REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikriausiai visi yra girdėję apie kiaušinių lukštų naudojimą sode. Tačiau paaiškėjo, kad kai kurios istorijos apie kiaušinių lukštus ir jų stebuklingas savybes yra tik sodininkystės mitai. Sužinokite, kokiose situacijose iš tikrųjų verta juos naudoti. 

Tikriausiai visi yra girdėję apie kiaušinių lukštų naudojimą sode. Tačiau paaiškėjo, kad kai kurios istorijos apie kiaušinių lukštus ir jų stebuklingas savybes yra tik sodininkystės mitai. Sužinokite, kokiose situacijose iš tikrųjų verta juos naudoti. 

REKLAMA

Ekologiška sodininkystė dažnai grindžiama buitinių atliekų naudojimu augalų priežiūrai. Daugelis žmonių vertina tokius sprendimus, nes jie leidžia be didelių pastangų įgyvendinti zero waste filosofiją. 

Kiaušinių lukštų naudojimas yra labai populiarus. Rekomenduojama juos naudoti tiek namuose, tiek sode. Deja, ne visi patarimai duoda tokių rezultatų, kokių tikimės. Kai kurie teiginiai apie kiaušinių lukštų savybes – mitai. 

Kaip sode panaudoti kiaušinių lukštus? 

Vienas iš rekomenduojamų kiaušinių lukštų panaudojimo būdų yra iš jų pasigaminti trąšas – džiovinant arba užpilant vandeniu. Šioje maistinėje medžiagoje yra labai daug kalcio ir ji rekomenduojama augalams, mėgstantiems šarminę žemę, pavyzdžiui, levandoms.

REKLAMA
REKLAMA

Susmulkintus kiaušinių lukštus taip pat rekomenduojama užkasti po jaunais daigais. Kai kurie žmonės rekomenduoja kiaušinių lukštus kaip augalų mulčią, kuris turėtų išlaikyti dirvą drėgną ir apsaugoti nuo piktžolių augimo. Kiaušinių lukštai taip pat rekomenduojami kaip priemonė nuo sraigių. 

REKLAMA

Kuo neturėtumėte tikėti? 

Būsime atviri, kiaušinių lukštai sode nėra tokie naudingi, kaip mano daugelis sodininkų. Atėjo laikas išsiaiškinti, kas yra mitai. 

Kiaušinių lukštai kaip trąša neduoda tokių gerų rezultatų, kaip žmonės galvoja. Taip, juose yra daug kalcio, bet jie suyra labai lėtai. Jų naudojimas kaip trąša neduos tiesioginių rezultatų. Teks laukti kelis sezonus, ir rezultatai nebus labai įspūdingi. 

Augalų sėjimas į lukštus gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Kaip minėjome, maistinės medžiagos iš jų išsiskiria labai lėtai, be to, lukštas gali apriboti šaknų vystymąsi. Geresnė išeitis – kiaušinių lukštus supilti į duobutę, tačiau dėl ilgo šios medžiagos irimo šią gudrybę geriau naudoti su daugiamečiais augalais. 

REKLAMA
REKLAMA

Skystosios trąšos iš kiaušinių lukštų taip pat neduos jokių matomų rezultatų. Pamirkius juos vandenyje, išsiskirs tik nedidelis maistinių medžiagų kiekis. 

Ar lukštai gali apsaugoti nuo sraigių? 

Jau žinote, kad kiaušinių lukštai netiks kaip trąša. Tikriausiai svarstote, ar likusios istorijos apie kiaušinių lukštus taip pat yra mitai. Ne visiškai. Kai kurie žmonės abejoja, ar kiaušinių lukštai gali sustabdyti sraigių invaziją. 

Jie mano, kad susmulkinti lukštai nėra pakankamai aštrūs, kad pakenktų sraigėms. Kita vertus, sraigėms nepatinka, kad daiktai prilimpa prie kūno, todėl jei turite daug lukštų, tikrai galite išbandyti šį metodą. 

Norint aplink augalus uždėti kelių centimetrų sluoksnį, apsaugantį dirvą nuo išdžiūvimo ir piktžolių, lukštų prireiks labai daug! Tikriausiai nė vienas namų ūkis nesunaudoja tiek kiaušinių, kad galėtų apdengti augalus net ir mažiausiame sode. 

Tai antraste 'kur jie pravers', o straipsnyje kur naudoja, bet tai mitas :D tai b l, kur jie pravers? Taip ir nesupratau nieko, kas sodo neturi kur juos det :D
Arba aš pasenau nors man 35metai arba žurnalistai neturi gerų normalių straipsniu kad butu tikrai naudingi žmogui.Kaip sakoma nieko nepadarysi ateiviu karta.
Žurnalistinio kvailumo viršūnė...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų