REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rems Šimonytę prie sienos: nori išsiaiškinti, ar Vyriausybė derėjosi su Minsko režimu

Papildyta 10.02 val.

Opozicija premjerei Ingridai Šimonytei pateikė 12 klausimų ir klausia, ar aukšti Vyriausybės pareigūnai susitikinėjo ir derėjosi su „Belaruskalij“ atstovais. Seimo nariai kelia prielaidą, kad derybos su Minsku lėmė tai, kad spaudimas nuo Lietuvos sienos buvo permestas prie sienos su Lenkija.

Opozicija premjerei Ingridai Šimonytei pateikė 12 klausimų ir klausia, ar aukšti Vyriausybės pareigūnai susitikinėjo ir derėjosi su „Belaruskalij“ atstovais. Seimo nariai kelia prielaidą, kad derybos su Minsku lėmė tai, kad spaudimas nuo Lietuvos sienos buvo permestas prie sienos su Lenkija.

REKLAMA

„Tai tie patys klausimai, kuriuos ir tyrimo komisija galėtų nagrinėti. Pirmiausia, ar premjerė žinojo, kad yra iškviestas Lukašenkos režimo tarpininkas į Vilnių, ar žinojo, kad tokie susitikimai vyksta, ar žinojo, kad jis susitinka su URM viceministru, ar buvo informuota, apie ką kalbėta, kas pažadėta iš vienos ir kitos pusės? Premjerė turės galimybę atsakyti į tuos klausimus“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį sakė demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.

Pasak jo, informacija, kad Baltarusijos pareigūnai lankėsi Lietuvoje ir susitiko su URM atstovais pirmiausia pasirodė spaudoje, tačiau vėliau atsirado šaltiniai, kurie šią informaciją patvirtino.

REKLAMA
REKLAMA

„Darant prielaidas, pasižiūrėti, kaip keitėsi spaudimas prie mūsų sienos. Iš tikrųjų matome, kad tas drastiškas spaudimas persikėlė į Lenkijos ir Baltarusijos pasienį nuo mūsų sienos. Galbūt tai buvo kažkoks signalas, ar derėtis galima ar ne, ar reikalavimas iš Baltarusijos pusės pasiųsti signalą. Jis buvo pasiųstas.

REKLAMA

Tų šaltinių atsiranda vis daugiau, bet juos reikia patikrinti. Mes neturime tokios galimybės, mes nesame kažkokia įstaiga, tą galime tik parlamentinės kontrolės metu padaryti. Tai, manau, tai tikslingą būtų padaryti“, – teigė S. Skvernelis.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad spalio mėnesį užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Baltarusijos įmonės „Belaruskalij“ atstovais. G. Landsbergis šia tema trečiadienį kalbėti nepanoro.

„Nekomentuosim tokių susitikimų. <...> Yra diplomatinė praktika nekomentuoti ir nepatvirtinti susitikimų, kurie atsiranda viešojoje erdvėje nežinia kaip“, – nukirto G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Seimui ketvirtadienį pristatomi nauji opozicijos siūlymai tirti situaciją dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą. Praėjusį ketvirtadienį Seimui atsisakius sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, opozicijos parlamentarai dabar teikia du siūlymus. 

52 Seimo nariai siekia, kad tyrimo imtųsi laikinoji komisija iš 13-kos Seimo narių, turinčių teisę dirbti su įslaptinta informacija. 

Be to, 38 parlamentarai įsitikinę, kad tyrimą galėtų atlikti Seimo Užsienio reikalų komitetas. Jam siūloma suteikti laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus. 

„Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą tęsiasi, nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei. Baltarusijos įmonė prieš įsigaliojant sankcijoms pervedė avansą krovinių pervežimą vykdantiems „Lietuvos geležinkeliams“ už kelis mėnesius į priekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl reputacinės žalos susisiekimo ir užsienio reikalų ministrai Marius Skuodis bei G. Landsbergis buvo parašę atsistatydinimo pareiškimus, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė nutarė jų netenkinti.

Vyriausybės vadovė taip pat yra sakiusi, kad visus atsakymus į klausimus, susijusius su kalio trąšų tranzitu, Vyriausybė turi turėti iki sausio 31 dienos.  

Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija antradienį paskelbė, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis su „Belaruskalij“ ir jos pakeitimai kelia grėsmę šalies saugumui. Galutinį sprendimą turės priimti Vyriausybė – tai ji turi padaryti per 15 dienų, tikėtina, kad tai įvyks sausio pradžioje.

Vyriausybė jau įsigaliojus sankcijoms paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos.

Jinau dirba Rusijai, o ne Lietuvai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų