REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

72 metų moteris, pavartojusi užterštus akių lašus, patyrė pavojingą akių infekciją – nežinoma, ar nepaisant gydymo ji kada nors atgaus ankstesnį regėjimą.

72 metų moteris, pavartojusi užterštus akių lašus, patyrė pavojingą akių infekciją – nežinoma, ar nepaisant gydymo ji kada nors atgaus ankstesnį regėjimą.

REKLAMA

Pacientė, kurios istorija buvo pasidalinta žurnale „Antimicrobial Agents and Chemotherapy“ (Antimikrobiniai agentai ir chemoterapija“), vartojo „EzriCare Artificial Tears“ akių lašus, kurie vėliau buvo atšaukti dėl galimo pavojaus sveikatai.

Šie lašai buvo išimti iš prekybos šių metų pradžioje, kai Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) perspėjo, jog produktas buvo siejamas su vaistams atspariomis bakterinėmis infekcijomis, sukeliančiomis regėjimo praradimą ir net mirtį, rašo express.co.uk.

Tačiau šis atvejis rodo, kad užteršti akių lašai, kuriuos sukūrė „Aru Pharma Inc“ ir pagamino „Global Pharma Healthcare“, kėlė problemų dar gerokai anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Užteršti akių lašai

Žurnale išsamiai aprašoma, kaip moteriai iš Klivlando (JAV) 2022 m. lapkritį buvo diagnozuota ragenos opa, kurią sukėlė užteršti akių lašai.

REKLAMA

Ataskaitoje infekcinių ligų gydytojai ir mikrobiologai įvardijo akių lašus kaip infekcijos šaltinį, kurį sukėlė  žaliamėlė pseudonoma (Pseudomona aeruginosa).

Pseudomona aeruginosa yra patogeninė bakterija, kuri yra atspari daugumai antibiotikų.

Ši bakterija gali sukelti išorinės ausies landos uždegimą, dar vadinamą „plaukiko ausimi“, ir rimtesnes būkles, ypač žmonėms, kurių imuninė sistema yra pažeista.

Tačiau šis atvejis buvo neįprastas, sakė pirmasis tyrimo autorius.

„Man niekada nėra pavykę išgydyti pseudomona aeruginosa akyje“, – sakė ligoninės, į kurią buvo paguldyta pacientė, infekcinių ligų gydytojas Morganas Morelli.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių pacientė dėl neryškaus regėjimo buvo nusiųsta į ambulatorinę akių kliniką,o po to nukreipta į ligoninės skubios pagalbos skyrių.

Čia ją įvertino oftalmologai, išauginę bakteriją, išrašė stiprių antibiotikų akių lašų derinį ir išleido namo. Tačiau kitą dieną akis pablogėjo ir ji pastebėjo geltonas išskyras, todėl ji apsilankė pas ragenos specialistą.

„Pagalvojome, kad ji netyčia ką nors palietė, ar įvyko kokia keista nelaimė“, – pasakojo M. Morelli.

Tuo metu pacientės byla buvo perduota ligoninės mikrobiologams ir infekcinių ligų ekspertams. Jie paprašė pacientės vyro atnešti žmonos vartotus akių lašus ir išsiuntė juos į laboratoriją ištirti. Tik tada mokslininkai akių infekciją ir jos sukeltą opą susiejo su užterštais lašais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nežinoma, ar atgaus ankstesnį regėjimą

Įprasti antibiotikai šiuo atveju nebūtų veikę, todėl ji buvo gydoma stipriu antibiotiku cefiderokoliu, kuris šiek tiek veikia prieš šios rūšies bakterijas, taip pat kitais dviem vietiniais antibiotikais.

 

„Jos akies sužalojimas pagerėjo, – sakė M. Morelli. – Tačiau nežinome, ar ji kada nors atgaus ankstesnį regėjimą.“

Po to, kai vasario mėnesį buvo paskelbtas įspėjimas dėl akių lašų, Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) 2022 m. pavasarį nustatė Pseudomona aeruginosa bakterijos sukeltus infekcinius atvejus.

Kovo mėnesį CDC pranešė, kad trys žmonės mirė, o dar keturiems buvo pašalinti akių obuoliai dėl infekcijų, susijusių su akių lašais. Nors užterštas produktas buvo išimtas iš prekybos ir jo įsigyti nebegalima, žmonės vis dar gali jį turėti savo vaistinėlėse, tad jis vis dar gali kelti pavojų.

Pagal CDC, akių lašų sukeltos infekcijos simptomai yra šie:

  • geltonos, žalios arba skaidrios išskyros iš akies,
  • akių skausmas arba diskomfortas,
  • akies ar voko paraudimas,
  • svetimkūnio pojūtis akyje,
  • padidėjęs jautrumas šviesai,
  • neryškus regėjimas.

Kompanija „EzriCare LLC“ negamina akių lašų lubrikantų. „EzriCare“ dirbtines ašaras sukūrė ir importavo „Aru Pharma Inc“ JAV, o jas gamino „Global Pharma Healthcare PVT LTD“ Indijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų