas išspręstas kartą ir visiems laikams.“

Pasak Rusijos URM atstovo, Maskva labai apgailestauja, kad dabartinė Lietuvos valdžia „toliau inicijuoja mums nedraugiškas kampanijas ideologizuotų nuostatų pagrindu“.

„Tai, be abejo, negali neatsiliepti Rusijos ir Lietuvos santykių atmosferai ir pažangai praktinio bendradarbiavimo srityje, – pažymėjo diplomatas. – Mes įsitikinę, kad mūsų partneriai Europoje nepritars Vilniaus sumanymui suteikti destruktyvių momentų Rusijos ir ES dialogui.“

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kartoja, kad demokratinė valstybė turi pripažinti savo kaltes ir atsakomybę, ir tai yra išbandymas pačiai Rusijai.

„Okupacijos pripažinimas ir žalos atlyginimas – tai yra testas pačiai Rusijai. Demokratinė valstybė turi pripažinti savo kaltes ir atsakomybę. Mes turim palaukti, kol Rusija taps tokia valstybe. Mums patiems buvo sunku pripažinti žydų holokaustą Lietuvoje, bet mes tai pripažinome. Manome, kad Rusija irgi sugebės kalbėti apie okupaciją ir okupacijos žalos atlyginimą“, – LTV Naujienų tarnybai sakė A. Kubilius.

Kad iš Lietuvos būtų išvesta okupacinė kariuomenė ir atlyginta okupacijos metais padaryta žala, 1992-aisiais nuspręsta referendumu. Prieš dešimtmetį speciali komisija suskaičiavo ir konservatorių vadovaujamai Vyriausybei pateikė, kad sovietų okupacijos žalos dydis siekia 20 milijardų dolerių.  Tuomet tai buvo apie 80 milijardų litų, o praėjus 12 metų, dabartiniu kursu – 56 milijardai litų. Šiandien Lietuvos užsienio reikalų ministerija nėra linkusi kalbėti apie konkrečias sumas, tačiau esą šio klausimo Lietuva niekada nebuvo pamiršusi.


Rašyti komentarą...
i
idomu
2012-07-26 09:52:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva nuo okupantu gavo
Vilniaus krasta
klaipedos krasta
Ignalinos AS
Mazeikiu nafta
kelius
mokyklas
darzelius
daug gamyklu
Elektrenus
Kaisiadoriu Hidroakumuliacine
autostrada i Klaipeda
Laisva Lietuva pasistate Valdovu rumus ir privatizavo Draugystes viesbuti
Dar dvi tokios okupacijos ir busim galingesni uz Vokietija
Atsakyti
0

D
Dainius
2012-07-27 19:30:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oi tik nereikia susimildamas! : )
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų