• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išaugęs nedarbas ir sumažėję atlyginimai verčia gyventojus atsisakyti net valstybės paramos, skiriamos modernizuoti daugiabučiams namams.

REKLAMA
REKLAMA

Ekonomikos pakilimo laikotarpiu su džiaugsmu sutikę dalyvauti Daugiabučių namų modernizavimo programoje, žmonės pradeda nerimauti, jog ši programa taps akmeniu po kaklu.

REKLAMA

Atsikando

Anot kai kurių Kretingos gatvės 55 namo gyventojų, finansinė žmonių padėtis prastėjanti, palūkanos esančios tikrai nemažos - per 10 proc., todėl tęsti programos ir imti paskolų sumokėti už atliktus darbus jie nebenorintys. Nepaisant tokių nuotaikų namo bendrijos "Mano kiemas" pirmininkas Vidutis Sakalauskas gyventojų nuomonę esą ignoruojantis ir yra pasiryžęs programą tęsti - liko tik apšiltinti namo fasadą, o durys, langai jau yra pakeisti.

REKLAMA
REKLAMA

"Buvo organizuotas susirinkimas dėl namo apšiltinimo, bet sprendimas nepriimtas, nes nesurinkta balsų dauguma. Pirmininkas pasakė, kad teks organizuoti dar vieną susirinkimą, o po kiek laiko staiga ėmė šnekėti, kad nieko nebereikia, užtenka esamo protokolo. Jo mums nerodo", - pasakojo vienas iš namo gyventojų.

Anot pokalbininko, jo paties iniciatyva jau surinkta 30 pasisakančių prieš namo apšiltinimą ir reikalaujančių, kad be jų asmeninio sutikimo nebūtų imamos jokios paskolos, žmonių parašų. Iš viso name yra 60 butų, 63 savininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės nebenorintys tęsti namo modernizavimo, anot gyventojų, esanti ir prasta prieš tai padarytų darbų kokybė bei didelė jų kaina.

"Ir taip neskaidrūs dalykai vyksta, o dar krizė", - norą atsisakyti dalyvauti programoje motyvavo gyventojai.

Dalį paramos tektų grąžinti

Pasak Daugiabučių namų modernizavimo programą administruojančios Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros viešųjų ryšių specialistės Lauros Kurlavičienės, iš daugiau nei 300 daugiabučių namų savininkų bendrijų, dalyvaujančių programoje, ją tęsti atsisakė 6. Bendrijos tai padarė motyvuodamos sunkmečiu.

REKLAMA

Agentūra atkreipia dėmesį, kad žengti tokį žingsnį yra įmanoma: "Sprendimas dėl dalyvavimo, o taip pat ir atsisakymo dalyvauti programoje turėtų būti priimamas balsų dauguma, jeigu bendrijos įstatuose nenumatyta kitaip. Sprendimų priėmimas bendrijoje yra organizuojamas tik sušaukus narių susirinkimą arba atlikus apklausą raštu, jeigu tai yra numatyta bendrijos įstatuose."

Bendrijos įgaliotas asmuo raštu turėtų informuoti agentūrą pateikdamas susirinkimo protokolą ar jo išrašą, liudijantį apie butų ir kitų patalpų savininkų sprendimą, susijusį su programos įgyvendinimu.

REKLAMA

Beje, anot agentūros specialistų, sprendimus gali priimti tik būsto savininkai, todėl minėtu "Mano kiemo" atveju surinkti 30 žmonių parašų gali kelti abejonių dėl sprendimo teisėtumo.

Agentūra atkreipia butų savininkų dėmesį ir į tai, kad pagal šiuo metu galiojančią valstybės paramos teikimo tvarką būsto savininkai, norėdami gauti 50 proc. siekiančią valstybės paramą, be kitų modernizavimo priemonių turi įgyvendinti ir namo išorės sienų apšiltinimo darbus. Tai yra vienas iš privalomų reikalavimų teikiant tokio dydžio paramą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jeigu namo išorės sienos nebus šiltinamos, tai būsto savininkams bus teikiama mažesnė finansinė valstybės parama ir būsto savininkai jau išmokėtą valstybės paramos lėšų skirtumą turės grąžinti į valstybės biudžetą", - perspėja agentūra.

Kaip tik tokia esanti "Mano kiemo" situacija - bendrija namą atnaujina etapais, dalis investicijų projekte numatytų modernizavimo priemonių jau yra įgyvendinta. Dėl likusių priemonių, taip pat ir priemonės "Namo lauko sienų šiltinimas" įgyvendinimo šiemet gegužę su agentūra pasirašyta valstybės paramos sutartis. Šiuo metu, anot agentūros, vykdomas statybos rangos darbų pirkimo konkursas.

REKLAMA

"Neturtingą gyvenimą primesti visiems?"

Vidutis SAKALAUSKAS, bendrijos "Mano kiemas" valdybos pirmininkas:

Ruošiamės konkursui, vyks susirinkimas, o tada ir spręsime, reikia apšiltinti namą ar nereikia. Yra keletas žmonių, kurie gyvena neturtingai, bet ar tokį gyvenimą reikia primesti ir visiems kitiems? Juk po renovacijos ir už šildymą mokėti reikės mažiau. Žiūrint į ateitį tie maždaug 8 tūkstančiai litų dviejų kambarių butui nėra tiek jau daug. Be to, yra juk ir remiamos pajamos.

Valstybė apmoka 50 procentų sumos dalyvaujantiems modernizacijos programoje, o jeigu mes įgyvendinsime tik dalį jos, parama sieks 30 procentų. Jau pakeitėme langus, duris ir gavome 50 procentų paramą. Atsisakymas dalyvauti programoje toliau reikštų tai, kad dalį pinigų tektų grąžinti valstybei. Nepasinaudoti tokia valstybės parama... Be to, juk žmonės dar 2006 metais yra už viską pasirašę - "už" balsavo 54 savininkai. Tik tada buvo kita suma, šiek tiek pigiau, bet dėl to po konkurso mes ir organizuosime susirinkimą - balsuoti dėl tos sumos.

REKLAMA

Taip, turiu ir aš tuos žmonių parašus, kuriuos rinko nepatenkintieji, bet taip negalima daryti - turi būti paaiškinta, dėl ko rašytis, o dabar kai kurie butų savininkai pasirašė, bet sako: "Ne, aš nesupratau."

O kaip dėl nekokybiškai padarytų darbų? Rangovai yra nebaigę kelių darbelių ir aš jų nepriimu, kol visko nepadarys. Ar tai blogai, kad nepriimu darbų užsimerkęs ir reikalauju iš rangovo kokybės? Tie nepatenkinti gyventojai jau ir ekonominę policiją kvietė, į prokuratūrą kreipėsi, bet pažeidimų nebuvo nustatyta.

Giedrė NORVILAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų