• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Centrinės ir Rytų Europos ekonomika ir toliau patiria spaudimą, kurį lemia, visų pirma, glaudžios ekonominės sąsajos su ES šalimis. Pastaruoju metu susitraukus senųjų ES narių pramoninei gamybai, Centrinės ir Rytų Europos valstybėse jau pastebimi „dugno“ formavimosi požymiai.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai rugsėjo regiono apžvalgoje rašo Austrijos investicinių fondų bendrovė „Raiffeisen Capital Management“.

REKLAMA

Artimiausiais mėnesiais tai turėtų teigiamai veikti Rytų Europos ekonomiką ir dar kartą kilstelėti eksportą. Ateinančių mėnesių prognozės taip pat geresnės, nors grįžti į prieš krizę buvusį lygį turėtų užtrukti labai ilgai.

Nors Rusijos pramoninė gamyba, palyginti su pernai, gerokai sumažėjusi, žemiau dabartinio ir taip žemo lygio ji jau nebekrenta. Vis dar aukštas nedarbo lygis ir mažėjančios realiosios gyventojų pajamos kerta per mažmeninės prekybos apimtis. Mažėjant mokestinėms pajamoms ir didėjant išlaidoms ekonomikai skatinti, toliau auga biudžeto deficitas. Akivaizdu, kad rinkose vis dar vyrauja lūkesčiai, jog pasaulio ekonomika atsigaus ir dėl to padidės žaliavų paklausa. Jeigu žaliavų kainos ir toliau kiltų, Rusija iš to daug išloštų.

REKLAMA
REKLAMA

Naujausi ekonomikos rodikliai ir toliau piešia nevienalytį Lenkijos konjunktūros paveikslą. Vis dėlto galima vertinti, kad ekonomika, 1-ąjį 2009 m. ketvirtį tiesiog kritusi laisvuoju kritimu, jau taisosi. Nepaisant susilpnėjusio zloto kurso, sparčiai kilo importas ir šiek tiek krito eksportas. Pastaraisiais mėnesiais šiek tiek augusi infliacija šiuo metu yra stabili. Rugsėjį zloto kursas euro atžvilgiu šiek tiek krito, kaip ir Lenkijos vyriausybės obligacijos.

Nepaisant ekonomikos nuosmukio 1-ąjį metų pusmetį, Lenkija laikoma viena iš stabiliausių Centrinės ir Rytų Europos regiono valstybių ir gauna neproporcingai daug naudos iš pastaruoju metu pagerėjusių Eurozonos konjunktūros prognozių. Nors žvelgiant į ilgalaikes perspektyvas zloto kursą palaiko teigiama kryptimi judantis einamosios sąskaitos balansas, atsižvelgiant į vis dar nestabilią ekonomikos padėtį ir toliau galima tikėtis trumpalaikio valiutos smukimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų