REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos vietos rinkimuose dalyvavę dabartinės valdančiosios frakcijos opozicijos atstovai nepasiekė žymaus atotrūkio Ukrainos Rytuose. Tačiau ir valdantieji nepasiekė lengvų pergalių Centro ir Vakarų Ukrainoje.

Ukrainos vietos rinkimuose dalyvavę dabartinės valdančiosios frakcijos opozicijos atstovai nepasiekė žymaus atotrūkio Ukrainos Rytuose. Tačiau ir valdantieji nepasiekė lengvų pergalių Centro ir Vakarų Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nedemokratinių jėgų revanšas, kuriuo mus taip gąsdino, neįvyko“, – rinkimų rezultatus įvertino Ukrainos prezidentas. Rinkimai vyko sekmadienį, juose dalyvavo 46 proc. rinkėjų, tai yra 2 proc. mažiau, negu 2010-ųjų rinkimuose.

REKLAMA

Opozicija: mažiau nei tikėtasi

Prezidentas turėjo omenyje „Opozicinis bloką“, šios partijos rezultatas iš tiesų rodo, kad revanšas neįvyko, teigia Ukrainos politologas Vladimiras Fesenka. Jo teigimu, „Opozicijos blokas“, suformuotas iš esmės iš buvusių pasprukusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus „Regionų partijos“ funkcionierių, tikėjosi gauti didžiąją daugumą balsų rusakalbėse apskrityse, tačiau tai nepavyko. Ekspertas atkreipė dėmesį, kad oficialių duomenų apie rinkimus dar nėra, todėl remiamasi yra apklausomis išėjus iš balsavimo vietos ir rinkimų proceso dalyvių apklausomis.

REKLAMA
REKLAMA

Donecko srityje gubernatoriumi paskirtas Pavelas Žebrivskis pirmadienį pareiškė, kad „Opozicinis blokas“ pirmauja, tačiau iš esmės sritis gali būti kontroliuojama ukrainiečių jėgomis. Anot P. Žebrivskio, „Opozicinis blokas“ gavo daugumą trijose vietos tarybose, tačiau demokratinės partijos, nors ir išskaidytos, tačiau taip pat gavo pakankamai palaikymo ir, susijungusios į koaliciją, galėtų sudaryti daugumą 2/3 Donecko srities miesto ir rajonų tarybų.

Didžiausiame Kijevo valdžios kontroliuojamame mieste, Mariupolyje, rinkimai neįvyko ir bus surengti vėliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Slovjanske meru greičiausiai taps buvęs V. Janukovyčiaus partijos narys Vadimas Liachas, kuris pasinaudojo savo rinkimų agitacijoje buvusios merės Neli Štepos vardu (ji vienu metu agitavo už DLR smogikus, vėliau keitė nuomonę, galų gale buvo nušalinta nuo pareigų, suimta ir atvežta į Kijevą).

Dnepropetrovske „Opozicinio bloko“ kandidatas, buvęs „Regionų partijos“ narys Aleksandras Vilkulas (kurį laiką vadovęs oligarcho Rinato Achmetovo įmonei) užsitikrino patekimą į antrąjį balsavimo turą, kur jo oponentu turėtų tapti naujos partijos UKROP narys Borisas Filatovas, buvęs srities gubernatoriaus pavaduotojas, kai juo dar buvo kitas oligarchas Ihoris Kolomoiskis. Anot buvusių „regionalų“ pateikiamų duomenų, už A. Vilkulą balsavo 37,5 proc., už B. Filatovą – 35,3 proc. Rinkimuose į srities tarybą nugalėjo „Opozicinis blokas“ – 34 proc. (patikrinta 90 proc. protokolų), praneša partija.

REKLAMA

Neformalioje Rytų Ukrainos sostinėje – Charkove, įtikinamai turėtų laimėti dabartinis miesto vadovas, žymus Ukrainos politikas Genadijus Kernesas. Anksčiau jis buvo vienas iš „Regionų partijos“ lyderių, o šiuose rinkimuose dalyvavo kaip „Atgimimo“ atstovas, kurią Ukrainos žiniasklaida pakrikštijo Kolomoiskio projektu. Tai, kad G. Kernesas perėjo į „Atgimimą“, užtikrino partijai daugumos balsus ir miesto tarybos balsavime, mano V. Fesenka. Išankstiniais duomenimis, ji pirmauja su dideliu atitrūkimo, surinkusi apie 53 proc. balsų.

REKLAMA

Charkovas – tik vienas iš nedaugelio didžiųjų miestų, kurių valdžios likimas paaiškės jau po pirmojo turo. Daugelyje kitų miestų balsavimas tęsis antrajame ture lapkričio viduryje.

Sostinės meras Vitalijus Kličko, pasitvirtinus sociologų prognozėms prieš rinkimus, nesugebėjo nugalėti pirmajame ture, tačiau pateko į antrąjį, gerokai lenkdamas artimiausius persekiotojus. Anot išankstinių duomenų, rinkimuose V. Kličko surinko 38,4 proc. balsų.

Prieš pusantrų metų V. Kličko nugalėjo jau pirmajame ture, gavęs 56,7 proc. rinkėjų Kijeve palaikymą. Sostinėje daugelis gyventojų yra nusivylę bendru pragyvenimo lygiu, tačiau bendrai didelių priekaištų dabartiniam valdytojui neturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antrasis turas yra numatytas ir Odesos mero rinkimuose. Jame, anot kelių apklausų, pateko dabartinis miesto vadovas Genadijus Truchanovas ir „Petro Porošenkos bloko“ atstovas Aleksandras Borovikas, dirbantis srities gubernatoriaus Michailo Saakašvilio patarėju. A. Borovikas daug didesnį palaikymą, negu prieš tai prognozavo soc. apklausos. Tačiau kitos organizacijos – „Už teisingus rinkimus“ duomenimis, dabartinis Odesos meras jau surinko 53 proc. balsų, o jo pagrindinis konkurentas A. Borovikas – 29 proc.

Lvove dabartinis meras ir „Samopomošč“ („Savipagalbos“) partijos lyderis Andrejus Sodovojus turėjo surinkti apie 49 proc. rinkėjų balsų, antroje vietoje – nacionalistinės partijos „Svoboda“ atstovas Ruslanas Košulinskis.

REKLAMA

Į miesto tarybą lyderiai su 22.08 proc. balsų (apskaičiavus 71 proc. balsavusiųjų) yra „Petro Porošenkos bloko“ atstovai. Antroje vietoje – „Svoboda“ (12,6 proc.). „Samopomošč“ turi 12,49 proc., „Batkivčina“ – 10,09 proc. Penkių procentų ribą peržengia: „Pilietinė pozicija“, Radikali Oleho Liaško partija, UKROP ir kelio kitos partijos. Anot politologų panaši mišri sudėtis bus daugelyje sričių ir miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų