REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
Radiniai studentų bendrabučiuose (nuotr. asm. archyvo)

Ruduo – ne tik vienas gražiausių metų laikų, tačiau studentams tai dar ir naujų pradžių simbolis. Rudenį į didžiuosius miestus gyventi plūsta pirmakursiai. Naujienų portalas tv3.lt domėjosi, kaip gyvena ką tik į Vilniaus universiteto (VU) bendrabučius atsikraustę studentai, kurie kambariuose randa visko.

Ruduo – ne tik vienas gražiausių metų laikų, tačiau studentams tai dar ir naujų pradžių simbolis. Rudenį į didžiuosius miestus gyventi plūsta pirmakursiai. Naujienų portalas tv3.lt domėjosi, kaip gyvena ką tik į Vilniaus universiteto (VU) bendrabučius atsikraustę studentai, kurie kambariuose randa visko.

REKLAMA

Kambaryje rado nudvėsusį paukštį

Studentas Justas (vardas pakeistas) vos įžengęs į savo kambarį VU bendrabutyje išsižiojo: kambarys buvo nuklotas balandžių išmatomis, šiukšlėmis, o tarpdury vaikinas dar rado ir nudvėsusį paukštį.

„Įėjus į kambarį pamačiau, kad balandžio išmatos visur: ant grindų, stalų ir panašiai. Pabandžius uždaryti duris, jos neužsidarė, tada ir pamačiau tą lemtingąjį balandį tarpdury“, – pasakoja Justas.

Studentas džiaugiasi, kad istorija baigėsi gerai: nudvėsusio balandžio pačiam liesti nereikėjo, o bendrabučių administratorius į situaciją pažiūrėjo rimtai ir skyrė vaikinui tvarkingą kambarį.

REKLAMA
REKLAMA

„Administratorius ramiai tai priėmė ir davė kitą kambarį, pasakęs, kad šį išvalys. Jis spėjo, kad kambariokas per vasarą išvykęs paliko atidarytą langą ir, na, aišku, ten apsigyveno balandis. Vėliau gavau žinutę iš kito pirmakursio, įsikėlusio į tą kambarį, kad nei balandžio, nei išmatų nebebuvo. Žodžiu, viskas buvo gerai, įdomi patirtis“, – kalba studentas.

REKLAMA

Kambarį remontavo patys

Studentas Kasparas su draugais taip pat gavo nepavydėtinos būklės kambarį. Tačiau studentai administratoriaus naujo kambario neprašė ir savo būsimus namus pasiryžo suremontuoti patys.

„Atėję į kambarį pradėjom juoktis, tiek daug visko buvo“, – įspūdžiais dalijasi Kasparas.

Pirmiausia, studentas pasakoja, reikėjo surinkti šiukšles.

„Griovėm viską, išnešėm dviaukštę lovą. Keturias dienas tvarkėm“, – prisimena studentas.

Kasparas džiaugiasi tuo, kad kambarį tvarkė kartu su draugais, tad tvarkytis nebuvo nei baisu, nei nuobodu.

REKLAMA
REKLAMA

„Gyvenam su draugais, tai tokį vidinį ryšį užmezgėm“, – sako studentas.

Kasparas su tv3.lt skaitytojais dalijasi kambario prieš remontą nuotraukomis.

Bendrabučiu studentė džiaugiasi

Studentė Saulė į bendrabutį gyventi įsikėlė rugsėjo pradžioje. Merginai kambarys patiko iškart, tad jokių remontų jame nedarė.

„Kad ir kaip keista, įspūdžiai kol kas geri. Bendrabutis tikrai geras, tualetai tvarkingi“, – pasakoja studentė.

Saulė dar prideda, kad gyvenant bendrabučiuose dažnai labai yra svarbi kompanija, tad jei gyveni su žmonėmis, kurie tavęs neerzina, bendrabučio smulkmenos nebėra tokios svarbios.

„Beveik visi pirmakursiai gavom gyvent pirmame aukšte, kambariokės kol kas labai malonios“, – džiaugiasi studentė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saulė su tv3.lt skaitytojais dalijasi bendrabučio nuotraukomis.

VU bendrabučių administracija: kambario būklė yra jau kambaryje gyvenančiųjų atsakomybė

VU bendrabučių centro direktorius Nerijus Cicilionis sako, kad VU kambarius prižiūri ir jų kontrolę atlieka tada, kai kambaryje visiškai niekas negyvena. Tad, jei kambaryje gyvena nors vienas žmogus, prieš naujam studentui ateinant, kambarys nebus tikrinamas.

„Prieš skiriant tuščią kambarį, jis prieš tai yra sutvarkomas bendrabučio personalo. Tačiau, jei studentas gauna vietą kambaryje, kuriame jau kažkas gyvena, jo tvarkingumas yra jame gyvenančiųjų gyventojų atsakomybė“, – sako N. Cicilionis.

REKLAMA

N. Cicilionis taip pat sako, kad neremontuotų kambarių universiteto bendrabučiuose mažėja.

„Per vasarą paprastai yra remontuojama apie 70-90 kambarių visuose VU bendrabučiuose. Remonto darbai nenutrūksta visus metus, studentai iš neremontuotų kambarių yra perkeliami į jau suremontuotus“, – pasakoja VU bendrabučių centro direktorius.

N. Cicilionis teigia, kad per pirmakursių apgyvendinimą bendrabučių administracija gauna apie 20 skundų.

VU bendrabutis studentams per mėnesį kainuoja nuo 44 iki 100 eurų, o kaina priklauso nuo to, kelių vietų kambaryje studentas gyvena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų