REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija ir Kinija intensyvina karinį bendradarbiavimą

Rusija ir Kinija antradienį paskelbė planus intensyvinti dvišalio karinio bendradarbiavimo programą, kuri yra dalis strateginės Maskvos ir Pekino partnerystės. Šiemet šalys planuoja surengti 25 bendras karines pratybas. Apie tai per tarpusavio susitikimą pareiškė abiejų valstybių gynybos ministrai Anatolijus Serdiukovas ir Liangas Guanglie.

REKLAMA
REKLAMA

A. Serdiukovas neatskleidė planuojamų pratybų detalių, tačiau pareiškė, kad Maskva yra „patenkinta dabar esančiu kariniu ir kariniu-techniniu bendradarbiavimo lygiu“ su Kinija. Rusijos ir Kinijos gynybos ministrai susitiko antradienį, o jau trečiadienį Maskvoje prasideda Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijai priklausančių valstybių gynybos ministrų susitikimas. Ši organizacija yra regima kaip galima NATO konkurentė.

REKLAMA

Kremlius būtent ir stengiasi pabrėžti augantį Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos karinį vaidmenį ir teigia, kad gynybos ministrų susitikimas yra viena svarbiausių organizacijos veiklų. Šanchajaus bendradarbiavimo organizacija pirmas karines pratybas rengė 2007 metais, o tuometis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjo apie augantį organizacijos gynybinį potencialą.

Be Rusijos ir Kinijos Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijai dar priklauso Centrinės Azijos valstybės – Kazachstanas, Uzbekistanas, Tadžikistanas ir Kirgizija. Indija, Pakistanas ir Mongolija turi stebėtojų teises.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija ir Kinija pirmas bendras karines pratybas surengė 2005 metais, kai buvo išspręstas dvišalis ginčas dėl sienos. Maskvai Kinija yra itin svarbi kaip itin didžiulė ginkluotės eksporto rinka. Po Sovietų Sąjungos žlugimo Rusija Kinijai pardavė ginklų už milijardus dolerių.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas prieš kurį laiką teigė, kad Maskva ir Pekinas turi bendrą šiuolaikinio pasaulio raidos viziją.

Abi valstybės siekia neleisti JAV ir Europai įgyti įtakos Centrinėje Azijoje, kur auga varžybos dėl itin gausių šio regiono naftos ir dujų atsargų. Kirgizija vasario mėnesį jau pasidavė Rusijos spaudimui ir mainais už Kremliaus suteiktą 2,15 mlrd. dolerių vertės paskolą sutiko uždaryti šalyje veikusią JAV karinių oro pajėgų bazę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija vakar taip pat pareiškė, kad šiemet atliks mažiausiai 5 savo naujos tarpkontinentinės balistinės raketos „Bulava“ bandymus. Šią raketą Rusijos ginkluotosios pajėgos turėtų pradėti naudoti jau šių metų pabaigoje.

Iš povandeninio laivo paleidžiama raketa gali skrieti daugiau nei 5 tūkst. kilometrų ir vienu metu gabenti iki 10 branduolinių galvučių. Tačiau mažiausiai pusė iš 10 atliktų šios raketos bandymų buvo nesėkmingi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų